Katero hrano bi želeli poskusiti?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. mar 2007 9:57

Slovenica 1, se da približat originalnim okusom, le prave sestavine je treba imeti. In so na razpolago, samo mesa ni iz vzhodnjaške reje, to je pač slovensko, pa kakšna zelenjava.

Vse ostalo, predvsem sveža zelišča, ki dajejo ton in tisto piko na glede okusa, kupujem v Gradcu, kot tudi kakšno bolj eksotično zelenjavo. Glede na to, da sem na Tajskem in  Myanmaru kar precej okušala tamkaj prirpavljene jedi, opazovala dogajanje pri prirpavi (ne v hotelih, ker tam ne spimo, pač pa v lokalih, namenjenih zgolj odmačinom, ali na uličnih stojnicah), lahko verjameš, da zmorem primerjati kaj uspe doma s tistim, kar smo jedli tam. In upam si trditi, da mi uspeva, potrditev pa sem dobila tudi od  popotnikov, ki so redni gostje azijskih držav (popotniški, ne hotelski).

 

Tako da pri meni ni instant eksotičnih variant, kot v kakšninemški povprečni reviji, ali da je neka jed tajska samo zato, ker ima v sebi nekaj kapljic ribje omake in je meso narezano na kose.

 

Če se res zmenimo za skupno kuho, se nam pridruži, pa potem povej svoje mnenje, velja?

 

Če je kdo res za takšno skupno kuho, naj se mi javi na zasebno pošto. Bomo videli, koliko nas bo, pa se zmenimo.

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

marijak  

član od: 23.9.2005

sporočila: 42

21. mar 2007 10:03

Zagotovo bi jedla hrano, ki jo pripravlja DUŠANKA-njen recepti in izdelki so tako domače vabljivi. Se vidi, da so pripravljeni z veliko ljubezni in smisla za kuhanje. Bravo, Dušanka! arijam

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. mar 2007 10:04

Mamamia, se v Grazu dobi galanghal? Hvala! fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. mar 2007 10:46

 

Ja, fresh, v Gradcu, v trgovini z azijskimi potrebščinami, v kateriobičajno kupujem, se dobi tudi svež galangal. Jaz ga kupim na zalogo, da imam vedno pri roki, ga hranim v zamrzovalniku in se obnese. Ga moram imeti vedno doma, ker se moj mož kar pogosto spomni, da bi jedel piščančjo juho s kokosom, v kateri ne sme manjkati prav galangal...

 

Imajo tudi basil leaves, kaffir lime leaves, limonino travo, tudi snake beans sem že tam našla, pa še kar drugega.

Mamamia

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. mar 2007 11:24

Super! Najlepša hvala! Grem kmalu v Graz in ga bom nabavila na zalogo. fresh

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. mar 2007 9:02

Mamamia, a se ti kaj sanja, a so zamenjali internetni naslov? Meni tale nič ne pokaže.

http://www.aoy-asiashop.at.tt/ Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. mar 2007 10:39

Meni tudi ne. Sicer pa grem v soboto v Gradec v to trgovino kupovat, pa sporočim novi naslo. Upam le, da trgovina ni propadla...

Mamamia

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. mar 2007 13:07

Mamamia, če pa srečaš in daš v nakupovalno košaro še karijeve liste in črna gorčična semena, bom poljubljala še tla pod tvojimi nogami. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. mar 2007 14:11

karijeve liste sem videla (suhe) v Hoferju. rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. mar 2007 14:43

rimljanka, sem šla gledat, pa ni bilo nič, to je pa jljubljanski Hofer, če nisi ravno prvo sekundo tam, že vsega zmanjka. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti