Napakice napake

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. feb 2007 10:37

Brigajo mene take napakice, jih tudi sama včasih delam, me bolj sekira to, da sem prejšnji dan skoraj kuhinjo vrgla v luft, ker je šel ekonom lonec kar po zraku, pa v soboto sem skupaj s posodo z golažem postavila na steklokeramiko še plutast podstavek, je še dva dneva dišalo tako kot doma, ko se je zakurilo v peči. In - steklokeramika je preživela brez vsake posledice. To mene sekira, zaradi kake vejice in narobe psotavljene pike me še ne bo pobralo.

Danes grem pa gledat za novim ekonom loncem. 

Loni Makaroni

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

13. feb 2007 11:07

 Jaz sploh ne vem , če bom upala vprašati za kak nasvet ali mnenje, da ne bi naredila kake slovnične    napake.  Razmišljala bom samo ali sem pravilno postavila vejico , s/z/k/g. 

Mene sploh ne moti, če kdo naredi kako napako, jo spregledam, važno mi je bistvo teme.

lp, stanej

STANEJ

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. feb 2007 11:25

Upam, da ko kje kdo sprašuje za nasvet pri kuhi in mu kdo napiše, naj razstopi maslo, ne naredi kaj drugega s tistim maslom... Ali pa če piše, da namažeš z kremo, upam, da je vsem jasno kaj je treba narediti. Ali se ne da potrpeti kaj takega.

Mislim, da je nasvet več vreden, kot pa da ga kdo ne bo napisal, ker bi ga bilo strah napak.

matilda

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. feb 2007 18:00

Dragi moji Mi gre že kar na smeh,vedno ko pride kakšen frišen ,ki je lingvistično navdahnjen,pa prileti tak post ven. Če bi pobrskala nazaj po forumu,bi videla ,da so napake in napakice kar nekajkrat prežvečene. lp goga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. feb 2007 18:34

Ja, res, ampak jaz še vedno ne vem, ali je v slovenščini dovoljena uporaba "nakockati" namesto narezati na kocke. Tole nakockati me spominja na direkten prevod iz nemščine - wurfeln (uja ne znam napisat z umlautom); ampak če v Lj že "doga vokajo", ne vem zakaj mi ne bi česa nakockali...čeprav jaz bom vedno zrezala na kocke...Mamamia mamamia

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

13. feb 2007 18:52

In vsak tak forum me odvrne, da bi naročila +paket, ker kmalu, si ne bom več upala, ne vprašat, ne odgovorit na vprašanje, da me ne bo kdo popravljal. Sama se trudim pisati tako, da me bi vsi razumeli. Kar je preveč je pa preveč. Pa brez zamere.

reza

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. feb 2007 19:32

Terezija, kaj ima pa veze plus paket z uporabo slovenščine? Če mi kaj ni všeč enostavno preskočim Naredi tudi ti tako. Anamarija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. feb 2007 20:16

Vam povem, da mi pisanje na forumu ni več v razvedrilo, preverjam vejice, preverjam zapise. In porabim preveč časa. Frina

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

13. feb 2007 20:19

Anamarija, saj preskočim kar mi ni všeč. Ampak, ko prebiram ta forum in njemu podobne, ki se jih je na kulinariki do sedaj kar nekaj zvrstilo, pa  dobim občutek, da taki kot sem jaz, ki nisem popolna pri uporabi slovnice, nisem zaželjena. Morda me občutek vara, pač tako se počutim. reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti