Kul slo pa kaj se dogaja?????

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

16. jan 2008 16:06

Kakšna debata,ker sem bila v službi ,sem šele zdaj pogledala na kulinariko,sem pogledam teme ,vprašam,če rabim kakšen nasvet,tukaj ga vedno dobim.V ostre debate se pa raje ne vmešavam,ker je brez smisla jeziti sebe in druge! Hvala vsem ki mi pomagate najti odgore na moja vprašanja,hvala Jerneju in Rimljanki,ki pazita ,da naši živčki na naši kulinariki ne podivjajo preveč! Pa še en verz za razmislek:V iskanju sreče je polovica človeštva na napačni poti. Menijo,da je sestavljena iz imeti in dobiti ter iz tega, da ti drugi služijo. Dejansko pa je srečo moč najti v dajanju in služenju drugim. (henry drummond -1851-1897) marjeta10

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. jan 2008 16:07

Še najbolj hecno se mi pa zdi, da se obregujete ob Rimljanko. Pa saj ona je vedno pisala v istem slogu kot sedaj samo, da takrat niste opazili, odkar pa ima spodaj pri podpisu tisti čudoviti rumeni mak in zgoraj M, pa vas kar naenkrat moti. Prav hecno, res.

Jaz sicer res manj obiskujem kulinariko, ker nimam časa, moje malo bitje je dopolnilo 1 leto in jaz sem šla delat.

jade

anaoxa  

član od: 16.1.2008

sporočila: 1

16. jan 2008 16:28

Ravnokar sem postala član KulSlo. Že nekaj let redno obiskujem to stran in ravno ta debata danes me je opogumila, da sem se prijavila. Želim dati podporo vsem, ki se trudijo, mene do sedaj ni še nikoli nič zmotilo in prav vesela sem, da sem postala del vas. anaoxa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2008 16:44

anaoxa: Dobrodošla! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

16. jan 2008 17:14

Jaz pa g.Rika pogrešam in njegove dobre recepte.Že dolgo časa ni nič novega prispeval. Vesna Leben

sovica  

član od: 21.12.2006

sporočila: 20

16. jan 2008 17:18

Sicer se navadno zadovoljim bolj z branjem pa gledanjem (pa poizkušanjem receptov) - za brati je tu vedno dovolj. :D Upam,da ne zamerite, če se vseeno oglasim. Razumem tako tiste, ki se jim zdi, da je KulSlo zadnje čase preveč divja, kot tiste, ki se jim zdi, da je to pretiravanje. So bolj daljša ali krajša obdobja, ko večino nekaj daje, ne vem, ali je res krivo vreme ali kaj. Tako da po mojem to ni nekaj novega. Pravim zato, ker me je sicer dolgo mikalo, da bi se prijavila, pa so sem vsake toliko prebrala kaj, zaradi česar sem se raje odločila, da ostanem raje samo pri branju. Tudi ko sem se vpisala, sem mislila, da bo ostalo pri temu. Zarečenega kruha se največ poje, pravijo. Mislim, da do takih forumskih "samoopazovanj" kot v tej temi, pa tudi do kakšnih krizic prihaja na vseh malo večjih forumih. In treba je priznati, da je Kulinarična Slovenija precej narasla. In je pravzaprav kar spodobna v primerjavi z ostalimi. Je kar dolgo zneslo brez "aktivnega" moderatorja in mislim, da so se odločili za okrepitve v pravem času. Zagotovo so uredniki izbrali osebo, ki se jim je zdela najbolj primerna. Iz sodelovanja na drugih forumih vem, da, ko imaš enkrat določeno število aktivnih članov, ni lahko obdržati ravni, kjer se da pogovoriti brez preveč kreganja in brez preveč moderiranja. Pa biti moderator je vsekako nehvaležno delo. Precej očitkov je letelo na Rimljanko. Se strinjam, da je tu pa tam mogoče res preveč ostro reagirala, samo no, pravijo, da je vsebina bolj pomembna kot forma. Mislim, da se lahko vsi strinjamo, da ravna z najboljšimi nameni in se trudi pomagati, kolikor more. Odprtih tem je toliko, da je treba tudi malo reda. V preveliki hošči se človek težko znajde, če že ne kaj drugega. Naj prvi vrže kamen, kdor je brez greha, res. O "kuhinji" "pod preprogo" pa ne morem reči nič, ker je (na srečo) ne poznam dovolj. Vem, da so nekateri člani bolj poznani kot drugi, imajo več postov, več receptov prispevajo. Nekdo, ki porabi dosti svojega časa tu, se bo čutil bolj vezan na dogajanje in mogoče se bo počutil tudi bolj upravičen do tega, da vpliva na razvoj dogodkov. To lahko razumem. (Ne mislim na vse "slavne", da ne bo pomote - nekaterim po mojem ljudje sledijo zato, ker so jim všeč in ne, da bi se obregovali ob njih.) Ampak vseeno, to so forumi, izmenjujejo se mnenja tako različnih ljudi, da je nemogoče, da bi se vsi razumeli. Če razumemo, da se ne razumemo vedno, in to sprejmemo, je že v redu. Npr. tiste, ki so se mi nekoč zdele "hude", se mi zdaj zdijo zanimive. Tiste, ki pa so mi bile (bili) zanimive že prej, pa se mi vsekakor zdijo še vedno take in jih kar pogrešam, če jih nekaj časa ni. Je pa vselej zabavno, kako različno razmišljamo ljudje. Zase lahko rečem, da bom brala še naprej, če le ne bo prehudega vremena. Pa če bom kdaj imela možnost, si bom tudi pluska nabavila. :) LP vsem sovica Sporočilo je spremenil(a) sovica dne 16. jan 2008 17:20:34

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

16. jan 2008 17:35

Tudi meni gre Rimljanka nekam, pa se mi ne da te zgodbe pogrevat; pač tako je, s tem sem se sprijaznil in s tem živim, moja kulinarika zaradi tega nič ne trpi. Zdi se mi pa zelo primitivno, da ste se na takle način lotili reševanja frustracij, da rabite nekoga, da svoje vase potlačene težave spravite ven. Že nekaj let sem član Kulinarike, in JE dejstvo, da se pozna povečan obisk in da prihajajo ljudje, ki sprožajo prepire, kamorkoli pridejo. Tako da imamo tu, na tem forumu, od kretenov in idiotov prek povprečnežev do sončkov; vsak ima svojo klasifikacijo, kako bo člane in obiskovalce razvrstil v zgoraj omenjeno lestvico. Ne, ne bom zapustil Kulinarike, tudi pluskota bom vzdrževal, to pa zato, ker je to MOJ simbolični prispevek Jerneju in Bojanu, ker držita to bazo podatkov pokonci; brigajo me smeškoti, power editor imam izključen, ker zadosti obvladam HTML, da bom poudaril, kar bom hotel. Tudi za večino uporabnikov mi dol visi, žalosten pa sem, ko se prebijam skozi prepire pod recepti, kjer naj bi uporabniki pisali svoja opažanja, kikse in možne variacije. Tudi forumom sem se začel ogibati, mojih prispevkov je manj kot pred časom, imam pa oster jezik in ga uporabljam, like it or not. Moj predlog za izboljšanje: naj se ukine forum ostale teme, naj se Kulinarika vrne izključno k receptom in nasvetom o kuhanju in gospodinjstvu, na ta račun se zmanjša obisk, kar pa ni v interesu oglaševalcev, na katerih reklame obiskovalci klikajo. Jernej, izbira je, kot vedno, Tvoja, v vsakem primeru pa jaz ostajam tukaj, na veselje nekaterih in žalost/bes drugih. Andrej Drejček

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

16. jan 2008 17:40

Ljudje...imejte se radi...... zuzek

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. jan 2008 17:46

Sem se komaj prebila čez vseh 10 strani, saj me zadnje dni kar močno "kuha", je pa lepo, da lahko tudi v postelji kuham oz. brskam po kulinariki. Kar mi ni všeč, pač ne preberem. Samo tisti, ki je kdaj prestal kaj hudega, mislim zdravstveno, osebno ali kako drugače, več, da je življenje prekratko, da bi se kar naprej zmerjali  in prepirali. Jaz uživam ob prebiranju teh strani, četudi se ne strinjam vedno z vsem.

Uživam tudi, ko si pogledam slike iz naših piknikov oz. srečanj in se veselim novih!

Si grem pa sedaj podaljšat PLUSKOTA, da bo še naprej lahko z veselčjem visela tu gor!

LP

kača

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

16. jan 2008 18:01

Ko sem prebrala vseh 10 strani kritik in pohval sem prišla do par zaključkov, ki jih bom delila z vami. Tako kot Drejče, tudi jaz ne bom zapustila kulinarike in še naprej bom imela pluskota iz istega razloga, kot Drejček. Vsa čast Jerneju in Bojanu, da gledata in vztrajata vse tole. Res pa je, da mi kulinarična stran  ni ista kot pred enim letom. Tukaj so ljudje, ki so mi všeč in eni, ki jih ne maram, pa čeprav jih ne poznam. Verjetno bi pa tudi vi lahko rekli isto zame. Nismo vsi za vse in za vsakogar. Vsak pa ima vso možnos in izbiro o tem da se odloči, kaj išče na kulinariki in kaj ne. Sama sem se odločila, da tukaj ostanem, pa čeprav mi ni vse všeč, tako pač to je.

Aja, pa še besede namenjene Rimljanki. Kar sem napisala v prvem mojem javljanju na to temo, še vedno stojim za tem. Je pa res, da takrat, ko sem rabila strokovni nasvet iz njene stroke, ni trajalo pol ure, ko sem na ZS dobila njen odgovor, ki mi je bil v pomoč. Zato hvala.

Bi bilo pa mogoče res bolje, če modelator ne bi bil iz naših vrst.

Pa še enkrat brez zamere.

Radi se imejmo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti