Radarji

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

6. jan 2007 7:31

Še jaz bom pristavila piskrček. Sem namreč med tistimi, ki radi malo bolj pritisnemo na plin. Za sebe lahko rečem, da sem voznik, ki je vsaj 80% siguren v svojo vožnjo. Pa ne narobe razumet. Je pač tako, da sem imela pred svojo nosečnostjo tako službo, pri kateri sem letno naredila na desettisoče km letno. Dobrih 7 let sem namreč vozila kombija po vsej Evropi, razen kakšnih vzhodnih državah, ker je mož začel z drugo dejavnostjo, bilo pa nama je škoda oddati prevoze, ki so dobro tekli. Takrat sem pustila dotedanjo službo in šla v ¨svet¨. Lahko mi verjamete, da smo Slovenci eni od najbolj nediscipliniranih voznikov daleč naokrog. Za moj okus so edino Italjani večji divjaki, oz večji nestrpneži. Kljub njihovim kaznim. Kljub temu, da smo nabili kazni v višave, ni nekega reda na cesti. Saj tudi sama dostikrat ne spoštujem predpisov, a to so bolj take malenkosti, kot je vožnja skozi oranžne, zavijanje brez smerokaza, kakšno prehitevane na delih, kjer ni najbolj dovoljeno, ker pač eni cijazijo pred mano in podobno. Ko pa pridem do naselja, kjer je določena neka omejitev, se pa držim le-teh. Evo pa smo pri radijskih obvestilih. Strinjam se z obveščanjem o zastojih, o prometnih nesrečah, o obvozih, nikakor pa se ne strinjam z obvestili o radarjih. Zato, ker z njimi ne bomo dosegli nič drugega kot to, da bodo pred naselji kjer je radar javljen vsi zavirali. Kaj pa pred tistimi, kjer ga ni? A tam pa potem lahko peljemo skozi hitreje, kot je določeno? Samo zato, ker nihče ni postavil radarja? Ne ne, nikakor se ne strinjam z temi obvestili, kljub temu, da sem t.i. divjak, zato ker bi vsem voznikom moralo priti v zavest, da se vsaj v naseljih moramo držati omejitev. Pa na kakšnem drugem delu kjer je to potrebno tudi, da ne bo pomote. Lep in varen dan vam želim. jass

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

6. jan 2007 8:36

Glede na to, da sem dnevno na cesti velikokrat poslušam ta javljanja o radarjih. Mi niti niso toliko pomembna, saj precej upoštevam omejitve. Veliko bolj so mi pomembna prometna poročila, da se lahko kdaj izognem gneči ali vsaj vem kaj me čaka. Lp, polona

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

6. jan 2007 8:39

Tudi jaz se podpišem pod rozanec. Sama sem bila včasih bolj divji voznik, ampak nikoli do te mere, da bi koga ogrožala ali spravljala v nevarnost. V zadnjem času pa opažam, da je na cesti vse več bedakov, ki jih boli k*... (oprostite izrazu, ampak res me razjezi) za vse druge udeležence prometa, in se obnašajo, kot da so na cesti sami. Tako da sem se zelo umirila v svoji vožnji. To pomeni, da po naselju vozim 50 in pika. Me pa "dvigne", ko me gre potem nekdo prehitevat in piči stotko sredi strnjenega naselja. Nasploh me strašno moti divjanje skozi naselja - to se dogaja tudi na cesti blizu moje hiše in tako me je lani pozimi en šmrkavec 20 metrov od doma zradiral s ceste - sosedom na dvorišče ... Izven naselij se držim omejitev, če je pregledna cesta, potegnem malo preko. Bolj si privoščim na avtocesti, še posebej če ni veliko prometa - potem mi števec kar nekam pobegne. :) V območju 100 na AC pa vozim 100. Žalostno je to, kar je napisala že rozanec: da je večja verjetnost da bodo z radarjem "zakačili" mene, kot pa kakšno takšno teslo, ki me je skoraj ubilo pred bajto ... cherry

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jan 2007 8:57

Cherry to je pa zato, ket tisto teslo tolikokrat divja okoli in že točno ve kje so ponavadi postavljeni radarji. In tam pač zmanjša hitrost. Pa še kakšni se najdejo, da blendajo in opozarjajo divjake na radarje. jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

6. jan 2007 9:53

Naj dodam, da se jaz držim omejitve hitrosti.Pa naj je naselje(tam vozim še počasneje kot je treba, ker je veliko otrok na cesti) ali cesta izven naselja, ali pa avtocesta. Jade tudi meni se je že večkrat zgodilo, da mi je kdo z lučmi svetil, češ, a se boš premaknila hitreje. Sem pa enkrat imela vsega dosti, ko je eden vozil za mano v naselju in je kar naprej trobil, pa z lučmi opozarjal, pa vsega vraga. Sem na semaforju stopila ven in šla k njegovemu avtu in ga vprašala, kam se mu tako mudi, pa je bil ves živčen, ker sem zanj prepočasi peljala. Naj kar izvoli naprej sem mu rekla in se vsedla nazaj za volan. Seveda ni šel, ker je videl v bližini policaje. Korajža pa taka. Potem pa se čudijo, če je toliko nesreč. Na cestah imamo preveč divjakov. Je pa res, da nastrada vedno tisti, ki mogoče samo enkrat samo malo prekrši kakšno pravilo.Sem pa proti temu, da po radiu opozarjajo kje so radarji. LP! fakin712

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

6. jan 2007 15:06

Jaz bi pa samo spomnila Jass in druge, da je tudi smerokaz pri zavijanju koristen, če že ne to, pa vsaj vljuden do ostalih voznikov. Pa ne mislim biti tečna in pokroviteljska, saj ga tudi jaz velikokrat pozabim ali vklopim prepozno . Gre le za to, da me dostikrat prav to ujezi. V službo se namreč vozim "proti toku", iz mesta ven. O vseh nesramnostih in izsiljevanjih, s katerimi se srečujem, bi lahko napisala kar dolg post; če se ne bi kdaj tudi jaz "silila" naprej, bi lahko ostala kar doma do 9h. Eden od problemov je tudi, da zavijam levo na glavno cesto, po kateri seveda prihaja kolona z moje leve. Kar precejšen delež avtomobilov sicer zavije desno na mojo cesto, tako da se že dobi kakšno luknjo, skozi katero lahko švigneš čez. Če bi ti vozniki dali smerokaze. Ampak večina jih sploh ne vklopi ali pa šele tik pred zdajci . In tako čakam, čakam, čakam, ... Torej lepo prosim: smerokaze čimprej!! JasnaV

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti