Nujno -ježi na vrtu

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 7. nov 2006 8:37 | ogledi: 4.184 | odgovori: 17

Pozdravljeni,

nujno bi potrebovala nasvet - imamo kužka, ki pa je zunaj v koči (pod streho, pod balkonom,

pri kuhinji). Vsak veer pridejo ježi čisto do koe in potem laja, laja... Sin mora ježa nesti stra, da je mir. Sinoči so prišli celo štirje. Vrt in zelenico imamo ograjeno, pa vseeno najdejo luknjo. Prosim za pomoč, kako preprečiti ježom, da nam dajo mir. Zatrupljali jih ne bi, ker so pač samo živali.

Hvala že v naprej

M

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

7. nov 2006 8:39

jež je zelo koristen na vrtu saj poje vse škodljivce, tako da jaz bi bila zelo vesela kakšnega. Mogoče imajo pa pri vas veliko hrane na vrtu ariella

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

7. nov 2006 8:53

Jaz se pa že leta in leta trudim, da bi "udomačila" kakšnega ježka. Nastavljam mu hrano, za pozimi smo mu naredili zaklonišče, nastaniti pri nas se pa nočejo. Saj včasih pridejo, pomalicajo in grejo... Je pa zagotovo neprijetno vsak večer in vsako noč, poslušati ure in ure pasje lajanje.... Svetujem, da redno pobirate okoli pasje utice vse kar je zanimivega za njih, predvsem sadje in ga preselite na drugo lokacijo, kjer ježki ne bodo motili psa. Imajo pa ježi precej močno usidrano navado in jo težko spremenijo. Če gre njihova pot skozi pasjo utico, bodo pač šli skozi pasjo utico. Žal ne znam pomagati drugače, nikakor pa jih ne zastrupite. So zelo koristne in zanimive živali. Lili

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

7. nov 2006 9:07

Čez naš travnik imajo tudi špuro in če ga zalotiš v mraku, se ustavi in je čisto pri miru, pol se pa gledava in čakava, kdo je bolj vztrajen in potpežljiv. Ponavadi odneham jaz in ga potem poslušam, kako odhlača naprej po svoji poti. Tudi jaz se ga trudim udomačiti, pa kar trmasto vztraja. Vsekakor je zelo koristna žival, ki je ne gre preganjati, saj ne dela nobene škode. Psa na drugo stran hiše, pa bo mir. Lp Dolores

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

7. nov 2006 9:10

Ja, Lili lahko pridete k nam po njih - glede hrane kužka pa - prav pazim, da čez noč nima nič - tudi brikete mu pospavimo in ima zmeraj čisto - ne vem, zelenjavni vrt je 30 metrov stran, ograjen, kuža je na terasi pred kuhinjo v koči, pa vseeno pridejo čisto do vrat. Saj imam rada živali, pa vseeno... M

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. nov 2006 9:42

Čao, tudi k nam pridejo ježki ponoči pred vrata, na poslastico iz pasjih briketov. Nimaš kaj, sedaj si pač delajo zalogo za čez zimo, saj bo kmalu mir, ko bodo šli spat. S tem, da jih "iztrebiš" ne narediš nič, ker bodo pač prišli drugi. Pri nas damo psa spat notri, kadar je zelo hudo. Ježki so pa tko udomačeni, da te počakajo pred vrati in jih lahko malo popestvaš, če prideš ven. Res je, so pa zelo zelo koristne živalce in marsikdo si jih žćeli imeti na vrtu. Nimaš kaj, to je življenje v sožitju z naravo. Pri nas hodi ponoči na drevje okoli hiše že več let en ogromen čuk in se dere ko nor. Nimaš kaj, moraš pač počakat da se oddere svoje in gre drugam, če imaš srečo v gozd, če ne pa smo zamenja stran hiše. In kaj naj naredimo? Nič, poslušamo ga...... Lep pozdravček, S.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. nov 2006 9:53

Kaj pa, če bi jim kje stran od kužka (da ne bo njemu preveč dišalo) začela nastavljati posodico z nekaj pasjimi briketi? In upaš, da bodo šli kmalu na zimsko spanje. Lp Cila

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

7. nov 2006 16:21

Lingua, vzemi si čas zvečer, jih polovi in jih odseli nekam daleč, kjer ježi ne bodo motili in bodo imeli dovolj hrane. Sedaj bo počasi prepozno, da bi v tej smeri karkoli ukrenila, ker so si ježi že naredili brloge in lahko poginejo, ker se nimajo kam zateči pred mrazom, še posebej mladi. Lahko pa jih tudi dostaviš k meni, piši na ZS. LP juhica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. nov 2006 20:57

Če bi ježki hodili k nam, bi naredila veliko, da bi pri nas tudi ostali! So mi (poleg naše psičke, seveda), najlepše živali!!! Saj bojo šli spat, lingua! Mogoče bi dala pa kužka za tistih par urc, ko je najbolj "ferker", v hišo? Samo težko ga boste potem spet ven spravili... jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. nov 2006 21:25

Lingua, potrpite še nekaj dni, ježi se odpravljajo na zimsko spanje. Morda samo iščejo primerno prezimovališče. Najbrž pa se k psu, če ima zunaj hrano sploh brikete, hodijo hranit, delajo pač podkožno zmaščobno zalogo, ki je nujna za preživetje zime! Kup dračja in listja v vrtu, pa res kup, nekje na robu, na mirnem kraju, bi jim bil prav primeren prostor. Pes ga seveda ne bi smel prekopavati. (hruške so zraven za šalo, ježi so žužkojedi). rimljanka

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

7. nov 2006 21:40

joj, kok ste lahk srečni vsi, ki mate okrog sebe ježke!!! mi smo pa v središču ljubljane blazno veseli če slučajno kdaj kakega vrabca vidimo, kosi so pa sploh redkost :( -

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti