Kaj prosim pomeni "4 vrste jedilne čokolade"?
Hvala za odgovor,
Sonja
okusna sladica
16.302 ogledov
3/5
5
(2)
Krema:
1 l mleka
5 žlic moke
4 vrste jedilne čokolade (vsako 15 - 20 dag)
1 margarina
30 dag sladkorja
Testo:
60 dag moke
5 dag svinjske masti
2 dl sladke smetane
1 pecilni prašek
2 jajci
15 dag sladkorja
Krema:
v mleko vmešamo moko, zdrobimo čokolado in sladkor. Vse skupaj kuhamo, dokler se masa ne zgosti. Maso ohladimo in dodamo celo margarino, dobro premešamo.
Testo:
vse sestavine dobro zmešamo. Testo razdelimo na 5 delov. Vsak kos razvaljamo na hrbtni strani pekača (na tanko). Pečemo v pekaču, ki zavzame celo širino pečice na 175 stopinjah, dokler ne zarumeni. Vse premažemo in zložimo. Mađarico pustimo, da stoji tri dni. Potem pa dober tek.
Pazite, da se vam testo ne zlomi, saj je zelo krhko. Največja težava pri tem receptu je, da mora stati 3 dni.
Po moje je to rebro, ki zdaj ni več rebro, je pa zdaj vrstica in skupaj tehta 15 do 2o dag.
Ko naredim Madjarico točno po tem receptu, ki mi ga je dala sodelavka iz Vinkovcev, ki si ga je naredila za svojo ohcet, ker ni hotela biti brez nje vedno rečem: " Pojejte, ker je dolgo ne boste jedli." Meni je najbolj zoprno valjanje testenih plošč.
Je pa okusno pecivo kot je napisal Zangaja.
Jaz sem tudi najprej pomislila, da je ena vrsta eno rebro čokoalde, ampak eno rebro čokolade ja ne tehta 15 dag? Ali gre morda za štiri tablice čokolade po 15 do 20 dag?
Ampak tole "4 vrste čokolade lahko zmešamo ali pa jih damo vsako v svojo vrsto ampak bolje je samo 1 vrsto čokolade", sploh tole vsako v svojo vrsto, verjetno je v pred vrsto odveč?
Po receptu pride torej za kremo skupaj 60 do 80 dag čokolade, če prav preračunavam?
Mamamia