Trebušna slinovka

tina t  

član od: 13.8.2006

sporočila: 8

14. avg 2006 14:08

Hvala za podatke, kaj vse lahko pije. Sem brala na netu o možakarju, ki si je pozdravil slinavko s probiotičnimi jogurti. A mogoče tudi o tem kaj veš? Menda je imel slabe izvide, pa do mu ti jogurti tako pomagali, da še zdravniki niso mogli verjet. LP tina t

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

14. avg 2006 22:18

To je čisto mogoče. Za jogurt ne bi vedela, ker moji mami ni odgovarjalo nič mlečnega, zato so ji vse mlečne izdelke odsvetovali. Naj poizkusi, če je do sedaj dobro prenašal mleko. Mogoče pa mu bo res pomagalo. Ker vsak človek je drugačen in vsak drugače prenaša tako zdravljenje kot prehranjevanje. LP! fakin712

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

14. avg 2006 22:32

tezko je deliti nasvetre pri vaki bolezni a pri slinavki je najpombneje da se ne uziva alkohol moja prijateljica ze zivi 20 let s to boleznijo in ase tega strogo drzi lp vesna vesna kovačič

tina t  

član od: 13.8.2006

sporočila: 8

15. avg 2006 17:54

Zanima me, kdo točno je vašim bolnikom znal svetovati glede prehrane. Jaz sem večinoma našla informacije na netu, v bolnici pa so očetu dali majhen list z nekaj malimi nasveti o žolčni dieti, čeprav je bil operiran za slinavko, ima poširjene žolčevode in odstranili so mu žolč. Zdravnik je o prehrani povedal bolj malo, v bolnici pa skoraj nič niso povedali. Na koga se naj torej obrnemo? LP tina t

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

15. avg 2006 20:51

¸tina jutri ti napisem iz mojih papirjov o prehraniki mi jo je dal moj oparater ki mi je operiral crevesje in mi jer dal tud o dieti o slinavki ampak moram poiskati zato dobis jutri ok vesna kovačič

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

15. avg 2006 21:36

eto sem se potrudla in poiskala mal bo trajalo prepovedane vse vrste mesa belkakovine so nadomescene z mlecnimi priporoca kompoti brez sladkorja cezane kasneje pa oklupjeno sadje zelenjava naj bo kuhana primer jedilnika zajtrk dzem prepecenec ali strr bel kruh zitna kava ali xcaj malica jabolcna cezana jabolko albert keksi ali crispi kosilo sluzasta juha od ovsenih kosmicev zdrobova juha ali jecmenova pire krompir spolovicnim mlekom ali testenine riz dusena koleraba bucke v omaki korenckova solata razredcen jabolcni sok ali kompot malica jabolcna cezana crispi prepecenec pecena jabolka vecerja brezjajcne testenine z zelenjavnim prelivom korenje pesina solata kuhana zelenjava in rahla koruzna polenta uporablaj zelo malo soli in sladkorja je kruta a to mi je dal moj oparater ki mi je resil zivljenje in me ze 8 let zdravi tako da mu zaupam lp vesna vesna kovačič

tina t  

član od: 13.8.2006

sporočila: 8

16. avg 2006 19:53

Hvala za podane informacije. A si bila operirana v Ljubljani? Nam niso nič veliko povedali o prehrani. Je pa v tem mesecu, ko je doma ugotovil, da res hudo boli, če nekaj narobe poješ. Ugotovili smo tudi, da mu meso ne paše najbolj, čeprav v knjigi o trebušni slinavki piše, da ga lahko ješ. Je pa to velik šok za očeta, saj je pred boleznijo rad dobro jedel vse po vrsti. Sedaj je pa težko preklopit - v glavi je verjetno najtežje. Še enkrat hvala. LP tina t

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. avg 2006 20:09

Osnova diete je vse kuhano, meso, sadje in zelenjava! Izogibanje vseh vrst začimb, od soli, popra in celo sladkorja in medu. Najboljše da pije čim bolj naravne, grenke čaje.Zelo pomaga čaj iz tavžentrože in bele omele.Pomaga tudi brin, encijan in kumina. S tem mislim na čaje, ne na žgane pijače, ki so tabu. Tudi šentjanževka in navadni rman sta zelo priporočljiva. Najbolj pomembno pa je, da je vse kar poje, prekuhano. Sliši se kruto, pa ni, ko se malo discipliniraš in navadiš. To vem, ker jo ima moj stric kronično in se striktno tega drži, pa že 20 let nima hujših težav. bo pa oče sam sprevidel, da se ne splača grešiti, ker bolečine so prehude in ko mu bo bolečin dovolj, bo držal dieto, prej pa verjetno ne. Kyara

tina t  

član od: 13.8.2006

sporočila: 8

16. avg 2006 20:22

Vesna, zanima me, kako pripraviš zelenjavni preliv in kakšne crispije lahko ješ. Kako pa je s kostno juho? Nekateri pravijo, da jo lahko, spet drugi pa da ni dobra. Hvala. Lp tina t

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. avg 2006 22:21

Da še jaz pristavim piskrček! Pred 18 leti sem imela hudo vnetje trebušne slinavke (akuta)! In pa seveda poln žolčnik kamnov. Najprej so me 14 dni "postili", da se mi je vnetje malo pomirilo, potem sem bila operirana in so mi odstranili žolčnik. Zdaj pa dieta. Tudi jaz sem dobila v bolnišnici en listek-bore malo je bilo razvidno, kaj in kako. Samo prepovedana in dovoljena živila. Zdaj pa se znajdi, kakor veš in znaš. Vse sem jedla samo kuhano, od zelenjave, mesa, krompirja, testenin, jajc nobenih itd..... In to sem počela, reči in piši sigurno strogo 5, 6 let, dokler nismo vsi skupaj, z zdravniki vred ugotovili, da sem s strogo dieto pretiravala in da sem si sferderbala še črevesje. Ko sem začela hrano dodajati in spreminjati, sem imela hude težave s črevesjem, vrstile so se driske, slabosti, bruhanje itd....Zdravnik je rekel, da sem se predolgo držala diete. In tako še danes, po 18 letih ne jem vsega, svinjskega mesa, zaseke, alkohola itd..... Na ostalo hrano sem se navajala kar nekaj let, zdaj lahko rečem, da nimam več večjih problemov, razen občasno. Alkoholu sem se pa odpovedala za večno, saj je največ povratnikov (ki se jim ponavlja vnetje trebušne slinavke) ravno tistih, ki nimaj mere pri alkoholu. Torej priporočam, da se nekaj časa držite diete, potem pa počasi dodajate hrano, jejte več obrokov, toda manjše porcije. To so moje izkušnje! Pa lep pozdrav in veliko zdravja! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti