Torta za rojstni dan

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

9. sep 2002 9:45

Mene pa zanima nekaj: če v receptu piše "maslo" ali to pomeni puter/surovo maslo/ ali morda vseeno lahko vzamem margarino za peko? In pol še nekaj: če piše "sladka smetana" ali je mišljena prava sladka v lončkih ali morda alpska ali pa je celo nadomestljiva s kakšno rastlinsko smetano? Mislim, da nisem edina, ki se včasih sprašuje o tem. Prosim za nasvete. Petrova torta pa je uspela, testo super dobro, krema pa je ostala tekoča, ker sem namesto sladke smetane vzela rastlinsko. Oblita pa je bila s čokolodo in je bila fantastična kljub "slabemu" izgledu. Saj bo naslednjič bolje. LP. Tatjana

Zvonka  

član od: 4.7.2002

sporočila: 16

9. sep 2002 10:54

Zanima me, ali je pri tortah in ostalem pecivu vseeno, če daš v testo manj sladkorja, ali pa torta ravno zaradi tega "skup pade"? Meni se zdi vsako testo presladko (pa še kalorije!), zato poskušam v testo dodati kakšno tretjino ali celo polovico manj sladkorja, kot je navedeno v receptu. Pri nekaterih vrstah peciv se pri izgledu testa ni nič poznalo, ni pa mi uspela Saher torta, tako da me res zanima, kako je s tem. Zvonka Zupančič Sporočilo je spremenil(a) Zvonka dne 09. sep 2002 12:29:43

felika  

član od: 11.8.2002

sporočila: 3

10. sep 2002 16:34

Zdravo! Vidim, da si veliko pomagate med seboj, zato se na vas obračam s prošnjo, da mi pomagate. Na Dunaju sem jedla Mozart torto. Sestavljena je iz čokoladnega biskvita in PISTACIJEVE kreme. Recepta za to kremo ne najdem nikjer. Zelo bom vesela vsakega vašega nasveta. LP. Lela Lela Hafner

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

11. nov 2002 14:25

Ponovno vlečem ven to temo, sicer je pa tako dobra, da si to zasluži. Bliža se sinov rojstni dan, ko sem mu obljubila domačo torto. Sedaj malo "vadim". Po Petrovem receptu sem naredila čokoladno kremo, vendar nisem prepričana, da mi je uspelo. Vzela sem mlečno smetano, čokolado in maslo, kot zahteva recept. Zavrela ni, ali sem mogoče vseeno preveč segrela? Ali ne bi bilo dovolj samo toliko, da se čokolada lepo stopi? Potem sem jo pustila čez noč v hladilniku. Peter pravi, da se krema sama od sebe ne strdi. Meni se je, zjutraj je bila podobna Kinderladi. Z mikserjem na metlice sem potem stepala, vendar stvar ni nič več narasla. Kolikor je bilo, je bilo tudi po stepanju. Preveč, premalo stepanja? Sem si narobe predstavljala, da bo krema s stepanjem malo narasla? Mazala se je, rolado smo pojedli, drugi sploh niso vedeli, da je kaj narobe. Mene je motilo tudi, da je dobilo nekako drobno zrnato strukturo, kot če bi dodala malo moke. Malo prej ena piše, da se ji z rastlinsko smetano krema sploh ni strdila. Naslednjič sem tudi jaz nameravala uporabiti rastlinsko smetano. Je to res toliko važno? Peter, ali še spremljate forum? Veste tisti, ki vam je krema uspela?

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

11. nov 2002 17:34

Delala sem "Petrovo čokoladno torto". In čeprav nisem noben "maher", mi je kar uspela, čeprav sem nad kremo že skoraj obupala. Segrevala sem skoraj do vrenja in nato miksala še skoraj malo mlačno in nato do konca ohladila. Potem nastane taka "puhasta". Zelo so jo hvalili in sem že morala printati recepte. LP Tina

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

9. sep 2009 9:59

Bom kar tule vprašala... Zanima me, če ima katera preizkušen recept za pomarančno-čokoladno torto? Videla sem, da sta v bazi dva recepta, vendar me zanima še kakšna okusna različica, ki bi bila dovolj vzdržljiva, da bi tudi par uric počakala v avtu in še vedno lepo izgledala. Imam nekaj idej, kako bi se dalo ustvarit takšno okusno torto, vendar trenutno nimam časa za eksperimentiranje in uporabniško testiranje :) tanca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. sep 2009 10:06

Čokoladni biskvit natopiš s sokom sveže stisnjenih pomaranč, tudi kremo pripraviš s sokom sveže stisnjenih pomaranč. Krema je lahko maslena in bi tako počakala v avtu, lahko pa tudi smetanova, a v tem primeru dodaj utrjevalec smetane. Tudi koščki poamranče v kremi bodo dodali svoje k boljšemu okusu. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti