Nasvet glede kuhinje

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

2. jan 2008 11:45

Zelo lepa kuhinja. Taki moderni elementi, ravne linije...kaj če bi kombinirala kaj v stilu kuhinj z močnimi barvami zemlje, razgibana tla iz mozaika ploščic in majhen zaokrožen šank z dvema tudi moderno oblikovanima visokima stolčkoma?Mogoče celo mozaik iz majhnih kvadatkov ploščic nad delovno površino pulta (stena) in identičen, vendar večji kvadrati mozaika na tleh? titta=

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

2. jan 2008 12:07

Jelenckova, se strinjam s tabo, da se da tudi v majhni kuhinji naredit dobre stvari in za več ljudi. Samo veselje mora bit.

Tudi jaz sem mnenja, da bi bili zelo koristni še zgornji elementi nad steklenimi, kot pri kuhinji Staf, npr.   

emily

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jan 2008 12:10

saj ne govorimo o kuhanju, ampak o tem, kam dati posodo, pripomočke, aparate..........hrano..... rimljanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jan 2008 12:21

Ja, hrana se da v spodnje predale, mislim, da morajo biti kar globoki, nekaj pa v kakšen zgornji element, ki tukaj manjka. Ja, aparati pa,...jaz jim imam natlačene vsepovsod, pa jih nimam velik, no pa tudi malo ne. Jaz imam tisto kar malo uporabljam, kot je recimo strojček za rezance, spravljeno v kleti. Mislim, da Dorotejaa najbolje ve, kakšno kuhinjo rabi. Jelenckova

dorotejaa  

član od: 5.12.2007

sporočila: 19

2. jan 2008 13:34

Joj punce, koliko finih nasvetov ste mi natrosile. Sem rabila lep čas, da sem prebrala in realizirala vsa mnenja. Kuhinja moja, ne bo točno tako kot ta na sliki, bo v obliki črke L in tudi zgoraj bo več elementov. Bo pa v taki barvni kombinaciji, zato sem prilepila to slikico, ker na žalost druge nimam. Glede baru, pa še sedaj ne vem kaj naj naredim, moj bi rad živo oranžno steno, jaz pa ne vem kako bi delovala oranžna zraven, sploh nimam teh predstav. Ko bi lahko vsaj v kakem programu menjala ozadja za kuhinjo, ali obstaja kaj takega? Lahko, pa prilepite ša vaše kuhinje, da vidim kako zgledajo barve? Šeenkrat hvala vam za ves trud. Lep praznični pozdrav iz Postojne dorotejaa

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

2. jan 2008 16:09

dorotejaa, zgoraj sem ti predlagala oranžno zato, ker vidim, da bi bila ta barvna kombinacija dobra. Jaz ne bi dala preveč močne oranžne, ampak toliko, da bi prišla barva kuhinje do izraza. Odvisno je tudi, ali imaš odprt prostor nasproti dnevnemu in kakšno pohištvo imaš tam, da se ti bo vse skupaj nekako ujemalo.  emily

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. jan 2008 16:36

Danes sem pregledovala kataloge kuhinj Gorenje in kataloge njihove keramike. So me same .

Imam pa pripombo: kuhinjski elementi in postavitev kuhinj so takšni, kot da imajo običajne kuhinje najmanj 25 m2, v bližini pa še prizdiek za tiste stvari, za katere jaz ne vem, kam bi jih vtaknila.

Navdušena sem nad elementi, izdelani po meri ( kar je zanseljivo ceneje kot kuhinje Gorenje), ki segajo do stropa. Svetle barve, pralne povšine in brez fug, v katerih se nabira kunijska nesnaga. Na tleh gladko, nedrsno površino, brez nepotrenih robov.

Se mi zdi, da kuhinje rišejo tisti, ki si v svoji kuhinji skuhajo samo kavo, pa še tisto na avtomat, ki ga v nobenem katalogu nisem niti videla. Te kuhinje uporabljajo: vrbove veje, 4 kozarce, teglc z rožo, ene zelene jabk, pomaranče, raztresen po pultu, 4 kaktuse, 3 enake , prave barve steklenice z nečim, kar še užitno ne zgleda. Bleščeča posoda, v kateri ni nikoli nihče kuha. Prav za robom objektiva pa zgarane, od čistil razžrte roke, utrujene gospodinje, ki se vrača domov ob 18.00 uri in jo briga barva okrasnih steklenic  brez funkcije.

 

PS Keramične ploščice, oja, tiste pa so za dol past. Kuhinje bodo pač delali mizarji, če bo vse v redu, še letos.

F r i n a

dorotejaa  

član od: 5.12.2007

sporočila: 19

2. jan 2008 17:36

V dnevni sobi že imam bel trosed in tv na steni pa zvočnike okoli, drugega v dnevni sobi ne bo, da bo prostor videti večji. Se pa iz kuhinje vidi direktno v dnevno sobo,ker vmes ni zidu. dorotejaa

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. jan 2008 20:27

Naj se še jaz oglasim ,ker hčerka ima oranžno barvo na steni v kuhinji ,je pa kuhinja malo svetlejša in v podeželskem stilu.Barva ni enakomerna oranžna ampak tako kot bijo gor nametal s čopičem,saj drugače ne vem opisat.Lahko rečem da prostor zelo poživi in je lepo na pogled.Mislim da ima podobno kot ti dorotejaa,ker ima kuhinjo in dnevno v enem prostoru.Tako je kuhinja oranžna ,v dnevni pa ima zgornji del stene svetlo oranžen,spodnji pa svetlo rumen .Bel trosed in dva fotelja,mizico in tv .drugega nič.Paje prostor velik ,čeprav se mi je pred opremljanjem zdel dokaj majhen.Zato kar pogumno ,mislim da ti ne bo žal ,če daš oranžno barvo. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti