Testenine z Gorgonzolo

FacebookTwitter

gregorm  46.099 ogledov
    testenine
  • Zahtevnost 1/5
    zelo enostaven recept
  • Ocena 4,8 (6)

Sestavine

Količina: 4📏 Mere·🌿 Začimbe

5 dag masla

25 dag Gorgonzole (2 zavitka )

18 dag kisle smetane

2 stroka česna

malo popra

ščep muškatnega oreščka

0,5 dl belega vina

40 dag testenin

ščep soli

žlica olja

Postopek

V posodo damo maslo, kislo smetano, na koščke narezano Gorgonzolo, sesekljan česen, ščepec popra, ščepec muškatnega oreščka. Na lahnem ognju stopimo Gorgonzolo. V slanem kropu, v katerega smo vlili olje, skuhamo testenine. Omako prelijemo preko skuhanih testenin ter ponudimo s solato.


Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Krasna omaka za špagete. Količina je zadostovala za 4 lačne, le malo več špagetov smo skuhali. Zelo dobro, za moj okus bi sicer lahko bilo brez vina, a ostalim je bilo zelo všeč. V bazi je še nekaj zelo sličnih receptov, bomo počasi preizkusili vse, pa da vidimo, kateri je najboljši. Mah kaj, ko pa imamo strašno radi tako testenine v kakršnikoli obliki, kot sire - posebej take bolj pikantne

manjka malo peteršilja...

MMMM,Gorgonzola!!! Njami,njami, pravkar obdelujejo recept za pikantne špagete,tisti šele zapalijo,sicer pa če malo pospraviš hladilnik,testenine lahko pripraviš s čimerkoli,vse paše zraven. Pa dober tek!

omaka je super za testenine ali pa njoke. Jaz dam malo manj gorgonzole.

mmm, danes za kosilo sem naredila omako z gorgonzolo in ravijole. Vina nisem dodala, sem pa dodala suho baziliko, ostalo isto kot v receptu. Božansko.

lp

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: februar