Peka piškotov za praznike

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

7. nov 2005 14:07

Nelly, jaz tupperwarovo podlago fiksiram na pult tako, da položim papirnato brisačko na pult, jo malo namočim z vodo (kar poškropim z roko) in na to položim podlago. Sama tudi že zbiram ideje za božične piškote in se že pripravljam katere nove bom že zdaj probala. Zato je vsaka nova ideja dobrodošla. luthien

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. nov 2005 16:03

Anja, jaz jih imam take modelčke. Kupila mi jih je mama lani, so pa od Fackelmana. Kupila jih je v Gorici v eni sosedovi trgovini... tjas

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

7. nov 2005 16:17

Mamamia, samo toliko sem pokukala na pošto, da sem videla, da si že vse poslala. Najlepša hvala! Ob Božiču pa poročam! Lep pozdrav Patricija

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

7. nov 2005 17:07

enako tudi jaz najlepša hvala lp mihana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

7. nov 2005 17:19

Od Fackelmana plastične modelčke za speculaas piškote imajo v Obiju. l.p. Vesna Leben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. nov 2005 17:56

Kar na forum pošiljam en splošen recept za piškote, take z obročkom, ki ga na piškot zlepimo z marmelado. Jaz naredim piškotke s takim nastavkom kot rožica, malo lepši so kot navadni krogeci. Je pa recept vsestransko uporaben, tudi če kekse samo prelijemo s čokolado ali glazuro in potem z nečim okrasimo. Za testo potrebujemo: 250 g masla, 400 g moke, 120 sladkorja, en vanilijev sladkor, en rumenjak, malo ruma, ščepec soli. Ugnetemo testo in ga spravimo v hladilnik za dve uri. Razvaljamo ga na tri do štiri mm debelo in izrežemo piškote, potem pa toliko obročev ali "pokrovčkov" z luknjo na sredi, kot je piškotov. Spečemo na 180 stopinjah, 10 do 15 minut. Kekse ohladimo na kuhinjski rešetki. Piškote za spodnji del namažemo z marelično (ali kakšno drugo) marmelado, ki smo jo prem dobro zmešali z žlico, zgornje dele pa potresemo s sladkorjem v prahu in prekrijemo piškote. Keske vedno vzamemo iz pečice, ko so še čisto malo mehki, ker se na zraku potem vedno še do konca posušijo. Na kuhinjski rešetki pa se naj sušijo, da se pod njimi ne nabira vlaga oziroma da vročina lepo izpari na vse strani. Mamamia mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. nov 2005 18:26

Tjas in Vesna, hvala za odgovor. Bom šla ob prvi priliki iskat v Obi. Sicer imam bolj v mislih one prave starodavne lesene modelčke, vendar bodo za prvo silo tudi ti dobri. Anja

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

7. nov 2005 21:53

Ja, predlagam, da Mamamia dobi častno mesto v uredniškem odboru! Kaj pravite? Ta kuharičica je vse pretipkala, poskenirala in s pošiljanjem razveselila precej uporabnikov! Hvala Mamamia! veverica

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

8. nov 2005 6:42

ja,častno mesto z medaljo,dobila sem en kup receptov,mamamia najlepša hvala. NIA

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

8. nov 2005 7:38

Sprašujem, kakšne kuhinjske rešetke imate in kje se ji da kupiti. Vedno se piše ali govori, da se naj to in ono ohladi na kuhinjski rešetki, ki pa je jaz nimam in se kako drugače znajdem. Si pa že nekaj časa želim imeti takšno rešetko, pa je še nisem nikjer zasledila, zato me zanima kje vi to nabavite. Lp Palma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti