Plus paket (prej 2. november)

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

3. jul 2002 14:33

Jaz sem tudi za, da se plača letno teh nekaj tisočakov, da imaš pol mir. Sicer pa glede na raznovrstno ponudbo to sploh ni drago. Sem za. LP Saša

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

4. jul 2002 14:15

Sycia, napisali ste ravno tisko, kar sem imela v mislih, zato ne bom ponavljala. Sem za plačevanje naročnine, saj imam občutek, da si to ta stran resnicno zasluži. Skoraj vsak dan se oglasim in glede na to, da je že zdavnaj presegla amaterske okvire, sem seveda pripravljena plačati, ker bo to omogočilo nov zagon ustvarjalcem. Sem že razmišljala kdo so ti ljudje, ki so toliko vložili v zagon kul-slo in še naprej skrbijo, da zadeve tečejo po najboljši poti. Ponavadi takšne strani ugasnejo po kakšnem letu, ko se entuziasti utrudijo, tega pa nihče ne želi. Stran je nekdo postavil, vanjo vložil ogromno časa, živcev in energije. Kako bo dobil to povrnjeno je stvar domišljije in iznajdljivosti. Ne bodimo zavistni. Ali kuharskih revij in knjig ni potrebno plačati? Želela bi le, da se razvoj potem ne ustavi (saj sem prepričana da se ne bo), ampak se gradi naprej. Moj predlog je "osebna kuharska knjiga", izpis receptov ..., sicer ste pa polni idej. Kdor pač ne bo plačal, ne bo imel dostopa. Samo prosim, ne nas preveč obrat! Le tako naprej! Lilijana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. jul 2002 14:30

Ne bomo vas obrali, predvidoma bo okrog 5.000 SIT letno, kar mislim, da je poštena cena. Ko odštejemo provizijo in davek, ostane bolj malo. Osebna kuharska knjiga bo, temu rečemo: MOJA BELEŽKA. Delovala bo nekako takole: Recept, ki vam je všeč, ga lahko vržete v svojo beležko, ki jo tudi vedno lahko odprete, ko nas obiščete, notri bodo recepti, ki ste jih izbrali. Zraven vsakega recepta boste lahko zapisali komentar (ki ga drugi ne bodo videli, saj gre za vašo beležko). Vse recepte v moji beležki boste lahko tudi označili (ali pa samo nekatere) in jih lepo stiskali. Menimo, da je mnogo ljudi v službah ko nas obiskujejo in nimajo vedno na razpolago tiskalnika. Tako lahko recepte zbirajo v beležki in vse hkrati natisnejo, ko se jim zdi primeren trenutek. To naj bi bila osnova moje beležke. Neka vaša zbirka receptov, ki vam je všeč. Pri tiskanju boste seveda določili, ali želite tiskati tudi komentarje, vaše opombe itd. ali pa le "goli" recept. Ker se gremo na pošteno že od začetka, bo moja beležka verjetno ostala odprta tudi ko vam poteče članarina (če je ne boste podaljšali). Torej boste še vedno videli svoje recepte, samo novih ne boste mogli več dodajati. Beležko bi lahko zaklenili, s tem bi si zagotovili, da bi se obiskovalci tudi naslednje leto naročili, toda sam sem zagovornik naročanja prostovoljno, ne pa z nizkimi udarci. Kot vidite, se tudi sami prijavite na listo obvestil, niste kar avtomatično prijavljeni, ko se vpišete. S stranjo ne nameravamo prenehati, vedno se bomo trudili prisluhniti vašim željam, žal je življenje tako, da bodo tisti, ki bodo plačevali v prednosti. Imeli bodo več dodatnih storitev, še lepše razglednice, izbrali bodo lahko datum, kdaj jih odposlati itd. Sevda če bo več naročnikov bomo imeli zagonska sredstva, da več naredimo. Smo pa kar precej naredili brezplačno in tudi v prihodnje bomo. Od te članarine ne bomo kupili jahte ali hiše v Portorožu. Da bi se vsaj nekaj povrnilo. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

9. jul 2002 15:15

Pozdravljeni! Pripravljena bi bila plačati za nadstandard, ker brez nic ni pac nic. Po moje bi bil koristen iskalnik, kjer bi lahko vpisal sestavine, ki jih imaš na voljo in bi dobil seznam receptov, ki jih lahko z njimi pripraviš. Npr. imam sir, bučke in polento - kaj lahko naredim iz tega. Tehnično najbrž ne bi bilo preveč zahtevno, se motim? Pa še: plačevanje vsebine imajo po mojem mnenju kar dobro urejeno na Financah, kjer lahko plačaš posamezen članek (100 SIT), ki te zanima s pomočjo GSM-a, tudi če nisi naročnik. Placljivi so samo nekateri clanki (jasno tisti najbolj zanimivi, "vroci"). Je zelo enostavno in deluje, uporabljam tudi sama (mislim, da je to sistem eMoneta ali nekaj podobnega). Mogoce bi lahko na podoben nacin zaracunali nekatere recepte ali kaj drugega za uporabnike, ki se ne bodo odločili za naročnino. Lp Mojca Mojca Marc

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. jul 2002 15:37

Pozdrav MojcaM 1. Iskalnik po sestavinah imate že na voljo na iskanju! Ta bo potem le na nadstandardnem paketu še ostal, ga bomo pa še izboljšali. Iskanje po sestavinah je tehnično zelo zahtevno zaradi nerodnosti v slovenščini (dvojina, skanjatve itd). Če iščete česen ne boste dobili česna itd... 2. Tudi mi bomo imeli plačevanje z moneto. Sam se ravno želim izogniti večnemu zaklepanju vsebine in uporabnikom, ki morajo nekaj odšteti za bolj "vroče" vsebine. Potem moraš vedno, ko prideš na strani, nekaj plačevati, v končnem smislu pride pa več denarja, kot takšna letna naročnina. Meni se zdi ZA UPORABNIKA bolje, da letno nekaj plača in ima vse usluge kot da plačuje po 100 SIT za eno vsebino vsak dan, vsak teden, vsak mesec... Mi bi seveda dobili več, če bi bilo tako, kot si predlagala, samo uporabniki bi bili pa po mojem malce znaveličani konstantnega plačevanja... Če vas zanima še kaj, pa pišite. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

9. jul 2002 15:55

Hvala za pojasnila, na iskalniku sem cisto spregledala sestavine. V zvezi s placevanjem: mislila sem, da bi bilo plačevanje posameznih stvari SAMO ZA TISTE, KI SE NE BI NAROCILIi, bi pa kdaj pa kdaj želeli uporabiti kakšno nadstandardno stvar. Drugace se strinjam, da je za uporabnika bolj udobno enkratno placilo. LP Mojca

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. jul 2002 16:02

Hm, ne vem, če to ne bi preveč zapletlo plačevanja. To lahko morda naredim za plačnike z moneto, jaz pa ne morem izstavljati računov za 100 SIT, ker bom lahko samo še račune tiskal Bomo razmislili, po mojem mnenju pa ne bo šlo. Še posebej zato, ker NE BOMO zaklepali vsebin, vsaj ne receptov in ocen ter lokalov, ki jih pišejo tudi obiskovalci! Ker bo šlo za nadstandardne storitve, se bo njihova ugodnost poznala skozi daljša časovna obdobja. To, kar predlagaš ti, je bolj za zaklepanje vsebine... Mimogrede, da pojasnim vsem: Nadstandardni paket BO in tudi ne bo odprt za vse! Tukaj se pogovarjamo o tem, kaj bi želeli da je v njem. Prejel sem veliko pisem, kjer glasujete za ali proti. To ni stvar diskusije več, demokracija se tukaj konča. Plačljivi paket gotovo BO, tisti, ki navijate, da ga ne bo, se pač ne boste naročili nanj... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

10. jul 2002 8:47

Tudi jaz se strinjam s plačevanjem nadstandardnega paketa. Brez nič ni nič. Bilo bi mi pa zelo, zelo žal, če bi Kul Slovenija prenehala delovati. Tisti, ki te strani obiskujete redno ali večkrat, veste, da so res dobre in tudi Jernej se trudi in nam izpolni vse želje. Vem, da imamo vsi plačevanja tega in onega že dovolj, ampak nekaj tisočakov letno verjetno ne bo prehudo v zameno za res kvalitetne recepte, nasvete, ideje ... Pa lep pozdrav vsem. sabrina

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

10. jul 2002 10:48

Ja js bom tu placala ... .. sploh pa.. a je danes kaksna stvar zastonj? .. vsako delo ima svojo ceno Tatjana

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

10. jul 2002 12:05

Tatjana, to da ima vsako delo svojo ceno se tako lepo sliši... ,pa je včasih v mojem svobodnem poklicu prav žalostno s tem. Pomembno je, kako se znaš prodat, doseč kakšno spodobno ceno za vložen čas, trud in znanje... Tako da z Jernejem sva sposobna nadgrajevat in razvijat KulSlo, ampak brez da vsaj poskusimo kaj dobiti za to, ne bo šlo. Se pa vidi, da na ženskah svet sloni...samo z vaše strani imamo podporo!,ki smo jo zelo veseli LP Bojan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti