Plus paket (prej 2. november)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 1. jul 2002 14:34 | ogledi: 5.619 | odgovori: 163

Spoštovani obiskovalci

Ta tema je namenjena vašim vprašanjem v zvezi z 2. novembrom in nadstandardnim paketom Kulinarične Slovenije. Več informacij lahko sproti prebirate na http://www.kulinarika.net/2november.asp

Pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

1. jul 2002 14:39

Bo kaj za plačat? Saša

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jul 2002 15:00

Nadtsndardni paket bo plačljiv, natančna cena še ni določena, gre pa za "nekaj tisočakov" letno. Vsak, ki se bo odločil za nadstandardni paket, se mu bo odprl takoj ob prijavi za 10 dni, v katerih bo lahko poravnal račun. Predvideno je tudi plačevanje storitve preko mobilnega telefona, vendar še vedno letno, ne pri vsakem obisku, kot ima recimo rešeno Salomonov Oglasnik. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

1. jul 2002 15:31

Jernej, meni se zdi, da je tale plačljiv nadstandard brca v temo. Po moje ljudje za naštete nove ugodnosti ne bomo pripravljeni plačevat. A imam prav, če mislim, da nadstandard uvajate zaradi stroškov s KulSlo ? Verjetno prodate premalo oglaševalskega prostora, kar je problem vseh slovenskih forumov. kacajdr

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jul 2002 15:59

Mi očitno upamo, da boste pripravljeni plačevati za dodatne ugodnosti Če nihče ne bo pripravljen plačevati, je pa slabo za vse nas. No, storitve že ves čas uvajamo, kot veste, že pet let nadgrajujemo strani. Kot pa sami opažate, je z vsemi portali in stranmi zelo podobno: 1. Entuzijazem čez čas ugasne ali pa strani zahtevajo vedno več dela, kar je zgolj z veseljem do tega dela težko plačati. 2. Strani propadejo, kar se je zgodilo z velikim številom strani v Sloveniji in po svetu. Obiskovalci seveda mislite, da mora biti na Internetu vse zastonj, ampak ta mentaliteta se bo v naslednjih letih morala spremeniti, ker iz nič je nič, vsaj dolgoročno. Tudi v Sloveniji je vedno več plačljivih ali delno plačljivih strani. Če obiskovalci ne bodo nikoli pripravljeni za kvalitetne storitve tudi nekaj plačati, potem je obstoj najboljših strani vprašljiv. Nadstandardni paket niso zgolj storitve, je tudi način, da pokažete, da so vam strani všeč in da želite, da obstajajo in se razvijajo še naprej. Seveda bi bil večji učinek zapreti dostop do receptov, toda to ni mogoče, ker se kot prvo ne sklada z mojo filozofijo, kot drugo pa recepte pišete tudi vi, tako da bi bilo zelo nepošteno od nas, da bi kratili nekaj, kar ne delamo sami. Tako da, iskreno upam, da vsi ne mislite tako, sicer lahko trgovino zaprem že kar danes... In še odgovor na zadnje vprašanje: Ja, oglaševanje na spletnih straneh je bolj tragedija kot ne, še posebno v Sloveniji, delno zaradi mentalitete vodilnih v podjetjih, delno pa zaradi omejenosti in majhnosti Slovenije. Ne od oglasov, ne od lokalov, ne od članov se ne da živeti, edina možnost je preživeti na vse možne načine skupaj, v upanju, da bodo pokrili kritično maso. Tako da: Storitve bodo na voljo, nihče vas seveda ne bo silil, da jih naročite. Z Bojanom, s katerim pripravljava ta paket, ki bo zahteval res ogromno dela (ne le zaradi plačevanja, predvsem zaradi samih storitev), si moćno želiva še kakšnega optimističnega pisma. Nenazadnje zelo naprednih storitev, ki "pokurijo" ogromno procesorskega časa, ne moremo odpreti vsem, ker bi se KulSlo začela vsem po vrsti odpirati prepočasi. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

1. jul 2002 18:34

Pozdravljeni! Brez zamere, ampak v naštetem ni nobene takšne novosti, za katero bi bila pripravljena plačati naročnino! Lep pozdrav, Suzana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jul 2002 18:42

Spoštovana Kot smo napisali, bomo storitve dopolnjevali do novembra in še v prihodnosti. Zaenkrat smo vam napisali le to, kar bomo z gotovostjo vključili, spisek pa ni niti popoln, niti končen. Moja košarica je denimo sestavljena iz kar precej delov, kot so tiskanje receptov v lepi obliki, vodenje receptov, ki so vam všeč itd. Gre za kompleksno storitev, ampak malo potrpljenja bi prosil, vsak mesec boste izvedeli kaj novega... Če pa ne boste pripravljeni plačati naročnine, ker vam storitve ne bodo prinesle nobene prednosti, je pa to seveda vaša in samo vaša odločitev, prav tako vsakega obiskovalca posebej. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

2. jul 2002 7:42

Ja, še nekaj sem pozabil povedat: KulSlo je po mojem mnenju en izjemen oblikovalski dosežek; meni deluje kot ena prijetna, nevsiljiva, "mehka" zadeva. Pravzaprav v sedmih letih, odkar delam z WWW še nisem srečal spletnega mesta, ki bi se po tej plati lahko kosal z vami. Se pa strinjam z anazus, da med naštetimi storitvami ni nobene, ki bi se mi jo zdelo vredno plačevati. Seveda bi bilo pa škoda, da KulSlo preneha z delovanjem. Kaj pa združitev s kakim tiskanim medijem, ko naročniki s plačilom letne naročnine pokrivajo tudi stroške KulSlo? Samo, da bi pa KulSlo dol zaprli, bi bila pa škoda ! Jernej, ali si se že kaj posvetoval z ostalimi (večjimi) SlofForumi (mobisux, slo-tech, elektro-n) ? Ali tudi oni vozijo izključno na gorivo, ki se mu reče entuziazem ? kacajdr

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. jul 2002 9:14

Slo-Tech je po mojem mnenju entuziastični, čeprav vidim, da ima sponzorje. Računalništvo na Internetu ima mnogo več podpore kot Kulinarika, če ne drugega zato, ker je treba na Internet preko računalnika Mislim, da se po večini strani "rolajo" bolj prazni kot polni oglasi. Prazni pomenijo, da so izmenjava oglasnega prostora in niso plačani. Morda mi še kdo napiše, kaj bi ŽELEL imeti v nadstandardnem paketu, kaj zelo pogreša. Kot sm napisal, še enkrat pišem: Seznam storitev je ZAČETEN, ne končen, do novembra so štirje meseci! Poleg tega se bodo nove storitve vedno vključevale. Seveda je pa res, da ne bo šlo za eno takšno storitev, ki bi bila mega pomembna, beseda nadstandardni paket pomeni, da boste lažje delali s KulSlo, lažje tiskali recepte itd. Storitve bodo kot droben mozaik, vsaka vam bo olajšala nekaj. Želimo pa najti pravo mero med plačanimi in neplačanimi storitvami. Z novico smo začeli, da ne bomo držali nekih skrivnosti, 2. novembra vam bodo pa enostavno zvezdice izginile. Torej, bodimo konstruktivni... Kaj bi želeli imeti na KulSlo, da bi bili pripravljeni plačati nekaj tisočakov letno? Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

2. jul 2002 21:08

Jaz sem pripravljena placati, ampak ne zaradi vseh do sedaj in v prihodnje obljubljenih storitev. Placati sem pripravljena zato, ker vem, koliko dela zahteva ena taksna stran. In sigurno bi mi ne bilo vseeno, ce bi ta propadla. Sama sem naredila svojo stran, ki je v primerjavi z vaso "vrtec" in sem zanjo sigurno porabila 100 ur dela, ce ne vec. Res je pa tudi, da sem se ucila html-ja zraven; pri vas to obvladate in gre hitreje. In ce ti taksna stran porabi vecino popoldanskega casa, ne da bi dobil kakrsen koli tolar... zakaj bi se naprej delal??? Zanima pa me, koliko je "nekaj tisocakov"? Imate mojo podporo LP Sycia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. jul 2002 21:26

Hvala Sycia, verjemite pa, da bodo dodatne funkcije tudi nekaj pripomogle k večjemu zadovoljstvu pri obisku naših spletnih strani. S tisočaki ste me našli, ampak da bom vsaj malo približen, verjetno se bo številka vrtela okrog 5 tisočakov letno. Možnost je narediti plačevati za vsak obisk, kot je na Oglasniku, ampak to mi je zelo zoprno, saj bi rad, da obiskovalec v strani uživa, ne pa da se vedno znova prijavlja in nekaj plačuje. Če se boste odločili za paket, bomo zelo veseli vsi ustvarjalci teh strani, prepričan pa sem, da vam bo všeč tudi to, kar boste v paketu dobili. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti