Pepelkina torta

FacebookTwitter
Preverjen

dalsi  116.423 ogledov
Slike postopkov »
Slike gotovih jedi »

Sestavine

📏 Mere·🌿 Začimbe

Testo:

10 dag margarine

15 dag sladkorja v prahu

1 vanilin sladkor

3 jajca

20 dag moke

1/2 pecilnega praška

1 višnjev kompot

1,5 dcl mleka

Krema:

2 sladki smetani

2 kremfiksa

2 kisli smetani

1 vanilin sladkor

1,5 žlice sladkorja

Preliv:

1 tortni preliv

sok iz kompota višenj

nekaj višenj za okras

Postopek

Biskvit:

Rumenjake zmešamo s sladkorjem in margarino. Beljake stepemo v trd sneg. Stepenim rumenjakom dodamo še vanilin sladkor, mleko, pecilni prašek, moko in nazadnje še sneg iz beljakov. Testo razdelimo na dva dela. V prvo polovico dodamo višnje, v drugo polovico pa 2 veliki žlici nutelle. V pekač damo najprej maso z nutello in na to še maso z višnjami. Pečemo cca 30 minut na 180 stopinjah.

Krema:

Sladko smetano stepemo in dodamo 2 kremfiksa, vanilin sladkor, sladkor in na koncu še kislo smetano.

Preliv:

Iz višnjevega soka naredimo žele. (segrejemo in dodamo tortni preliv, nato malo ohladimo in počasi vlivamo na pecivo). Če režemo na kvadrate, vsakega na vrhu okrasimo še z eno višnjo.


Opombe

Pecivo lahko pripravimo v tortnem modelu, lahko pa tudi v pekaču. Jaz ga pripravljam v pekaču za potice in ga režem na kvadrate. Biskvit lahko prelijete še s prelivom, ki ga pripravite iz mleka, malo ruma in malo sladkorja, da je bolj sočno. Pecivo je odlično, pa dober tek.

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Zelo dobra torta.Naslednji dan je bila še boljša.

včiraj narejena!res odlična torta že veliko časa nisem jedla tako dobre torte in vsi ki so jo poskusili so bili navdušeni!

Enostavna in odlična torta. Pepelka si zaluži +5 !

zelo dobro

zelo dobra, v testo sem dala češnje iz skrinje, na kremo sem razporedila višnje iz kompota in nato prelila s prelivom. Super in hitro narejeno.

koliko je smetane .....pol litra

ja, kohica, sladke smetane je 2x po 250 ml, kisle smetane pa je 2x 180g.

odlična, čista petka :)

dipsi je objavila sliko s čudovitim kosom.. bojim se, da se mi bo preliv zmešal z nadevom in bo vse skupaj en poc.. je nadev res tako trd?

Torta je odlična! Pekla sem jo že večkrat in vsakokrat je bila pohvaljena.

Enkrat sem recept malo priredila. V celoten biskvit sem vmešala nutello, na pečen biskvit sem položila vložene hruške, kremo po receptu in posula s kakavom v prahu. Tudi ta varianta si je zaslužila 5!

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: februar