Dunaj - schönbrunn, kaj si se ogledat?

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

26. nov 2007 9:43

Diling Dunaj ta čas je lep.Tudi sama sem bila na Dunaju v predbožičnem času. Verjetno gre pri tebi tudi za varianto predbožični Dunaj? Kako izgleda: V Sloveniji vas naložijo v avtobus, potem je vožnja do Dunaja. Ko se ustavite v Dunaju sledi ene 3-4 ure letanja sem in tja po raznih ulicah, cerkvah, knjižnjicah,... Gre za kar hiter tempo. Potem pridete do ulice, ki je namenjena "shopingu", (h&m in podobne trgovine), kosilu, tortici,...tam imate ene 2 al 3 ure prosto. Še kako prav pride to. Za nadaljno "letanje" ste dogovorjeni ob določeni uri, da greste pogledat božični sejem (nič posebnega, a če že greš tako daleč, pol si je fajn še to pogledat). Tam je časa prib. 1 uro za razgledat se. Nato sledi "tek" do avtobusa, ker imajo omejen čas za parkiranje. Pazit je treba, da ne izgubiš ljudi pred sabo. Potem pridete na avtobus in si greste pogledat še eno neobičajno hišo (ki ni ravno standardnih oblik)). Nato sledi le še pot proti Sloveniji. Moje mnenje: na Dunaju sem bila že v treh različnih letnih časih (pomlad, poletje in zima). Zdaj je odvisno zakaj hočeš it gor, na ogled, doživeti praznični otrip v tujini, al it sam v shoping (tega je veliko zadnje čase). Če greš v nakupovanje pol je po mojem mnenju bolj slaba odločitev, ker vreme je res neprijazno in tempo enodnevnega obiska je kar krut. Če greš pa zaradi prej omenjenih stvari pol kr ok. No sama več ne bi šla v predbožični dunaj, v takem aranžmaju le za en dan, sploh če bi kdo imel kakšne zdravstvene težave. Oblečita pa se kot da gresta smučat Pa lepo se imejta ally82

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. nov 2007 9:55

Hvala. Če mu ne bo šlo, se bova pač dogovorila z vodjo in se bomo kasneje kje dobili. Da ne bo kaj narobe. Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2007 10:27

Se pridružujem mnenju ally82. V tem času ponavadi piha iz kanala in kombinacija vlage in hlada - ni ravno posebej užitek. Dunaj je pa itak tako blizu, da ni problema kakšen vikend preživeti tam v kakšnem bolj prijaznem času (recimo spomladi). Imaš dve varianti: ali greš z vlakom in te pelje do Zahodnega kolodvora, od koder imaš lučaj do Mariahilferstrasse (ob kateri je kar precej zelo korektnih hotelov, ki imajo štiri zvezdice - jaz bi jim sicer dala tri in pol zvezdice - in relativno korektno ceno, zlasti če jih prej vplačaš na booking.com) ali pa to isto narediš z avtomobilom in parkiraš v bližnji garaži (ki jih več ali manj upravljajo "naši ljudi", tako da ni jezikovne frke, pa še lepo parkirno mesto ti najdejo). S takim aranžmajem imaš pot in bivanje pokrito s cca 200 EUR za dva dni, v hotelu pa itak dobiš vozovnice za metro in avtobus (je vključeno v ceno sobe). Če to ponoviš trikrat in vsakič v miru pogledaš nekaj znamenitosti (v vsakem hotelu je brošur kot solate), potem definitivno ukapiraš Dunaj. Sicer se pa Hofburg, Schönbrun, Štefanova cekrev...to se oddela v enem dnevu. Pa muzej Hundertwasser je tudi vreden ogleda. Drugače pa ga ni čez dopoldanski sprehod po starem mestu in branju časopisa v kavarnah (tam se bo vedno lahko kadilo...), večeri pa so dobri za koncerte (klasika ali pa kakšen rock, odvisno od preferenc). Posebej opozarjam operoljubce, da je možno vstopnice za predstavo kupiti kar precej časa vnaprej, tako da sem se jaz že postavila v vrsto za Anno Netrebko. Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

26. nov 2007 11:00

Če mi kdo omeni predbožični Dunaj me to asociira na neskončne kolone avtobusov (že na avtocestnih postojankah), strašen mraz (prva postojanka je bil H&M kjer sem kupila debele nogavice) in na "gužvo" pred vsemi znamenitostmi kjer smo se ustavili. Tudi jaz svetujem ogled Dunaja ob katerem drugem času. Kaj si ogledati pa so že pred mano napisali. K

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

26. nov 2007 11:14

Hundertwasser house...nevem kje je.Spomnim se pa da smo bili tam s šolo.Izredno zanimivo!!!Morte videt! evagirl

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. nov 2007 11:20

Spomladi tako ali tako planirava obisk Dunaja. Ko bo malo bolj toplo. Bova pa šla z vlakom - nostalgija. :) Sonja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. nov 2007 11:29

diling je napisal/a:
Obnavljam tole temo. Z dragim se sredi decembra z agencijo odpravljava na Dunaj. Pa naju zanima, kako to ponavadi izgleda. Koliko je hoje (moj ima probleme z zdravjem in me malo skrbi, kako mu bo ratalo hoditi cel dan), kaj obleči (baje je hudo mrzlo). Pa še kakšni vtisi so dobro došli. :) Sonja
Nič ni hudega, malo se gre naokoli po mestu, ki je okrašeno. Tukaj je čas tudi za kosilo,...še prej se gre gledat Schoenbrun, zelo na hitro, ker v enem dnevu od Dunaja ne odneseš veliko, razen če si zeeeelo natempiran. Potem te še avtobus pelje naokoli po Ringu ali kako se tistemu reče. Potem pa na božični sejem, tukaj se pa dogaja. Kupite si kakšen punč in kaj sladkega za jest, ker je vse taaaako dobro. Ja pa punč je zelo močan, jaz sem bila zeelo dobre volje na poti nazaj. Aja, tudi eno od Hundertwasserjevih hiš smo si ogledali. Ja, na počivališčih je tudi lepo, naročita si Kaiser kavo, pa dobita še šalice za domov. Smo pa na avtocesti proti Dunaju imeli incident. Cesta je bila tako zaledenela, da smo skoraj zleteli s ceste, potem so čez kakšno uro Avstrijci prišli solit. No, to ni bilo luštno, pa še zamujali smo 2 uri s programom. Oblečita se vremenu primerno. Hoje ni niti tako veliko, na sejmu še največ. Jaz bi na Dunaj še šla, v predbožični Salzburg pa niti ne več. Jelenckova

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

26. nov 2007 12:00

Jelenckova, ali je predbožični Salzburg bolj "zgrešen" izlet kot pa na Dunaj? Na predbožičnem Dunaju sem namreč že bila -sam sejem me ni posebej fasciniral, ogledi pa so bili čisto vredu le tempo je bil grozen pa strašanski mraz je bil -18 stopinj + veter tako, da je bil občutek mraza še večji. Sedaj pa se odločam še za Slazburg, pa me zanima še kakšno mnenje. jagodas

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

26. nov 2007 12:38

Ali mogoče kdo ve, če traja božični sejem samo do 25. decembra, ali je še naprej do novega leta? Glede na ima "božični" sem malo v dvomih.... Hvala za odgovore in lep dan vsem skupaj, SMILE28

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2007 13:03

Če nameravaš v Salzburg pozimi, moraš v vsakem primeru vračunati bodisi: - vožnjo v zimskih razmerah in vrste pred tuneli in to se začne od Beljaka naprej - relativno dolgo vožnjo z vlakom - ali pa let po notranjih program od Austrian Airlines In seveda višje cene prenočišč (če je sploh še kaj prosto, ker za te termini je tam ogromno turistov iz Azije) Iz teh razlogov ti svetujem, da obiščeš Salzburg kak teden po Veliki noči. Takrat malo pade sezona, mi imamo pa itak takrat prvomajske ferije. In zadevo združiš še z ogledom Bavarske in Münchna, ki je relativno blizu. To je seveda izključno moje mnenje - sem zmrznjene sorte in sneženje najraje gledem iz tople domače sobe, sprehod po zasneženem mestu pa nekako ni na listi mojih favoritov. V zimskem času so meni ljubši izleti v npr. Rim, Madrid. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti