Nove trgovine in trgovske verige

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. apr 2007 15:33

Ni 1. april, da Mercator zapira manjše trgovine, v svoji bližini poznam tri takšne primere. Verjetno ni bilo dovolj prometa. Pri Mercatorju me najbolj moti razlika med Hipermercatorjem in običajnim Mercatorjem. Pri tako veliki izbiri trgovini lahko res vsakdo kupuje tam, kjer mu odgovarja iz kakršnihkoli že razlogov. riba-ribica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

1. apr 2007 16:35

Veri, a ni ta mal huda, da so DVAKRAT bolje plačane? Pol so npr. v Š plačane sto jurjev, v M pa tristo? Hmm, men se zdi kar mal prevelka razlika... nike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. apr 2007 16:53

 

Kot je v enem prejšnjih postov napisala CIla: ko vse, kar nakupimo, seštejemo, je strošek približno enak.

Splošno znano dejstvo je, da imajo vse prodajalne v ponudbi določen odstotek najbolj iskanih artiklov po nižji ceni od konkurence (ampak le za določen čas in občasno), ostalo po enakih ali celo dražje. Pač računajo na to, da tisti, ki ga z oglaševanjem zvabijo k sebi zaradi cenejšega mleka in pomaranč, kupi še tri jogurte in dva šampona ter mehčalec, ki pa so držaji kot pri konkurenci. In obratno, jasno. Kajti odstotek tistih, ki hodijo s svinčnikom in papirjem v roki od trgovine do trgovine in kupujejo v vsaki le tisto, kar ponujajo kot najcenejše, je prenizek, da bi računali na njih. Kar bi verjela, ker je tudi moj čas preveč dragočem, da bi ga zapravljala z dirkanjem po trgovinah in iskanjem najcenejših artiklov, kaj šele, da bi se od trtovine do trgovine vozila z avtom.

Zato imam svoj sistem kupovanja: v točno določenih trgovinah kupujem točno določene izdelke, ne  glelde na trenutno akcijsko ponudbo. Le pri Sosedu in Intersparju opravim večje nakupe, občasno tudi pri Tušu, ker se v tem našem pač počutim kot doma (čeprav večkar nimajo vsega, kar potrebujem).

 

Tuje verige cenejših prodajaln - nekoliko poznam dogajanje v njih glede zaposlovanja, in imam pomisleke. Čeprav tudi naši delodajalci niso biseri, vsaj glede na določena početja (poizvedovanje pri osebnih zdravnikih in aroganca, ker zdravnik po telefonu in ne osebno ni hotel poročati o zdravstvenem stanju prodajalke na bolniški). V nekaterih sistemih imajo zaposleni več zaščite kot v drugih zavoljo sindikata (Mercator), je pa gotovo najtežje prodajalkam pri manjših zasebnikih (neredno plačilo, neplačevanje prispevkov in posledično težave z zavarovanjem in delovno oziroma pokojninsko dobo, dopsati, regresi, nadomestila za bolniško...). Zgodbe so različne in večplastne, nič ni črno-belo.

 

Grem pa pogledat v vsako prodajalno, ker sem firbčna in nakupovalni manijak. ŠLa bom tudi v Lidla, ker me zanima, kaj imajo na policah, nekaj bom gotovo dala v voziček. Za Hoferja že od nekdaj, ko smo še več krat hodili v AVstrijo, vem, kaj tam kupim (bele klobasice, ki jih pri nas ni, pa debrecinke, dve vrsti čistil in še nekaj malenkosti), Eurospin  pa mi nekako "ne sede", tudi Hardi ne.

 

Radovednost me pač odnese v vsako trgovino, to je res, me pa v mnogih potem dolgo, dolgo ne vidijo, ponekod sploh nikoli več.

 

Mamamia

mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. apr 2007 17:07

Jaz grem včasih v Lidl v Italiji. Tam sem ponavadi nakupila riž, pašto, kakšno olje, kar je zelo poceni. Všeč so mi tudi njihove čokolade, ki so res dobre, tudi če niso firma. Sokovi so mi predragi - raje kupim Fructalovega za ta denar... Potem pa nimam več kaj kupiti - mleko se zdi vsem čudnega okusa, da ne govorim o ostalih delikatesah... Glede na to, koliko pojemo, je zame dovolj, če grem tja vsake dva ali tri mesece, vsekakor pa ne po vsakdanjih nakupih. matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. apr 2007 18:48

nike je napisal/a:
Veri, a ni ta mal huda, da so DVAKRAT bolje plačane? Pol so npr. v Š plačane sto jurjev, v M pa tristo? Hmm, men se zdi kar mal prevelka razlika... nike
nike, takrat je bila povprečna plača trgovke za blagajno v šparu okoli 80 jurjev, ne vem točno, mogoče je bilo 85, več pa sigurno ne, ker bi sicer v glavi zaokrožila gor. V Merkatorju so imele pa okoli 160 jurjev - oboje je bila neto osnova, se mi zdi. Vem, da sva oba s fantom ful pogledala, da je taka razlika in sem šla še brata (ekonomista) spraševat in mi je hladno ko špricer (kot pač tipičen ekonomist) pojasnil, da je itak jasno, da majo tam najnižje plače. POtem nama je bilo s fantom jasno ko beli dan, zakaj so trgovke v šparu navadno tako zoprne in počasne (vsaj v tistih dveh, kjer sva bila midva)... Tako pač kupujeva rajši tu. Kot je rekla Cila, za celoten nakup itak daš povsod približno isto, en ma ceneje sadje in zelenjavo, en čistila, en meso, jaz ne vem, akteri kaj, ker ne spremljam tako te zadeve, prelistam reklame, ampak to je vse, če ni not kake zadeve, ki bi jo res rada mela, ne bom šla v drugo trgovino samo zaradi kile banan... Če pa recimo vidim čisto poceni vaflomat in par bodijev za dojenčke, se me pa recimo spravi, mora bit več stvari,d a se nama da, ker nisva ravno človeka za štacune. Rajši kje drugje prišparam, pa itak se najbolj splača it manjkrat v trgovino, sigurno tako najmanj zapraviš;) Na splošno hodiva 1x na 14 dni v hipermarket, nakupiva vse, kar rabiva in to je to. Ob sobotah greva na tržnico, če je kolikortoliko lepo vreme in imava sveže sadje, zelenjavo, ribe in morske zadeve in če nama paše še kake mlečne izdelke. Prej, ko nisva stanovala tako blizu centra, pa sva hodila vsak teden v nabavko. V tamale trgovinice hodim bolj redko, kadar se lih spomnim nekaj delat, pa nimam določene zadeve (v 90% primerov je to meso, ker ga nikoli nimava v hladilniku), je pa naš mali sosed tu kar dobro založen, v bližini imamo dva in oba sta dobro založena, sploh za svojo majhnost, sem vedno presenečena - in tudi sta vedno kar polna, se mi zdi. Tako da zelo dvomim, da bi ju ukinili... Imajo celo kake eksotične zadeve in včasih celo kako eksotično sadje, recimo... Verjetno je res problem v manjših vaseh, ampak saj vendar ne morejo zapret edine trgovine v vasi??? Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. apr 2007 18:56

Kar se tiče teh drugih trgovin, grem not pogledat samo, kadar je res določena zadeva, ki je drugje ne najdem, sicer se mi ne da. Tako sva recimo šla v Hoferja po tiste modelčke za peko v obliki srčkov, za tako traparijo, ki jo recimo že nekaj časa iščem, sem pa pripravljena it, hehe:) Sicer pa nama je 1x na 14 dni več kot dovolj in všeč nama je, ker hipermarket že poznava in veva, kje je kaj in kaj majo, tako da ne iščem ko nora med policami... Pri šparu se nikakor ne znajdeva, nimajo nobenega reda za najine pojme, praški zraven hrane,... Tako da tja grema redko. V Lidlu še nisem bila, se mi prav nič ne mudi, slejkoprej, pa bova verjetno šla, če bo kaj takega tam. Tudi v Leclercu se ne znajdem najboljše, moram pa priznat, da majo tam najboljše francoske štruce, dokaj dobro izbiro sirov, imajo chorizo (kar jim res štejem v dobro) in da so njihovi zmrznjeni rakci res boljši - imajo neprimerno več vode in se ne skrčijo za 2x, ko jih odtajaš in vržeš v vok (sva jih ravno danes jedla). In seveda se najde kaka zadeva tam, ki je nimajo drugje, samo se tudi tja res redko odpravim, po kako določeno zadevo, sicer pa ne. Sicer pa nimam pojma, kaj se kje bolj splača, nama se najbolj nakup 2x na mesec, po moje;) Veri

kan777  

član od: 1.4.2007

sporočila: 1

8. maj 2007 21:48

SPOŠTOVANI Prebral sem,da nekateri zelo pljuvate po HARDI-ju.Kot prvo je slovenska trgovina in ne kakšna tuja kapitulističa.Sam največ nakupujem pri njih,pa vam povem,da sem zelo dobro situiran,z zelo dobro plačo.Vse trgovine pa tako tudi Hardi ima inšpekcijske nadzore in če bi bilo z njihovo hrano kaj narobe bi jih verjetno zaprli.Kolikokrat ste slišali po tv in časopisih,da so morali umakniti kakšen izdelek?Najboljši sosed Mercator in Tuš sta morala(spomnite se ajdove moke).Sam zelo rad kupujem jogurt VITABELA,če ga boste probali,se boste strinjali,da boljšega ni,potem SCHOGETEN čokolado,ki je v SPARU enkrad dražja,panirane puranje zrezke,v sparu dražji za dva eura,lešnikova čokolada MAUXION,boljša od Milke,moka, testenine,ribje -hrvaške- konzerve in od naših uvoznikov(EMONA)tune,naše paštete, zelo poceni,da ne govorim o piščančjem mesu,ki se ne razpade,ko ga spečeš,ne tako kot jata ali pivka,ki je še drag,trgovka pa mi je pokazala potrdilo veterinarske službe,da so BIO piščanci,teletina,ki je ne dobiš povsod,potem čipsi,kapučino brez sladkorja,tekoči prah,zažigalne kocke,v Mercatorju dražje cc.dva evra,sokovi 100%.Vse kar je izdelano v EU je pod nadzorom EU komisije in v skladu z EU normativi,zato vem ,da se ne morem zastrupiti s Hardijevo hrano.Je pa res,da bi pa lahko izboljšali prodajne površine.Probajte pa pregovarjajte,čeprav je res,da ima vsak svoj okus.Jaz tako prihranim tudi kar precej denarja,čeprav mi ga nebi bilo treba. S spoštovanjem,kupec kan777

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

8. maj 2007 21:57

To glede plače v mercatorju imate pa napačne podatke delam tam leni1

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

9. maj 2007 8:23

Doma sem na takem koncu Maribora,kjer imamo celo verigo avtomobilskih hiš.Sedaj se je tej verigi priključila še veriga prehrambenih trgovin.Ravnokar gradijo zraven Evrospina,Lidla še Hofer.V neposredni bližini je Merkator ,malenkost nižje 100 m Špar.Izbira je res velika ,denarja bi lahko porabil več kot zaslužiš,saj te reklame vsak dan vabijo z svojimi akcijami.In pri vsem tem se moraš dobro zamisliti.Ljudje smo naivni ,saj ne kupujemo vse za potrebe preživetja,ampak ker so akcije.To se pravi,polnimo hladilnike ,da so že prepolni,čistil se je že nabralo nič koliko ,tudi z oblačili ni nič drugače in vse to je zaradi akcije, poceni robe.Več kot jest nemoreš,čistimo vedno enako,le pri oblačilih se gremo modno revijo.Spomnim se mame, ki mije rekla, veš včasih smo imeli denar pa ni bilo robe,sedaj je roba pa ni denarja ,pa vendar smo bolje živeli.Šel si v trgovino kupil kar rabiš in še si varčeval.Kaj pa danes,vsi v kreditih,limiti so polni ,samo zato da se kažeš,da imaš.Veliko časa sem potrebovala,da sem se naučila bolje gospodariti in sedaj tudi meni uspeva privarčevati nekaj denarja in vse to ker kupujem iz potrebe ne zaradi akcije.Kaj sem hotela povedat ,da je vseeno v kateri trgovini kupujem kupim premišljeno in res zato ker rabim. LP Bogomira Bogomira

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. maj 2007 9:25

Bogomira, vsi nismo v kreditih in limitih in................nikakor nismo vsi podlegli potrošništvu. Se pa strinjam, da je tega veliko, veliko preveč, pravzaprav. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti