Okraševanje torte

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

21. jun 2008 10:43

ja to bo verjetno kar res, da je taka "težka"...no v vsakem primeru jo preizkusim, ampak najprej za okraske na torti, pa bomo potem videli kako se obnese in kako je kaj z okusom...sem ta tudi razmišljala da bi dodala vanilijo-semena iz stroka..pač za malo boljši okus.... ursulinka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 10:48

Maslena krema je lahko fajn, če je je malo in je z nečim odišavljena, v tem primeru lahko prav paše. Ampak navadno je nama bolj všeč, če ni samo maslena krema tisto, kar povezuje - recimo še vsaj marmelada, da naredi zadevo sočno, maslena krema pa bolj za piko na i... Probaj kavino masleno kremo, odrasli so bili vedno vsi navdušeni nad njo! Veri

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

21. jun 2008 14:44

hvala vsem za ideje..bom preizkusila kar obe (kavino in pa to vanilijevo), pa mogoče res najprej v piškotih, da vidim kako mi bo všeč, in se šele potem lotim teh mojih cupcakes ker me je kar malo strah, da mi ta krema ne bo všeč in bodo potem vsi kolački za v smeti .....čeprav mislim da bi jih moj brat vseeno z veseljem pojedel (da ne bi šli v nič), ker je (ko je bil še majhen) jedel samo maslo z žlico ursulinka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jul 2008 22:07

Naredila ticino maso natanko po receptu Ežoja z dne 16.2.08. Imam v hladilniku nekaj, kar se drobi ko žganci, in eno torto, ki mora jutri popoldan na mizo za 1. rojstni dan naše puže.

Ja, imam še nekaj venčnih listov za pink vrtnice, pink trak ( zrezan s petelničkom in z vzorcom zvezdic), vse izdelano iz ratluka z okusom bergamotke in sladkorjem v prahu.

Kaj naj naredim s tistim nekaj, ki tehta 1,20 kg, vsebuje vse sestavine po Ežojevem nasvetu, pa se noče obnašat kot ticina masa. ???

F r i n a

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

6. jul 2008 10:19

frina je napisal/a:

Naredila ticino maso natanko po receptu Ežoja z dne 16.2.08. Imam v hladilniku nekaj, kar se drobi ko žganci, in eno torto, ki mora jutri popoldan na mizo za 1. rojstni dan naše puže.

Ja, imam še nekaj venčnih listov za pink vrtnice, pink trak ( zrezan s petelničkom in z vzorcom zvezdic), vse izdelano iz ratluka z okusom bergamotke in sladkorjem v prahu.

Kaj naj naredim s tistim nekaj, ki tehta 1,20 kg, vsebuje vse sestavine po Ežojevem nasvetu, pa se noče obnašat kot ticina masa. ???

F r i n a

Po katerem receptu si pa delala? Ker tam sta 2...

Jaz bi dodala kako zlico ali dve rastlinske masti, če se ti tako drobi. Ali pa malo glicerina.

Če si delala z želatino, probaj en del dat v mikrovalovno in fajn pregnest, mogoče bo boljše...

Če še nisi drugače rešila zadeve, seveda.

Tortica bo pa v vsakem primeru dobra, lepa pa sigurno tudi.

čoko

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. jul 2008 12:00

Zjutraj živčna stala pred eno trgovino, da so jo odprli in kupila ratluk. Naredila novo maso, one vrtnice niso hotele biti vrtnice, ampak so bolj v bližnjem sorodu z orhidejami.

Ne vsebuje želetine, vsebije rastlinsko maščobo. Meni se zdi, da je glicerin neužiten.

Nadev pa je iz stepene sladke smetane, vanilijevega jogurta in zmečkanim banan. Ni smelo biti nič od čokolade, jagodičevja, anansa, agrumov. Kar problem.

Pa sem hotela vse rumeno- belo: mislite, da sem dobilo rumeno svečko ? Nisem !

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jul 2008 18:19

Olupljena torta je že pojedena. Ticinka je bila mehka, pa se je malo zleknila. Ampak torta, torta pa je bila odlična.

Cel popoldan in celo noč smo v vodi utapljali svečko, ki je še naprej muzicirala. Mala slavljenka pa se je po fotografiranju lotila torte s prsti in jo zluknjala, nato pa z rokico pojedla s krožnika.

F r i n a

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

8. jul 2008 18:49

Imam novo vprašanje vezano na tičino maso. Vem, da se ob stiku s smetano topi. Prav tako z vodo. Kaj pa z želatino? Glede na to, da je do strjevanja bolj voda kot ne, se najbrž tudi topi, ali ne? Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti