Peka piškotov za praznike

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

8. nov 2005 7:57

Mamamia, hvala za recepte! Res si se potrudila... Ko se spoznava (čakam na naslednje srečanje), častim kavico! LP, Stanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. nov 2005 8:03

Palma je napisal/a:
Sprašujem, kakšne kuhinjske rešetke imate in kje se ji da kupiti. Vedno se piše ali govori, da se naj to in ono ohladi na kuhinjski rešetki, ki pa je jaz nimam in se kako drugače znajdem. Si pa že nekaj časa želim imeti takšno rešetko, pa je še nisem nikjer zasledila, zato me zanima kje vi to nabavite. Lp Palma
Jaz imam plastično okroglo (okoli 30 cm premera), na nizkih tačkah od Fackelmana. Kupljena v rutarju. tjas

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

8. nov 2005 8:05

Kuhinjske rešetke sem videla v Merkurju. Zložijo se na 3 dele tako, da ne zavzamejo veliko prostora, cena pa je pribl. 1.500 SIT. stana

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. nov 2005 8:06

V Merkurju so jo imeli pred časom v akciji. Do takrat nisem vedela, sa sploh obstaja. Je taka tridelna, da se lahko zloži in jo lažje pospraviš, pa razmaki med žicami so manjši in lahko gor daš tudi manjše piškote in ne padajo skozi. LP

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

8. nov 2005 8:28

Mamamia, tudi jaz se ti najlepše zahvaljujem za poslane recepte. Lep pozdrav Jana jana 07

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

8. nov 2005 8:40

Upam, da tudi jaz ne bom preveč tečna, če prosim Mamamio za recepte. Zelo rada pečem za praznike in pri delu mi z veseljem pomaga hči. SABINA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2005 8:47

Punce, hvala za pohvale. Upam, da vam bodo piškoti ratali oziroma da bodo recepti vsaj malo v pomoč, pa bom tudi jaz zadovoljna. Glede kuhinjske rešetke pa: jaz sem jo kupila v Merkurju, imajo pa jih povsod, kjer sopripomočki za peko. Sicer pa uporabite rešetko iz pečice - če so pekači takšni, da gredo v žlebove ob strani, je med peko tako ne potrebujete, in je lahko čisto v redu nadomestek za tisto pravo rešetko. Razlika je samo v tem, da ima tista malo tanjše žice in je malo daljša, kar pa za hlajenje sploh ni bistveno. Mamamia mamamia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. nov 2005 8:51

Mene je pa mami navadila, da pečeno torto ohladim na tistem velikem cedilu, ki se ga lahko dobi pri Ribnčanih ali ostalih prodajalcih s suho robo. Prav tako lahko na tem ohladimo piškote. Navada pač. In to zadevo imamo doma izključno v ta namen, drugače tega cedila sploh ne uporabljamo. Morda je res malo nepraktično kar se prostora tiče, ampak če ga že imate ga lahko uporabite tudi v ta namen. P.S. Mamamia, če se ti bo v božičnem času kaj kolcalo, je to najbrž zato, ker bomo punce pekle tvoje piškotke... === Sporočilo je spremenil(a) d. dne 08. nov 2005 08:52:41

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

8. nov 2005 10:01

Mamamia, a te lahko še jaz prosim za recepte? Pa še nekaj me zanima- ali se lahko že ta mesec začne s peko in česa (meni bo zaradi terapij sicer zmanjkalo časa) in kako to ohraniti potem do božiča. V skrinjo, v škatle ....? En lep dan želim vsem skupaj ZIMA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2005 10:09

Zima, seveda dobiš recepte, ni problema. Ne vem, če zdaj še ni malo prezgopdaj za peko, ampak sredi novembra pa ne bo več. Kakšen mesec se namreč v škatlah obdržijo vsi piškoti, za več pa ne vem več. Je pa res, da je krhko testo primerno za zamrzovanje. KAj pa če si zamrzneš nekaj vrst testa, pa potem v začetku decembra samo valjaš in pečeš? Oziroma še bolje - pečene piškote zamrzni, potem pa jih pred prazniki samo okrasiš. Na to možnost pa še nisem posmislila, sploh ni napačna. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti