Nasvet glede kuhinje

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

1. jan 2008 19:10

Tudi jaz sem za belo. Prednost glede čiščenja, kot svetujejo tudi drugi. Pri nevtralnih barvah je lepo, ker lahko z raznimi živobarvnimi posodami in drugimi dodatki ustvarjaš barvitost. Npr. kupiš oranžno okrasno posodje in kuhinja postane oranžna. Še prt... In ko se naveličaš, kupiš zelene, vijoličaste, rjave, skratka ekstravaganca ali eleganca glede na trenutno razpoloženje. Kuhinja mi je všeč, ker ne deluje nabito. Morda so nepraktični široki in ozki predali, vsaj jaz imam težave z njimi. Vse se mi premetava po njih in rabim kar nekaj prostora, ko enega od njih odprem. lp, župca

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

1. jan 2008 19:52

Tudi meni so všeč nevtralne kuhinje, ki jih lahko spremeniš z raznimi drobnarijami. Najpomembneje je, da bo barvno usklajena z dnevno sobo, saj si napisala, da bosta ta dva prostora povezana . Lahko ti svetujem kakšno barvo bi izbrala jaz, ampak ti se moraš odločiti glede na svoj karakter in glede na ostalo opremo v stanovanju. Jaz jo vidim lahko v kakšnih pastelnih barvah, ali pa v kombinaciji s kakšno rdečo barvo npr. LENČA

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. jan 2008 19:56

Zara-Marisa je napisal/a:
Hja, ko bo potrebovala osvežitev, se boste morali kar "orng namatrati", da boste stari sloj zbrusili dol.

Hja, in kaj je to proti temu, da se v prostoru, kjer se veliko zadržujemo, počutimo dobro in smo zadovoljni

No, za tiste, ki se jim pa ne da brusiti, se pa dobi prekrivna bela barva, pa se pač dvakrat barva...

matilda

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

1. jan 2008 21:29

Mene je pa pri kuhinji glede na velikost prostora zmotilo nekaj drugega. Ali si prepričana, da ti omarice ne bodo postale premajhne. Tudi jaz imam namreč majhno kuhinjo, pa zgornje omarce do stropa, pa imam še premalo prostora. (razen seveda, če imaš še shrambo, ali kaj podobnega). Nena

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

1. jan 2008 22:22

mene bolj daje vprašanje-kakšen bar bi pasal zraven, a misliš šank, ali bar omaro, če maš samo 20kvadratov in misliš dat vse elemente iz slike plus dnevno, ne vem kam boš stlačla in kot vidim je tam kotni element-delovni pult, če vidim prav, ki služi tudi kot šank in tam še kaj drugega ne gre, če pa misliš samo na osnovne elemente, pa rajši loči kuhalni-jedilni del v tako majhnem prostoru z oltom in 120cm visokim zidom z leseno ali plastično, kamnito zgornjo naslonjalno ploščo v bež barvi kot je kuhinja, res da bo pol manj vidna jaz bi tudi dala stene v pastelno bež-rumeni, mal temnejše od elementov upam, da nisem vse skupaj narobe razumela, kuhinja je simpatična in lipa je kar solidno podjetje če boš zbrala bolj trde linije-kvadrat, romb in detajle v temno rjavi-les barvi bo vsa stvar bolj minimalistična, če izbereš svetlejše-krog, razgibano, steklo namesto enobarvne keramike ali pisano pa bol domača-klasična, saj meni se tako zdi s tem mislim na vaze, krožnike zavese, kavč, mizico.... krokodilček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jan 2008 7:30

Se pridružujem nb. Meni se zgornje omarice zdijo strašno majhne. rimljanka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

2. jan 2008 11:00

moja kuhinja je skoraj podobna tisti,pač modni trend,imam tudi 20m"2,resnično zmanka prostora tako da še ena "komoda" ali omara ,šank....Pa srečno! senka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

2. jan 2008 11:20

Ta kuhinja je zelo simpatična, samo, po moje, za skuhat kakšno kavico, čajček... ali kosilo za dva. Vse kar je več ali pa za zagnano kuharico, je absolutno premajhno. Pozdravček!

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jan 2008 11:35

Hja, če povem kakšna je moja kuhinja, veliko manjša, pa sem zagnana kuharica in preživim veliko časa v kuhinja, pa pečem, delam marmelade,...ni da ni. Pač, saj imam res malo prostora, vceliko manj kot bi ga imela v tej kuhinji, pa se nekako da, pač porabim še mizo za veliko reči, za razvaljat kakšno testo,...itd. Tako da, jaz mislim, da ta kuhinja ni samo za gledat ampak tudi za uporabljat in to za konkretno kuharijo. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jan 2008 11:42

Aja, pa pri zgornjih elementih se tudi meni zdi, da manjka še vsaj eden. Mogoče ne v steklu, ampak v istih barvah, kot spodnji elementi. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti