Kakšno obleko za birmo?

neznan uporabnik

6. jan 2008 17:36

janadam te trgovine, ki si jih naštela so v različnih trgovskih centrih in sicer so vsi na kupu. -CITY CENTER (H&M, orsay, zara, esprit, mango, turboshuh, talywai in še kaj se najde) malo stran je PLANET TUŠ (New Yorker, zaza, mass, Kbm, babycenter...) potem je še v tem koncu stavba v kateri so tudi trgovine (Yello, Takko, Clark, Bigband, sport 2000) potem je še nova stavba (ob cesti čisto stoji, mlo naprej od golovca, rdeče barve) v tej stavbi je pa C&A notri. janadam C&A so odprli lani v septembru, tako da je vse novo. v tej isti stavbi je še deichman... lp lovebeyba

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

6. jan 2008 18:39

Ja to pa vem kje je. Hvala LP janadam

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

6. jan 2008 18:48

Jaz sem imela birmo lani (konec aprila). Oblečene sem imela dolge črne hlače (zelooo široke - od daleč zgledajo skoraj kot krilo) in svileno jakno (šifon - vinsko rdeča z izvezenimi rožicami in zelenimi listki), spodaj sem imela črno majico s kratkimi rokavi. Jakno in hlače mi je naredila šivilja (mamina teta), nakit pa sama (ogrlica in uhani). Meni je blo precej všeč, hlače sedaj oblečem kar velikokrat (za nastope), jakna pa je zraven kavbojk tudi zelo fajn. fleur

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

6. jan 2008 18:54

evo..še slikca (zraven je moj boter - brat, js pa sem na tej slikci mal čudna, tako da ne tega gledat :P ) fleur

neznan uporabnik

6. jan 2008 19:09

fleur...hlače so ful lepe... lovebeyba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jan 2008 19:30

Nasproti City...... Ko zaviješ z Mariborske proti City.....imaš na desni C&A in Deichmana. Tam je bil prej en šotor z neko kramo, zadaj je pa še zdaj Emo, pa še en kup trgovin. rimljanka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

6. jan 2008 20:26

naj hčerka izbere sama in naj bo nekaj za potem oblečt,hčerka je imela hlačni kostim iz neckermana,belo bluzo in balerinke!Ko pomislim da je to njen dan, senka

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

6. jan 2008 21:04

Fleur lepa jakna pravi moja hčerka, hvala za slikco , LP janadam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2008 13:13

Jaz imam 182 cm in sem zadovoljna s čisto vsakim. Oblačila res super stojijo na višjih osebah. Mladi dami prvenstveno svetujem naslednje: - drža, drža, drža, drža: večina mladostnikov, zlasti pa punc, se v teh letih rahlo puklasto drži in to definitivno ne pomaga ne k dobremu izgledu ne k ničemer. Vzravnano glavo in ramena nazaj in steovati noge pri hoji in ne jih vleči za sabo (veliko punc obupno hodi) - predivdevam, da je mlada dama še v osnovni šoli (ali se motim?). Tako mlademu dekletu je kozlarija nadevati kostim oziroma izvedbo le-tega. Kostim jo bo naredil starejšo, njena energija pa temu ne bo sledila in bo zgolj in samo 183 cm visok kup nesreče. V puberteti se lahko nosijo nore in odbite kombinacije - in naj nosi take. Do 18 leta je treba nore in odbite stvari obleči, da jih potem v nadaljevanju zamenjaš z bolj koketnimi in seksi oblačili. Glede modnih smernic za pomlad/poletje 2008 je pa takole: vse, kar se je nosilo lani, se bo nosilo tudi letos, lahko pa dodajaš kakšen detajl iz norih osemdesetih. Ker mlade dame ne poznam, ti nastreljam nekaj možnosti: - hlače cigaretnega kroja (so super za višje postave, ker tudi, če se končajo malo nad gležnjem nič hudega), zraven nizki čevlji- balerine (če je številka noge do 40 špičaste balerine boljše, ker naredijo lepše stopalo) iz svetlečega materiala (zlate, srebrne, rdeče, roza-fuksija...), zraven pa se letos obvezno nosi razkošna bluza iz bombaža z volačkastim ovratnikom (podobno, kot smo nosili v osemdesetih letih, takrat se je temu reklo Mozart-stil-srajca). In zraven telovnik Barve: lahko svetlorjave hlače, zlat telovnik in bluza maslene barve. Lahko črne/temnomodre hlače, telovnik enake barve kot hlače zraven zlate/rdeče/sreberne balerine in bela bluza). Čez se kombinira trenčkot jakna (to je tista 3/4 jakna v obliki trenča), če je bolj hladno, se kombinira z jesenko trečkot jakno, ki je malo bolj topla.... - če ima dekle lepe noge (pa tega še ne ve), je možno zadevo narediti naslednje: pajkice, zraven pa zelo kratka oblekica z empir rezom (to je rez pod prsmi, potem je pa naprej nabrano) - te oblikice so bile že v zimski sezoni v Zari, pa spomladi bodo tudi. Obutev - enaka kot v prvem predlogu. Je pa treba biti pri tej kombinaciji pazljiv z barvami, ker lahko stvar hitro postane neokusna. Npr: pajkice morajo biti enake barve kot je vodilna barva v oblekici. To je načeloma lahko določiti, se pa kisksa pri določanju vodilnih barv tam, kjer sta dve barvi. Vodilna barva je barva obrob in gumbov (npr: bel suknjč s črnimi gumbi - tu je voidlna barva črna, čeprav je bele več). Enake barve kot pajkcie morajo biti tudi balerine. Namesto oblekice v empir kroju je lahko tudi oblekica A linije. Zelo dobro je tudi, če ima npr pajkice in enake barve, čez pa oblekico - ki je lahko s kratkimi rokavi ali pa brez rokavov (npr: črne pajice, črn pul, čez živo rdeča oblekica) - široke hlače? Široke hlače stil Marlene Dietrich so super, ampak sta dve težavi: v konfekciji jih za to višino praviloma ni, dobre hlače (ki vključujejo tudi visok širok pas) znajo pa narediti samo zelo dobri oblikovalci - to pa stane minimalno 400 EUR (jaz pa za tale namen ne razmišljam v teh cenovnih kategorijah). In še nekaj: na široke hlače se obleče zelo moško krojen, vendar eksplicitno seksi zgornji del: npr zelo prozorna bluzica (mislim, da župniku to ravno ne bo okej) v moškem kroju in zraven je treba imeti močan make-up, za kar pa je dama še premlada. Jakna na široke hlače - tu je pa izjemno veliko možnosti, da divje mimo udariš. Npr, da kiksneš v kroju in se zakrijejo vse konture postave, oziroma, da daš v obleko "preveč informacije" in je učinek točno nasproten, kot bi si želeli. Široke hlače so namreč tako močno oblačilo, da preprosto ne prenesjo še jakne zraven. Vzorci: pike in črte - definitivno DA, popart vzorci DA, cvetlični vzorci NEEEE, animal print NEEEEEEEEEEEE Barve: mornaske kombinacije, bež-bela kava-vanilija, prisotne so tudi kombinacije črne barve z močnimi barvami: fuksija, turkizna, zelena, oranžna (ampak samo ena, ne pretiravati) Pasteli?- pastelne barve so sladoledi in oblekice za dojenčke - to zadošča. Accessories: z zlato torbico se težko zgreši (razen, če imaš srebrne balerinke) Frizure: velika vrnitev paža in sploh kvadratnega striženja (prosim, prizanesi svoji hčerki napad kakšne vaške firzerke, ki puncam dela kodre z električnimi škarjami, to je tako groznoooooo) In upam, da si v projekt obleke vključila tudi predhodni obisk kozmetičarke, ker mozolji....to ravno ne pomaga in da čistilno mleko, toniziranje kože in te stvari, da to ste že vzeli, če pa še niste, je zdaj izvrstna priložnost. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 07. jan 2008 13:33:25

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

7. jan 2008 13:31

moja punca je imela en nežno roza hlačni kostim. je bilo zelo malo punc v krilih oz. oblekah. seveda pa še obstajajo kraji kjer gredo k birmi vse punce v belih (poročnih) oblekah.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti