Dunaj - schönbrunn, kaj si se ogledat?

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

27. jan 2010 20:57

Hej! Dunajski javni prevoz je super, podzemne vozijo na 2-5 minut in si v pol ure na drugem koncu mesta, tramvaje in buse pa čakaš tam nekje do 10 min. Fajn je, da na večini postaj (izjema so kake bolj male) odšteva čas, kdaj pride tvoj tram :) Mestna potovanja se da zelo fajn splanirat s pomočjo strani http://www.wienerlinien.at/ Vpišeš začetno in končno postajo ali naslov in ti poišče najboljše možnosti. Obstajajo karte za 1, 2, 3 in 7 dni (ta stane 14 eur in velja od pon do pon), svetujem, da si kupita eno izmed njih, na začetku jo ožikosaš v enem od avtomatkov, ki so povsod pred vhodom v U-bahn, in v vsakem tramvaju. Sicer pa se bi maja dalo tudi s kolesi kam peljat, glej City Bike - prijavnina je 1 ali 2 evra, potem si pa lahko kolo vedno za 2 uri zastonj sposodiš. Na primer kolo vzameš pri operi in se pelješ do Schönbruna :) Tu je več informacij: http://www.citybikewien.at/ Kar se tiče hotela ti težko odgovorim, ker sem na Dunaju živela in sem mela stanovanje urejeno... Lp, uživajta :) perpetua

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2010 7:26

Vilina, a veš, da jaz še kar nisem prišla do Anne - namreč, takrat ko sem se postavila v internetno vrsto, je bila Anna že noseča in potem se je urnik rahlo podrl. Anyway, v letošnjem oktobru bom baje imela več sreče Vendelina jr.

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

28. jan 2010 8:09

Vendelina jr. je napisal/a:
Vilina, a veš, da jaz še kar nisem prišla do Anne - namreč, takrat ko sem se postavila v internetno vrsto, je bila Anna že noseča in potem se je urnik rahlo podrl. Anyway, v letošnjem oktobru bom baje imela več sreče Vendelina jr.
Ma, ti odkrito povem, da sem jaz hotela maja v Staatsoper zaradi Roberta Alagne, mož pa zaradi Anne.....bi bilo torej za oba poskrbljeno.....Še nisem obupala, mogoče mi uspe. lenka Sporočilo je spremenil(a) Vilina dne 28. 2010 08:11

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

2. feb 2010 19:44

Ali mi lahko kdo svetuje kakšno poceni parkirno hišo na Dunaju. Pa če se da bolj v središču mesta. V hotelu kjer bom piše da je parkiranje 20 evrov na dan, kar se mi zdi drago lojtra1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. feb 2010 21:18

lojtra1 ( dobro došla ), to ti bo Vendy najbolj odgovorila ( komaj čakam ).

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. feb 2010 21:22

Lojtra, v mestu bo še dražje. Sorry. Sicer, toliko, če ne še več, stane v Maximarketovi pasaži parkiranje za samo nekaj ur.

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2010 22:14

lojtra1 je napisal/a:
Ali mi lahko kdo svetuje kakšno poceni parkirno hišo na Dunaju. Pa če se da bolj v središču mesta.V hotelu kjer bom piše da je parkiranje 20 evrov na dan, kar se mi zdi dragolojtra1

 

Za manj kot 20 evrov na dan ne boš našla parkirne hiše v mestu. Kot gostja hotela ob železniški postaji Franz Josef sem plačala 20 evrov na dan, sicer je tarifa 28 evrov. In to je bilo najceneje. Če pa parkiraš bolj zunaj, pa cenejši parkirnini prištej prevoz, izgubo časa, da prideš od avta kamor pač želiš in nazaj,  in si na istem.

20 evrov za celodnevno parkiranje se meni ne zdi veliko, vsaka stvar ima pač svojo ceno. IMaš pa na DUnaju tudi možnost brezplačnega parkiranja na obrobju mesta, ali za rez nizko ceno na kakšnih parkiriščih, a to je vse daaalleeeeeč od središča mesta.

Prečekiraj vienna cheap parking preko googla, pa boš kaj našla.

http://www.wien.gv.at/english/transportation/parkin -

tule imaš vse na kupu, pa malo preglej.

 

Mamamia

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 02. 2010 22:15

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

6. mar 2010 13:38

Ve kdo za kakšno dobro knjigo o dunaju in njegovih znamenitostih. lojtra1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. mar 2010 15:51

Ja. Mesto na dlani. Ali še en drug podoben vodič, najbolje da pogledaš v knjigarni.

 

Daleč največ pa izveš na njihovih internetnih straneh. V googla vpiši vienna ali wien, pa ti vrže ven kup zadev, predvsem so dobre uradne turistične povezave, imaš vse od a do ž in res ni problem sestavit si načrt za dan, dva ali sedem dni. Pregledne strani so, zelo uporane, poučne, res prva liga.

 

Mamamia

mamamia

Slavy  

član od: 6.3.2010

sporočila: 1

6. mar 2010 16:15

Pregovor : Če greš na Dunaj, pusti trebuh zunaj.............. Slavy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti