Gonja proti kadilcem

tema je zaklenjena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2006 15:54

jernej, tudi jaz se podpišem. Res nas je veliko nekadilcev ki ravno zaradi dima ne hodimo po lokalih, tako da se za upad barov ni za bat. Tudi sicer se mi zdi, da so v gl. v barih zaposleni študentje in študentke in ti imajo še precej drugih možnosti dela, za tistih nekaj pravih gostincev pa bo ostalo dovolj dela na račun nekadilcev:) anamarija, saj te niti ne nameravam prepričat. Kadilci, ki kadijo tako, da vame ne gre njihov dim, me ne motijo. Nasprotovala pa sem trditvi, da bi lahko imela fanta kadilca. Ker tu gre za privlačnost, ki mora bit, pa se pri nekom, ki mi smrdi, pač ne more razvit... Kolegov sploh ne prepričujem, ker mi je vseeno, kaj počnejo. kadar pa mi kdo veliko pomeni, pa ga ne bi mogla gledat, da si to dela;) tudi zato ne bi hotla bit s kadilcem, ni pa to glavni razlog. Ja, sem pa težila puncam, ki sem jih inštruirala, ker jim nihče drug ni, starši niso vedeli in ker vem, kako je ko ne moreš dihat in se mi zdi škoda tako mladih ljudi in ker mi ni bilo vseeno zanje. gotovo ni nobena nehala kadit samo zaradi mene, ampak to še ne pomeni, da se mi ne zdi prav bit ena kaplja v morje. Splača se vsaj probat! in če punce niso pokadile enega čika predno so šle na inštrukcije, da jim ne bi "težila", sem za moje pojme že nekaj dosegla. ne boš me prepričala, da je narobe poizkušat obvarovat 15 letna pljuča... izid, se strinjam, da so zagrizeni kadilci, ki bojo zainat kadili še več, dokler jim ne klikne. Ampak so tudi drugačni kadilci, ki se jih kaj takega tudi prime... Recimo jim ni vseeno, če se jih zavoha... Ali da imajo rumene zobe. Ali pa ti celo sami rečejo: daj, še kdaj mi reči... pa jih niti ni tako malo... Ki v bistvu ves čas hočejo nehat, pa iščejo razloge in ko se jih dovolj nabere, zberejo moč, da nehajo. Poznam jih kar nekaj, ki so rekli, smo kadili na faksu, pa v službi, pa doma, potem pa nismo več smeli v službi, potem mi je pa doma tudi smrdelo vse po čikih, pa sem pač nehala... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2006 16:08

ja, anamarija, meni je kajenje še precej hujše, kot če smrdi po potu. Smo različni, kaj koga najbolj moti. Tako sem se razpisala samo zato, ker si napisala, da če imaš nekoga resnično rad te nič ne moti. Po moje to ni res. Prav tako te motijo stvari, vidiš jih, ampak v tem je štos, maš ga rad kljub temu:) ker potem me ne bi smelo motit niti, če bi me tepel... Ravno tako škoduje telesu, ravno tako boli kot cigarete astmatika in ravno tako kaže na nespoštovanje kot če mi nekdo puha v nos... Pa bi me motilo in bi se na peti obrnila! Klinc pa taka ljubezen;)
alexis je napisal/a:
A ni poanta v tem, da imaš nekoga rad takega kot je? Jaz že vem, da se nebi za nobenega spreminjala, ne zaradi fanta, prijateljic, staršev,... In jaz nočem, da se kdo spreminja zaradi mene. Če sem nekomu všeč taka kot sem je OK, drugače pa ....... alexis
Jah, tudi tu se ne strinjam, po moje smo skup zato, da postajamo skup boljši, torej se spreminjamo, nalašč! Da bi nam bilo skup vedno lažje... Če bi mojemu lubiju šlo blazno na živce, da si navijam lase, bi mu verjetno naredila to uslugo in nehala, zakaj bi ga po nepotrebnem živcirala?;) In če gre meni na jetra, da posode niso na svojem mestu, jih bo on dajal tja, kjer sva jim namenila prostor, recimo:) Veva, kaj komu pomeni in v tem se podpirava. To je po moje bistvo ljubezni, da ti nekdo pove, kaj delaš narobe, pa ga imaš ravno zato rad, ker si to upa in te ne kritizira zlonamerno, ampak ti v bistvu hoče pomagat. In kot zrel človek sprejmeš dobronamerno kritiko in probaš kaj naredit na sebi... ne pa da rečem, taka sem, pa če me ne maraš, ... se... Saj nisem popolna, in jasno,d a me mara, če je z mano - ampak vprašanje je, če si ga jaz želim mučit... Če ga mam rada, ne... Vsaj če ni za njegovo dobro (recimo opuščanje kajenja ni ravno neka ful prijetna zadeva, baje;) Se pa strinjam, da si moraš že na začetku najt nekoga, čigar napake te ne motijo tako zelo in čigar dobre lastnosti zelo ceniš. Ampak tu govorimo isto! Zato si jaz pač ne bi zbrala kadilca, ker me to preveč moti, kot si ne bi zbrala narkomana, alkoholika, lažnjivca... Pač ene stvari enim veliko pomenijo, druge pa drugim, s tem ni nič narobe. enim zvestoba, drugim vonj, tretjim postava... In glede na te kriterije pač zbiraš partnerja... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2006 16:17

izid , držim pesti zate! najdi si kak nadomestek, ki je bolj zdrav, za začetek, pravijo, da je lažje;) alexis, sem razmišljala, da se v bistvu strinam s tabo in tistim, če si komu všeč tak kot si ok, če ne pa ne. In točno tako je pri meni in kadilcih - niso mi všeč in konec. če pa njim to ni všeč in zato nehajo kadit, se pa res ne bom sekirala;) kvečjemu si to štejem kot dobro delo, hehe;) kyara, odgovor na tvoje vprašanje glede maščobe: če bi jo nekdo stresal po moji hrani, bi se tudi pritožila:) Če jo pa samo po svoji in samo gledam, me pa ne moti, razen če gre za nekoga, ki ga imam rada in mu to preverjetno škoduje:) anamarija, nisem te hotela napast, samo privlačnost se mi zdi nujna za ljubezen in če je tebi dragi dišal, potem je vse ok - meni kadilci pač ne dišijo, pa če bi se na glavo postavila... Pa se niti ne mislim silit,hehe;) Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

13. jun 2006 17:43

Ja, nekako tako te življenje nauči: "Zarečenega kruha se najbolj najemo." Ne razmetavajte se preveč s tistimi: "Jaz nebi" "Ne, nekoli, nikdar..." "Jaz, niti slučajno..." Ha-ha-ha. Zdi se mi, da je preveč teorije. Pozdravček!

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jun 2006 18:30

Pri meni je bilo enako. Vseeno mi je bilo, temnolasa, svetlolasa, velika, majhna itd... Ampak kajenje je pač ena taka stvar, da ni nestrpnost, če rečem, da so med kadilci in nekadilci pač velike razlike. V tem da eni kadijo, drugi pa ne In da to ni tako zelo nepomembno kot se sliši. Morda se zarečenega kruha veliko poje, ampak v kadilko se ne binkoli zaljubil. Če bi pa se, pa bi potem začela kaditi, je pa drugo. Tako a mislim, da enih stvari se človek zareče, drugih pa ne. Cigareti dim je kljub temu, da me osebno pač moti, tudi ena najolj dokazanih nezdravih stvari. Tu ni polemike, da kajenje ni zdravo, v 10, 20 letih se pozna. Kot če pihaš dim v rožo ta umre. Homo sapiens je edina živalska vrsta, ki kadi. Biološke nujnosti za to početje torej ni ;-) Pa ne rečem, lahko jaz ravno tako dobim pljučnega raka kot nekdo, ki kadi. Sem poznal eno gospo, ki je kadila kot Turek in umrla od starosti v 90 letu. Ampak večini pa škoduje, tako ali drugače. Če ne njim pa najbližjim. Nezaslišano se mi pa zdi, da starša v avtu kadita na zadnjem sedežu pa dva otroka. Seveda takih tukaj na kulinarika.net ni. Noben kadilec ni tak, nihče ne dela tega. A hec, da dostikrat vidim ta prizor. Kot nora vožnja. Noben ne vozi noro, vsi so skrajno previdini. Po cesti pa 30% norcev divja. Seveda jih na kulinarika.net ni. Pa Jane in Naše žene ne berejo. To so tisti skrivnostni "the Others" kot v Lostu Ampak vseeno. Zastrupljanje otrok z dimom bi pa prepovedal in strogo kaznoval. To je nasilje nad otroci. Seveda tega nihče ne jemlje tako. Kot kajenje med vožnjo ni prepovedano, mobiteliranje pa je. Ampak seveda je vse zapisano brez veze. Ker na kulinariki ni takih, ki bi divjali, kadili v avtu pred otroki ipd. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jun 2006 19:37

Veri je napisal/a:
izid , držim pesti zate! najdi si kak nadomestek, ki je bolj zdrav, za začetek, pravijo, da je lažje;) alexis, sem razmišljala, da se v bistvu strinam s tabo in tistim, če si komu všeč tak kot si ok, če ne pa ne. In točno tako je pri meni in kadilcih - niso mi všeč in konec. če pa njim to ni všeč in zato nehajo kadit, se pa res ne bom sekirala;) kvečjemu si to štejem kot dobro delo, hehe;) kyara, odgovor na tvoje vprašanje glede maščobe: če bi jo nekdo stresal po moji hrani, bi se tudi pritožila:) Če jo pa samo po svoji in samo gledam, me pa ne moti, razen če gre za nekoga, ki ga imam rada in mu to preverjetno škoduje:) anamarija, nisem te hotela napast, samo privlačnost se mi zdi nujna za ljubezen in če je tebi dragi dišal, potem je vse ok - meni kadilci pač ne dišijo, pa če bi se na glavo postavila... Pa se niti ne mislim silit,hehe;) Veri
Veri, ne sekiraj se, saj sem že navajena, da me vsi napadajo.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. jun 2006 21:42

Veri, tukaj bi zdaj prilepila en kup tistih rokic, ki ploskajo, a nimam pluska... Se strinjam z vsem, skoraj kot če bi jaz napisala. Jernej, jaz sem ena izmed tistih, ki je sedela na zadnjem sedežu, dokler sta OBA starša kadila - to je eden izmed razlogov, da sem tako proti kajenju. Mama je imela težave z želodcem, zato je nehala kaditi, oče je vztrajal še kar nekaj let. Potem je tudi on zbolel in nehal kaditi. Zdaj bom pa zakričala, zatisnite si ušesa: PA MORATE RES ZBOLETI, DA BOSTE NEHALI KADITI? Atina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jun 2006 21:59

Ja res, a nas ni škoda? Že tako je toliko strupov, ki jih ne moremo preprečiti. Veliko več kot nekoč. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jun 2006 22:29

Sem mislila da sem samo jaz tako striktna do teh stvari pa vidim, da sta vsaj še dva taka kot jaz. Veri in Jernej. Danes sem šla zvečer na mestni avtobus. Kako grozno je zasmradil samo eden, ki pa je to grozno smrdečo stvar vlekel predno je pripeljal avtobus. Za zadušit. Ni šans, da bi bil moj mož kadilec, pa je lahko ne vem kakšen bogataš in ne vem kako privlačen in oh in sploh. To se mi gabi in konec. lp Vesna

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

13. jun 2006 23:13

Par dni sem bila na žalost brez računalnika, zdajle so me pa "priklopili" nazaj in bom še jaz dodala svoje mnenje. Sama nikoli nisem kadila, zato me izredno moti, če kdo v družbi mirno prižge cigareto, ne glede na to, koliko nekadilcev je okoli njega. V službi sem dosegla, da v pisarni ne kadijo, kar pa ne pomeni, da se ne kadi pred vrati v pisarno. Jasno, ko odpreš vrata, si na istem, saj se dobesedno prikadi notri. O lokalih pa raje ne bi izgubljala besed- največkrat so kadilci ločeni le s kako lončnico. V Intersparu celo brez njih- le zunanji sedeži naj bi bili v Santani na razpolago kadilcem, stol poleg, ki sodi v notranji krog, pa je že za nekadilce. Kot bi se norčevali iz ljudi! Doma kadi mož, vendar ima prostor za to le zunaj (tudi pri -20 stopinjah, če se mu "lušta"). Ni res, da škodi le sebi, škodi tudi družini, čeprav kadi zunaj, saj bo v primeru hujše bolezni družina ostala brez njega. Sploh pa ob tem čutim nek cinizem do ljudi, ki nikoli niso kadili, pa se morajo kljub temu boriti za življenje. Ne razumite me narobe, nisem kak nergač, tale tema mi je pač stopila na žulj. Pravzaprav pa ima vsak pravico razmišljati po svoje. Pozdrav kadilcem in nekadilcem! ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti