Vina na gorenjskem

Jaz22  

član od: 12.10.2005

sporočila: 1

tema odprta - 12. okt 2005 21:38 | ogledi: 5.760 | odgovori: 7

Mogoče sprašujem na napačnem mestu..no ja..zanima me katera vina so značilna za gorenjsko pokrajino. Če kdo pozna kakšno spletno stran ki bi imela te podatke, naj jo prosim objavi.

Hvala.

Jaz22

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

12. okt 2005 23:38

Pozdravljeni Najprej se vprašajte, ali na gorenjskem sadijo vinsko trto!!! Malo podrobneje poglejte ta forum in nekaj tem, pa dobite odgovor na to temo. lp krešimir

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

13. okt 2005 7:28

Ja jaz vem da je v Radovljici par vinskih navdušencev, ki imajo vsako leto svoj lastni pridelek flaširan kot pravi gorenjski vinček ki se mu reče šparovc ali nekaj takega....o imamo gorenci vinarje imamo samo pač v bolj blagi obliki...ne nas podcenjevat ANJA

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. okt 2005 11:54

Sadijo , sadijo, samo bolj za jest kot za vino :)) Sem bila pa letos na Dolenjskem na trgatvi (okolica Trebnjega) jim je toča 4 x stolkla trto in je bilo več grozdja pri nas kot tam. LP smrkolina

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

30. nov 2006 11:36

Na Gorenjskem vina za kupit ne boš dobila, ker je prehladno, da bi se ga splačalo. Imajo ga pa domači navdušenci, za svojo rabo, nekaj litrov, pa mislim, da ni kakšna posebna sorta, šmarnica al pa kaj podobnega. Jaz še nisem nikjer videla, da bi imeli prov kakšne nasade trte. Mogoče se kaj najde od Kranja naprej ampak to potlej že ni več prov Gorenjska. Drugače ga pa imamo za senco in za jest. pri nas ga je bilo letos pa lansko leto zelo veliko, nakaj let nazaj smo ga pa vsega stran vrgli ker ni dozorel. Ampak nikoli ne delamo vina, škoda grozdja ga raje pojemo. CARLY

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. nov 2006 12:55

Mi imamo jurko za senco in vsako leto dobro obrodi. Jo oberemo in sočimo na sokovniku. Na Štajerskem pa iz nje delajo vino, torej bi ga tukaj pri nas tudi lahko, saj vedno dozori in je zelo sladka. LP

ljku252  

član od: 30.10.2008

sporočila: 1

30. okt 2008 21:20

Mah, na Gorenjskem tako ali tako poznajo samo svoj šnopc "gorenjski šnopc"---štamprle vode pa z lato po hrbtu da zaspeče ljku252

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

31. okt 2008 0:58

Jaz22 je napisal/a:
Mogoče sprašujem na napačnem mestu..no ja..zanima me katera vina so značilna za gorenjsko pokrajino. Če kdo pozna kakšno spletno stran ki bi imela te podatke, naj jo prosim objavi. Hvala.Jaz22

 

Katero vino je za Gorenjsko značilno ravno ne vem, ker še nisem na gorenjskem videl vinograda. Vem pa da jim naš cviček kar lepo po grlu steče, ko ga seboj v njihove konce pripeljemo.

Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti