Okraševanje torte

acna  

član od: 14.6.2010

sporočila: 39

17. feb 2011 15:27

Jutri nameravam okraševat torto, pa ne vem, če se mi ravno ljubi delat tičino maso... Tako ali tako bi je potrebovala čisto malo. Nameravam naredit rdeče zvezdice za na torto. Potem pa sem razmišljala, če bi rdečo barvo vmešala kar v belo čokolado in potem gor narisala zvezdice. Bi se to dalo? Mogoče malce neumno vpršanje, ampak izkušenj z okraševanjem tort imam malo oziroma nič :/.

acna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. feb 2011 17:21

Sem že delala in je čisto ok ratalo, rabila sem karo in srce, ker sem delala torto za igralca bridga. Se je čisto obneslo, barvala sem z rdečo barvo v prahu.

Loni Makaroni

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

17. feb 2011 17:50

Lahko uporabiš tudi marcipan, ki se dobi praktično povsod v večjih marketih. Uporabiš ga isto, kot tičino maso, pa še bolj je užiten. Prav tako ga gneteš s sladkorjem v prahu, da ne bo premasten. Lepe okraske pa narediš tudi iz rdečega preliva za torto v prahu - želatine. Preliv narediš po navodilih na vrečki, le da ga zliješ v pekač, nekaj mm debelo. Ko se strdi, iz njega izrezuješ zvezdice. Isti postopek lahko uporabiš z brezbarvnim prelivom za torte, ki ga pobarvaš s poljubnimi jedilnimi barvami, saj se v barvah dobi le rdečega. Tako lahko izrezuješ rožice, listke itd. EvaLuna

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

17. feb 2011 19:02

Iz preliva za torte se dajo narediti lepi okraski, samo če jih damo na torto, ki je obmazana s sladko smetano, se bodo le-ti malo topili oz. razlivali po smetani. Torej, damo okraske na torto tik pred serviranjem. regina

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

18. feb 2011 6:58

Ali pa tortico posuješ s kokosom, mletimi oreščki, belimi čokoladnimi ostružki, pa se sploh ne razliva. EvaLuna

acna  

član od: 14.6.2010

sporočila: 39

18. feb 2011 11:09

Najlepša hvala za hitre odgvore :) Torta bo tako ali tako prelita z črno čokolado tako, da ne bo problemov.

acna

hanuta  

član od: 9.11.2009

sporočila: 13

1. jan 2012 23:54

pozdravljene
za očetovih 50 let nameravam narediti eno malo bolj posebno torto, za večje število povabljenih. Zdaj pa razmišljam kako bi jo okrasila, kakšne kreme bi uporabila... zamislila sem si nekako tako, da bi dala na oblate natisniti njegove slike skozi življenje, kakšno malo večjo in ostale manjše, katere bi poskušala oblikovati nekako kot da so na tistem filmskem negativu ki so bili včasih, morda še kakšen okras iz rože ali pa samo številka 50 v zlati barvi in pa kakšna ekstra posebna svečka. Imate kakšno idejo kako bi zadevo zrealizirala, se je kakšna česar podobnega že lotila? Hvala za vsako informacijo :)

hanuta

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. jan 2012 7:36

Hanuta, vse si si že lepo zamislila, tale ideja s fotografijami iz njegovega življenja je originalna, sedaj pusti le svoji domišljiji prosto pot. Morda bo pravokoten format torte bolj primeren, pa še večja torta pride za več gostov. Iz množice receptov si izberi najljubšega, potem pa kar pogumo na delo! Če boš dala natisniti hostije boš itak morala zgornjo plast narediti iz smetane, na robu pa morda naredi kako simpatično ograijico kot naprimer tukaj http://www.coolinarika.com/recept/cokoladna-ograda-za-to Jaz osebno ne bi preveč načičkala torte, saj je slavljenec moški in bi se držala pravila manj je več.

Sweetie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jan 2012 8:19

Tudi jaz torte ne bi načičkala preveč, morda res samo številka 50. Pri hostijah s fotkami pa tudi ne bi pretiravala s številom, navsezadnje tega nihče ne bo kaj pozorno gledal. Morda ena ali dve, najbolj značilni za očeta, pa številka in bo kar dovolj. No, za moj okus.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti