Muffini s kokosom in višnjami

FacebookTwitter

Zbirke:mafini326
majdi  49.338 ogledov
    sladice: ostalo
  • Zahtevnost 1/5
    zelo enostaven recept
  • Ocena 4,9 (14)

Sestavine

Količina: 16 kosov📏 Mere·🌿 Začimbe

Testo:

25 dag moke

3 žličke pecilnega praška

10 dag kokosove moke

10 dag sladkorja

1 vanilijev sladkor

2 jajci

1 dcl mleka

75 ml olja

15 dag polnomastne kisle smetane

Nadev:

1 kozarec višenj (odcejene 350 g)

Postopek

Vse navedene sestavine zmešamo z električnim mešalnikom v gladko testo. Testo razporedimo v poseben naoljen pekač za muffine.

Odcejene višnje potisnemo v testo. Pečemo pri 180 stopinjah 25 minut . Pečene muffine stresemo iz pekača in jih ohladimo na rešetki.


Opombe

Če nimamo pekača za mufine lahko uporabimo tudi papirnate košarice. Potrebujemo jih 32 komadov za en muffin po 2 košarici.

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Olje navadno ne da nobenega priokusa, sončnično, koruzno, repično,... vse je ok. Arašidovo bi tudi pasalo, saj arašidi lepo pašejo va mafine - sladke ali slane.

Tudi jaz sem spekla te muffine in so res dobri-sočni in rahli. Ker nisem imela dovolj olja, sem vzela pol olja, pol stopljene margarine. Še moj mož, ki ne mara kokosa, jih je jedel in tudi pohvalil. A ja, iz te mase je meni prišlo točno 12 muffinov, ne 16 (imam tisti teflonski model za 12), pa nisem nič bolj napolnila odprtine kot ponavadi in se mi tudi niso zdelo preveliki.

Kaj pa če bi tretjino olja zamenjala za npr. polnomastni jogurt, verjetno bi vseeno ostali rahli, kaj mislite? Pa višnje za ananas na primer?

Kar se ananasa tiče, ga jaz ne bi dajala, ker mi pečen nekako ni všeč, pa tudi po okusu (in izgledu) mislim, da bolj pašejo višnje. Če ti višnje ne odgovarjajo, vzami maline ali borovnice. Tretjino olja -več pa ne - pa lahko po moje brez vsake škode menjaš za jogurt!

Danes sem tudi jaz pripravila te muffine. Njihov okus je čudovit, človek se jim kar ne more upreti. Do danes so pri nas veljali bananini muffini kot najboljši, ti pa so jih prehiteli. Čista petica!

Včeraj narejeni. Super so, dobra kombinacija vseh sestavin. Dodala sem malo jogurta in zmanjšala količino olja, kot ste zgoraj napisali. Le količinsko jih tudi meni ni prišlo 16, ampam 12.

Drugače pa čista petica!

Enkratni mufinčki. Odkar smo jih sprobali, jih kar naprej pečemo, samo z različnim sadjem. Hitro narejeno in zelooooooooooo dobro!

Od fanta mama jih je spekla in so bili fenomenalni .. ko se psomnim se mi kar cedijo sline ;)

Lp

Pol muffinov narejenih z visnjami in pol z malinami. Uspelo je v redu in vsi so bili zadovoljni, ceprav bom dala naslednjic malo vec sladkorja, ker je pac sadje bilo zmrznjeno in ne kompot.

Dragi je imel rojstni dan in sem mu jih spekla večjo količino za v službo. Pravi, da so jih vsi hvalili in da so takoj zmanjkali. Tudi sama sem jih poskušala in so res zelo dobri, sočni,mmmmmm!!!

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: februar