Gonja proti kadilcem

tema je zaklenjena

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

13. jun 2006 23:16

Izid, tudi jaz držim pesti zate, da bi ti uspelo! Tudi meni cigarete smrdijo že od otroštva in so zame ubijalec privlačnosti. Ampak z njimi imam še en problem: ker imam astmo, zaradi cigaretnega dima včasih (hvalabogu ne vedno) dobim napad. Tako se mi občasno dogaja v službi, kjer si nekateri moje prošnje, naj hodijo kadit tja, kjer je predvideno za to (eno nadstropje višje), razlagajo kot moje kaprice in tečnobo, čeprav so me že videli "dihat na škrge". Zadnjič sem dobila napad v zastoju na koncu avtoceste, ker je človek v avtu pred menoj kadil pipo pri odprtem oknu (pipe in cigar moja dihala sploh ne marajo), jaz sem pa imela do konca vklopljeno ventilacijo. Zelo bedasto, sploh če pomislim, da sem bila za volanom in zato potencialno nevarna (tisti zastoj se sicer ni bogve kako hitro premikal, tako da sem lahko napad "spravila skozi" brez posledic za promet). Od tedaj imam "pumpico" v predalčku na vratih, da jo ja takoj dosežem, če zavoham dim, pa takoj dam na notranje kroženje zraka. Vedno sem imela težave tudi, kadar je eno nadstropje (!) pod nami en človek na stopnicah kadil pipo. In nekako nisem mogla vkorakat dol in reči, naj neha, ampak sem se s svojimi pripomočki pobrala pred stavbo in tam "oddihala" eno rundo. Zdaj so v spodnjem nadstropju novi lastniki, upam da ni nikogar, ki kadi pipo... Samo toliko v razmislek tistim, ki mislijo, da gre pri želji po upoštevanju nekadilcev zgolj za kaprice in gonje... maja

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. jun 2006 8:22

Reca je napisal/a:
Sem mislila da sem samo jaz tako striktna do teh stvari pa vidim, da sta vsaj še dva taka kot jaz. Veri in Jernej. lp Vesna
Lahko še mene prišteješ zraven! Se strinjam z vsem, kar ste napisali. Še ena cvetka iz službe. Ob torkih imajo pri nas enkrat na mesec sestanek, in čeprav imajo kadilci novo kadilnico (lepšo kot moja pisarna!), so mi včeraj spet zakadili hodnik pred pisarno. Nobenega od njih pač ne briga da sem alergična na nikotin. lp, Marija

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

14. jun 2006 8:44

Zdravo! Jaz pa sem bivša kadilka in me sedaj dim zelo moti. Kadila sva oba z možem, pa še kolegi, sorodniki. Po kakšni fešti je pri nas smrdelo kot na avtobusni postaji. Kadila sem namreč kot turek in bila sem brezobzirna, priznam. Sedaj ne kadim že nekaj let, mož dve leti. Od vseh kolegov in sorodnikov kadita le še svak in mama, vendar še to malo. Tudi v službi je k sreči prepovedano kaditi, čeprav je tudi tu nastal osip med kadilci.. Nobenega ne preganjam, naj se vsak sam odloči. Upam, da se sinova ne bosta.. Tina

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

14. jun 2006 9:48

Tudi jaz sem proti kajenju na javnih mestih, še posebaj me moti kajenje tam kjer bi naj ljudje dajali vzgled ostalim(šole, bolnišnice ,zdravstveni domovi...).Zato se z vsem napisanim tukaj strinjam.Če kdo kadi naj kadi ,saj je to njegova lasna odločitev, ne rabi pa pri tem početju "ogrožat" ostalih,ki po sili razmer morajo biti s kadilci(ljudje v pisarnah,lokalih....)Zato ta zakon popolnoma podpiram,čeprav moram povedati,da imam doma moža, ki je kadilec,vendar nikoli ne kadi v stanovanju.S kajenjem ga ne obremenjujem in me toliko ne moti,ker ima toliko drugih pozitivnih lastnosti,tako da na to njegovo razvado kar pozabim. kalcicl

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

14. jun 2006 10:12

Pozdravček! Tudi jaz sem asmatik in zdravnik je staršem že ko sem bila otroček povedal, da naj se izogibamo prostorom kjer se kadi...doma na srečo ni nihče kadil, je pa kadil moj stari oče, ki pa je pri mojih 7. ali 8. letih prenehal...ostala žlahta, ki kadi pa so seveda uvidevni in nikdar ne prižgejo cigareta v bližini nas nekadilcev... Me pa neizmerno moti, da ljudje kadijo v prostorih, kjer je zakonsko določeno, da se ne sme kaditi in to naprimer na faksu...ko prideš mimo odprte pisarne in te tam zajame oblak dima, ker pač človek ne morem kadit v zaprti pisarni pri odrtem oknu, ampak mora imeti odprta vrata na hodnik...mene moti pa sem samo študentka, kaj pa šele ostale...sicer pa veste kako težko je komu reči za malo uvidevnosti, ko pa takoj dobiš odgovor da te že ne bo "pobralo" od malo dima!!! jasna

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

14. jun 2006 11:43

Do svoji soprogov pa ste kar popustljive, imajo druge pozitivne lastnosti, ostali kadilci imajo tudi druge pozitivne lastnosti, ampak ker jih/nas ne poznate je treba pač udrihati vsepovprek. No , ko se boste naveličale gonje proti kadilcem, lahko "prešaltate" na alkoholike. Ti pa res delajo škodo celi družbi, še zdravljenje jim plača, da ne pomislim na uničene družine. Zaradi cigarete še nobena družina ni razpadla, še noben otork ni bil lačen in pretepen in še bi lahko naštevala. Sem kadilka, kadim tam kjer je to dovoljeno, v stanovanju ne kadim zaradi otrok in mož mi še nikoli ni rekel, da smrdim. Lp

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. jun 2006 12:02

IRI hvala, da si se oglasila. Sem že mislila, da sem edini osebek na svetu, ki kadi. alexis

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jun 2006 12:29

alexis: Nisi, ne skrbi, samo tema se je izjalovila in zdaj v glavnem v njo pišejo le nekadilci. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. jun 2006 12:36

iri je napisal/a:
Zaradi cigarete še nobena družina ni razpadla, še noben otork ni bil lačen in pretepen in še bi lahko naštevala.
Se zopet ne strinjam. Vprašajte na kakem zavodu za socialno delo. Sploh pa to ni "gonja" proti kadilcem, prej bi rekla nasprotovanje cigaretom in tobaku oziroma njihovi uporabi tako, da se škodi drugim. Kadilci ste pač povezani s tem in tega ne morete zanikat, razen tistih, ki vse svoje cigarete pokadite v samoti ali skupaj z drugimi kadilci, brez nekadilcev. Kdo je pa rekel da alkoholike pa sprejemamo? Jaz jih ne, ker tudi škodijo okolici, predvsem pa zdravstveni blagajni, tako kot tisti ki jih zdravijo zaradi raka na pljučih in so bili kadilci. Ampak to je druga debata. Kot sem že napisala, moja mami tudi kadi, pa ji vsakič ko prismdri mimo štirje to nabijemo na nos. Seveda ji ne bom rekla nočem da si moja mami, ker kadiš, ne bi pa rekla temu popustljivost. Ne odobravam pa tega kar počne in ji tudi ne kupujem cigaret. Tobak je pač legalna droga, tako kot alkohol in njuna zloraba je zelo enostavna. Zato podpiram njuno omejevanje, kakor pač to država že počne. Ene tako, druge drugače. p.s. Se strinjam z Jernejem, debata vsekakor ni več konstruktivna. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 14. jun 2006 12:37:36

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. jun 2006 17:36

Na Nizozemskem so legalizirali drogo in sedaj ugotavljajo, da je poraba droge v upadanju. Jaz mislim, da za ci garete velja podobno, saj si z njimi zasvojen, pa tega nobeden ne prizna. Če pa bodo kajenje bolj prepovedovali, pa se bo še bolj kadilo, samo na skrivaj. In pametni politiki se bodo hvalili, da se je kajenje zmanjšalo zaradi njihovega zakona o prepovedi. Jaz pa pravim, naj vsak počne kar želi - kadi, se drogira, pije, se ku..., - dokler ne ogroža nikogar v bližini, je to OK.Če pa ni toliko obziren, pa je prav, da se ga na to opozori, ne pa prepove. Če se prepove, pa to ni več demokracija ampak nekaj drugega. Zato pa živi veselo naprej in rajši kaj skuhaj in bodi vesel. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti