Čista zmaga. Škoda, ker verjetno še ni fotka sladice naložena ;)


poletno, osvežilno pecivo, pripravljeno brez peke
2/5
5
(1)
Pasijonke razpolovimo in zberemo vso meso v skodeli ter dodamo sladkor.
Kekse z valjarjem zdrobimo. Sama imam rada, da so vmes tudi malo večji koščki, deluje bolj rustikalno. Maslo stopimo in ga vmešamo med kekse. Na pladenj damo peki papir in kvadraten obod za torte. Na dno potlačimo piškotno maso in jo damo v hladilnik.
Iz mleka, sladkorja, semena vanilije skuhamo puding. Ohlajenemu pudingu, ki smo ga prej pokrili s prozorno folijo, da se ne naredi skorjica, dodamo sirni namaz, stepeno smetano in dobre tri žlice segrete pasijonke,ki smo ji dodali nabreklo želatino.
Dobro premešano maso damo na piškotno podlago.
Tri žlice pasijonke zmešamo s tremi žlicami vode in segrejemo. V to maso damo nabreklo želatino, da se stopi in na koncu vse skupaj damo k preostalim pasijonkam. Premešamo in prelijemo po kremi. Vse skupaj mora počivati v hladilniku vsaj 4-5 ur .
Narežemo na kocke in se posladkamo.
Sama sem imela že dolgo časa namen narediti pecivo iz pasijonke. Ko sem jih končno dobila, sem bila kot mali otrok, ki dobi želeno igračo. Prebrskala sem en kup kuharskih knjig, revij, net, za recepturo. Na koncu je nastala ta receptura.
Okus pasijonke je zelo osvežilen, malenkostno kisel, čista prava poletna osvežilna sladica.
Če se ne motim so to te rezine: http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=JKJ5EL5zJ v Vtejbenkinom albumu, sem si jih pred časom ogledovala, izgledajo zelo slastno,
nisem upala spraševati za recept, in zdaj ga imam,
hvala Vrtejbenka ;)))
Ne Bannanna,hvala za opozorilo.V kremi je tudi 1 mala vrečka želatine,to je ta ,ki se jo zmeša z štirimi žlicami vode,da nabrekne,ker druge nisem imela doma.Sem že poslala popravek.
Suziqatro..me veseli,da ti je sladica všeč.
Saj če nimamo pasijonke ,uporabimo pa kakšno drugo sadje,najbolje jagodičevje.Meni je všeč da se malo sadja vmeša že v kremo,da se okus stopnjuje.