Dunaj - schönbrunn, kaj si se ogledat?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. apr 2009 14:17

Če vas zanimajo razstave je v Albertini trenutno: The Age Of Rembrandt, jaz sem zaradi tega rinila gor ta vikend, na Belvederju, spodnjem, da ne bo pomote, pa je Alfonz Mucha, mega dobra razstava, : ) Ne vem sicer, koliko so otroci stari, ampak čisto tako za intermezzo, vredno ogleda je koliko džanikjev je na Karlsplatzu, na metro postaji, včasih se moraš dobesedno prebiti skoznje, tihe koščene sence, odvisnikov heroina. lidka [sonce]

uv  

član od: 19.12.2007

sporočila: 105

28. okt 2009 20:29

Punce, tudi jaz bi šla z družino malo pofirbcat predbožični Dunaj. Pa bi prosila za kakšen namig kateri hotel od spodaj našetih (svetovala karmina, tabina) naj rezerviram, da ima kar najboljše povezave za oglede v prejšnjih postih navedenih zanimivosti. Hvala! * OEKOTEL Wien Nord I: hotel.korneuburg@oekotel.com * OEKOTEL Wien Nord II: hotel.foehrenhain@oekotel.com * OEKOTEL Wien Süd: hotel.traiskirchen@oekotel.com uv

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. okt 2009 22:38

Trenutno vas pozdravljam iz Dunaja:) Tu sem službeno, do petih sestankujemo, vendar le najdem čas za kofetkanje in pohajkovanje. Nič ni mrzlo. Sem v Graben hotelu prav na Stefanplatzu, cena sobe je 100€ z zajtrkom, pač center. Je pa zelo prijetno, ni še božičnega okrasja...Albertina tokrat nudi impresioniste, sem uživala notri celo popoldne. Aja, sacherco sem pa sigurna, da marsikatera pekarica iz kulinarike naredi bolšjo, ko je tu v Sacher hotelu (razočaranaaa :(((

No, lepo mi bodite!

 

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

28. okt 2009 23:15

Joj Katka, si mi kar skomine naredila ;) Sama sem gor vsak drugi mesec, na žalost tudi službeno, ampak v treh dnevih se kljub sestankovanju do štirih najde čas za sprehode. Jaz sem vedno v Kaiser Franz Josef Hotelu na Sieveringerstrasse, Döbling, kjer je nočitev z zajtrkom 85€ (no ja, prejšnji mesec so imeli menda kup nekih kongresov in je bila cena 115€). Nikoli ne bom pozabila mojega prvega obiska Dunaja, ko sem šla popoldan s tramvajem v center, tam pa nisem našla avtomata z vozovnicami. In sem šla lepo peš nazaj do hotela. Sledila sem tramvaju 38 s katerim sem prišla, v križiščih pa čakala da pripelje, da sem videla v katero smer gre. Brihtno, kaj? Pošteno sem se nahodila, saj je bilo do hotela 8 km. In naslednji dan sem v firmi izvedela, da sem ves čas imela v žepu 24urno karto za ves javni promet na Dunaju... Saherca je pa tudi po mojem mnenju krepko precenjena - v kvaliteti in ceni. Lepo bodi in uživaj! Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 28.okt 2009 23:21

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

29. okt 2009 14:35

Vendelina jr. je napisal/a:
Posebej opozarjam operoljubce, da je možno vstopnice za predstavo kupiti kar precej časa vnaprej, tako da sem se jaz že postavila v vrsto za Anno Netrebko. Vendelina jr.
Se bom kar na to temo navezala, čeprav je Vendelina opozorilo operoljubcem napisala že pred dobrima dvema letoma. Namreč, skušala sem nabaviti karte za operno predstavo, ki bo maja prihodnje leto (v Staatsoper) in doživim hladen tuš, ko ugotovim, da je vse razprodano. Na njihovi internetni strani sem našla informacijo, da se lahko prijaviš na "čakalno listo". Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Je še kakšna možnost, da karte le še dobim? Ma, res sem razočarana....... lenka

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

30. okt 2009 7:51

Hvala za link, Lizzie, vendar jih tudi tam več ni. Sem se prijavila na "čakalno listo", pa bom videla, če bo kaj iz tega. Verjetno ne...... lenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. nov 2009 15:56

Zelo ok je hotel Bellevue, tik ob žel. postaji Franz Josef, v centru si peš en dva tri, da se dobit dvopsoteljno sobo že za 80 evrov, a brez zajtrka (ta sicer stane 15 evrov v hotelu). Blizu so postaja metroja, busov in trolejbusov, je pa krasno izhodišče za tiste, ki jim nekj stometrov do entra ni problem prehoditi peš. Pa nekaj ljubkih lokalov je v neposredni bližni, z dunajsko kuhinjo in tudi s kakšno mednarodno. Mamamia mamamia

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

27. jan 2010 19:53

V začetku maja nameravava s partnerjem iti z vlakom na Dunaj za par dni. Pa bi bila vesela kakšne informacije za kakšen poceni in v redu hotel (čim bližje središču mesta), pa kakšne so kaj razmere in cene vožnje s podzemno,skratka vesela bi bila vseh informacij. lojtra1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti