Plus paket (prej 2. november)

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. okt 2002 13:52

Tudi jaz imam svoje priljubljene recepte shranjene tudi v posebni wordovi mapi, kakor tudi izseke iz foruma. S posebnim lepljenjem se jih da lepo prenesti. Če na hitro rabim kak recept se tudi meni ne zdi smiselno priključevati se na internet. Glede iskalnika pa se ne strinjam povsem s Sycio. Ostala bi torej le še moja beležka, ki ni nepogrešljiva in pa smeškoti, ki tudi niso nepogrešljivi. Mislim da je treba ali znižati ceno paketa, da se bo več ljudi odločilo zanj ali pa povečati razliko med tem kaj nudi nadstrandard in kaj še ostane.

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

21. okt 2002 14:06

No ... ob prebiranju debate tule pod tem naslovom pocasi opazam vedno bolj negativno ozracje. Moram priznati, da ze ves cas gledam na tole placevanje z malo drugacnega vidika, namrec ne gre mi za to, da nekaj ekstra dobim za tisti denar. Bolj razmisljam v to smer, da strani Kulinarike sploh obstajajo. Vem koliko dela je potrebno vloziti za oblikovanje in obstoj ene navadne dolgocasne staticne internet strani, zato si lahko predstavljam koliko dela je potrebno za eno tako zivahno in aktualno zadevo, kot so strani Kulinarike. In sem nadvse vesela, da je bil nekdo sploh tako dolgo to brezplacno delati! Zato bom placala preprosto zaradi tega, da Kulinariko sploh imam. Z ali brez smeskotov/iskalnikov in podobnega. Lep pozdrav in dobro kuharijo, Pika

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. okt 2002 14:29

Neža, kljub zgoraj zapisanemu, se popolnoma strinjam s tabo. Jaz sem se tako ali tako že odločila, a ko spremljam rezultate ankete, si nekako želim, da bi nas, ki smo se odločili za, bilo več.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

21. okt 2002 14:33

Sycia: Iskanje bo omogočeno enkrat dnevno. To je več kot ponuja Uradni List, kjer je iskanje ponujeno le plačljivim uporabnikom. Iskanje res ni "nadstandard" v dobesednem pomenu, gre pa za nekaj, kar ni nujno potrebno in ni VSEBINA, ampak olajšava. Nadstandardni paket mora privabiti z nečem... Kdo bo plačal, če bo imel isto kot prej, tudi vse udobje? Upamo seveda, da se bodo uporabniki naročali, ne odhajali. TORTICA: Ostane še tiskanje, nove voščilnice (ki jih v tem trenutku ŠE NI!), zvezdice in sčasoma bodo prišle še nove stvari... Cene ne moremo znižati, bomo pa večali obseg nadstandardnih storitev (dodali bomo nove, ne jemali stare). Od starih bodo odvzete le tiste, ki smo jih že najavili. Neža: Zadela si bistvo! Pričakovali smo tudi negativno ozračje, ki ga ni bilo, doker smo vse samo napovedovali in je bilo oddaljeno. Tako kot se ne bojim iti k zobozdravniku, dokler je datum dovolj daleč... Izbrali smo takšno pot, da smo sproti priključevali vse možnosti vsem. Čeprav smo ves čas napovedovali, je za marsikoga to, kar prihaja, ODVZETI tisto, kar že imajo. Večina pa pozablja, da smo v te novosti vložili kar precej časa, dela itd. Kulinarika je presegla zmožnosti brezplačnega servisa. Ne boste verjeli, dnevno dobim preko 15 pisem uporabnikov, ki se jim je kaj zataknilo, ki bi kaj želeli povedati, predlagati, poklepetati po emailu, pohvaliti, pograjati... Vsi prijavljeni imajo pač svoje potrebe in servis jim mora biti na razpolago. Prijavljenih je v tem trenutku preko 2000 obiskovalcev, s tem, da statistika kaže, da je le 1/10 obiskovalcev sploh prijavljenih. Res je torej tako, plačevanje bo zato, da bo Kulinarika sploh obstajala v takšni obliki naprej. Se mi zdi pa prav, da imajo tisti, ki to idejo podpirajo, nekaj v povračilo in to je večje udobje pri uporabi te strani. Debata o tem, koliko je vredna posamezna storitev in ali je vse skupaj sploh vredno tega denarja ni potrebna. Raje se vprašajte, ali je Kulinarika.net vredna da obstaja in ali želite, da se nadaljuje v tej smeri, v kateri gre... Pri tem ne mislim nikogar strašiti, da bo plačal, potem pa bo vse skupaj ukinjeno, ker se to ne bo zgodilo. Vsak bi bo plačal za 1 leto (ali pa 6 mesecev) bo imel zagotovljeno, da bo servis obstajal vsaj še do konca njegovega (njenega) plačila... Glede na to, da nekateri od vas tudi sami prispevate k oblikovanju vsebine, bodisi z recepti, ocenami, pismi v forum, kot tudi s pohvalami in kritikami, ki jih dobivamo, želimo vsi v uredništvu spraviti KulSlo tudi na trdna finančna tla. Brez finančnega zaledja lahko denimo že število obiskovalcev pokoplje to stran. PS - Pa še nekaj! Nadstandardni člani bodo lahko izključili reklame HTTPoola. Nekomu je to malo, nekomu pa veliko. Ne vidim razloga, zakaj bi moral nadstandardni član gledati plačane oglase, če prispeva nekaj. Jaz si želim, da bi živeli v kakšni drugačni družbi kot je kapitalizem, ki mi ni niti najmanj všeč. Ampak dokler bo tako, se bomo morali tudi mi držati nekih tržnih pravil. Naš cilj, kot verjamem da tudi vaš, je, da bodo te spletne strani imele čez 10 let 16.000 receptov namesto 1.600. Edina druga možnost razen plačljivega paketa pa je, da stran tako nasmetim z oglasi (takšne strani verjetno poznate), da boste težko našli kaj vsebine. Pa lep pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

21. okt 2002 14:42

TORTICA: Rezultati ankete so porazni, a pričakovani. Treba je imeti pred očmi naslednje: 1. Pot je začrtana. Vsem, ki se boste za to odločili, ne boste nič izgubili, ker nadstandardnih storitev ne bomo čez noč spremenili in dali v uporabo vsem. Storitve ne bomo ukinili in strani ne bomo zaprli (vsaj ne v tem času, v katerem imate plačano). 2. Obiskovalci, pa ni mišljeno žaljivo, ponavadi nimajo toliko časa kot jaz, ki visim tukaj gor in mi je vse jasno. Še vedno jih več kot 50%, upam si trditi, ne ve, kaj prinaša 2. november, veliko jih ne ve niti, zakaj bi se brezplačno včlanili. To potrjuje tudi podatek, da je brezplačnih članov le 10% obiskovalcev. Obiskovalci bodo paket šele spoznali po 2. novembru, ko se bova z bojan lotila PROMOCIJE tega paketa po KulSlo straneh. Prikazala obiskovalcem v sliki in besedi, kaj zamujajo. Ker povprečen obiskovalec nima toliko časa, da bi se ukvarjal z raznimi paketi. Pride, pogleda in gre. Iz tega sledi tudi točka 3. 3. Večina se ne zaveda, kaj bodo izgubili 2. novembra. Dokler sprašuješ za neko mnenje, vsem pa je vse dostopno, ni pričakovati želje po plačevanju. Redki ste tisti, ki boste vzeli paket, da podprete KulSlo projekt. Obiskovalci se bodo morda odločali drugače, ko se o paketu ne bo toliko govorilo, ampak bo NA VOLJO! 4. Anketa je anketa. Psihologi pravimo, da je namen čisto nekaj drugega kot dejanje. Zato je anketo treba vzeti zelo z rezervo. Tako da... glavo pokonci. Pa tudi če boste eni redkih s paketom... Boste pa toliko redkejši tisti, ki boste imeli dodatne storitve. Že zaradi ukinitve zvezdic, ki nazorno skačejo na posamezno sporočilo v temi, bo vse skupaj delovalo precej hitreje. V končnem smislu nadstandard pomeni, da ni za vse (kakor se grdo sliši). Če bi se prijavili vsi, bi bili kot dodatno zavarovanje. Ime ima "dodatno", v resnici pa gre za navadno, saj ni v njem kaj dosti dodatnega, bolj osnovnega. Če ga nimaš, si mrzel... Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

21. okt 2002 22:27

Neža: nekaj zelo podobnega sem jaz že prej v tej temi izjavila... na prvi strani, se mi zdi. Jaz tud plačam, če se bo le dalo. Sycia Sporočilo je spremenil(a) sycia dne 21. okt 2002 22:31:32

mgajsek  

član od: 24.9.2002

sporočila: 12

24. okt 2002 8:27

Pozdravljeni! Sem za plačilo! (Ker sem študentka, samo polletno naročilo, a vendar!) Obožujem vaše strani, ker so tisto, kar sem si že od nekdaj želela. Želela sem si zbrati vse recepte, ki sem jih zasledila v časopisju in jih prepisati v knjigo. To mi nikoli ni uspelo. Zdaj pa mi ponujate še več! Svoje recepte bom lahko posredovala drugim, izmenjala mnenje, dobila povratno informacijo o mojih receptih, zbrala vse najljubše recepte in jih natisnila v svojo kuharico! Mojstrovina - kar delate! Še naprej toliko dobrih receptov in zadovoljnih kuharic ter kuharjev! Martina Martina Gajšek

Cockta  

član od: 18.10.2002

sporočila: 2

24. okt 2002 10:34

Pozdravljeni, tudi jaz sem za plačilo! Navdušena sem, in sem zelo vesela, da sem vas sploh odkrila... zgubiti pa vas nočem. Nikjer še nisem zasledila kako naj se naročim ( pa november že kar ropota pred vrati LP vsem skupaj Cockta Cockta

martinas  

član od: 26.7.2002

sporočila: 23

24. okt 2002 13:06

Seveda bom plačala ( če sebo dalo v 2 obrokih ). Svoje mnenje delim z Nežo in Martino. LP m martinas

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. okt 2002 15:08

Hvala bogu, končno nekaj ljudi, ki ne tiščijo "gnarja v tošeljčkih". Saj vem, da je v današnjih časih denar za marsikoga kar velik problem, ampak mislim, da tisti, ki si lahko privoščimo "visenje" na Internetu, si lahko privoščimo tudi 7500sit na leto za te užitke!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti