Predelava ostankov

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 4. jun 2006 13:09 | ogledi: 6.513 | odgovori: 23

Pri nas doma noče nihče za večerjo tistega, kar je ostalo pri kosilu. In potem kombiniram:

npr: če ostane malo gobove juhe (jo delam brez moke), naredim rižoto, ostanke pečenke porabim za makaronovo meso ali rižoto...pa pire krompir za svaljke.

Kaj pa ve?

jasna

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

4. jun 2006 14:25

Pri nas ni problema,za kosilo vedno več skuham,ker pri večerji vse pojedo.Veliko delamo zunaj in seveda smo tudi lačni.Krompirja pa seveda ne skuham preveč,samo za en obrok.Po moje so tele tvoji člani družine premalo lačni ali pa že zbirčni,pri meni ne bi tako izbirali,sem huda veš. kuharca37

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. jun 2006 14:36

Jaz jim 14 dni ne bi nič skuhala pa bi potem še krompir v oblicah kar z lupinami pohrustal Lep dan vam želim

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. jun 2006 14:43

Ja, saj vem da imate prav...ampak to ni bil namen moje teme. Želela sem samo kakšno novo idejo... jasna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. jun 2006 14:59

Bom premislila- čeprav jaz več ali manj vse zamrzujem in porabim drugič. Je pa res, da pri nas nikoli ne večerjamo, zato tako ali tako nebi porabila isti dan. Lep dan vam želim

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. jun 2006 17:15

Pri nas pa kar ostane "reciklirajo" kokoške in prašički. Mesne zadeve pa mačke in pes. jade

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

6. jun 2006 13:30

Pravzaprav ugotavljam, da imam zelo malo ostankov, največkrat mi ostane goveje meso iz juhe. Če je bolj žvarovinasto (za dobro župco je tako najboljše) ga v svojo košto dobi naša kuža, če pa je kolikor toliko v redu, ga predelam največkrat v polpete, pa je v ponedeljek za kosilo skupaj s pirejem ali kislim krompirjem. Ostanki makaronov gredo v solato (tuna, zelenjava ki je v hladilniku, tudi kisla iz kozarcev - paprika, paradižnik, kumare, kisli šampinjoni, paprika, kumare, olive, koruza...+ preliv iz malo kisa, majoneze) in naslednji dan z menoj v službo za malico, enako riž. Če ostane pire krompir se iz njega lahko naredijo njoki, ocvtrki (tudi sladki). Krompir v oblicah je pa itak splošno uporabna zadeva. Ostanek bologneze omake ali faširanega mesa lahko uporabiš za nadev za lasagno ali musako, v razne narastke lahko podelaš tudi ostanke zelenjavnih prilog (cvetača, brokoli, korenček, dušeno sladko zelje). Zložiš v plasteh med testenine ali kuhan krompir, preliješ z mešanico sira, smetane in jajčk, zapečeš. Ali pa narediš krhko testo, gor nadevaš koščke mesa in zelenjave, enako preliješ z zgornjo mešanico in zapečeš kot pito. Ostanke zelenjave lahko tudi sesekljaš, zmešaš notri kako staro namočeno žemljo, peteršilj, ali pa namočene ovsene ali kake druge kosmiče, oblikuješ v polpete in spečeš. Otroci načelno pojejo vse panirano, samo malo bolj na drobno sesekljaj da se ne bo videla struktura. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jun 2006 13:41

Ostanek kuhanega riža lahko uporabimo za riževe kroglice - dodamo malo naribanega sira, drobtin, sesekljanega peteršilja in še kakšne začimbe, jajce za vezavo in jih ocvremo. Mamamia mamamia

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

6. jun 2006 19:00

Če ti ostanejo makaroni narediš makaronovo solato. Drugi dan lahko k testeninam primešaš na lističe narezano šunko ,malo sira ,grah ter malo prepražene čebule.Vse skupaj dobro pomešaj ter po okusu začini,po vrhu polij mešanico kisle smetane ter razžvrkjanega jajčka,ter v pečici zapeči ,da smetana lepo pozlati. balu

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. jun 2006 20:29

Čez vikend mi obvezno ostane kruh, ker ga VEDNO kupim preveč. Ga posušim, dokler se ne naredi zajeten kup, da se mi sploh splača narediti kruhove cmoke. Ko jih delam jih naredim več in jih dam zamrznt. Tako imam vedno v zamrzovalniku pripravljeno prilogo za golaž, ali ostale jedi z veliko omake. lp Petra 1

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

6. jun 2006 21:28

Je morda katera že poizkusila z ostanki krompirja speči kruh s krompirjem ali pa morda burek - krompirušo? lp, župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti