Torta za rojstni dan

neznan uporabnik
tema odprta - 11. sep 2001 9:26 | ogledi: 15.061 | odgovori: 47

Sestra čez nekaj dni praznuje rojstni dan in rada bi jo presenetila s torto. Sadne, višnjeve in ostale klasične sem že vse preizkusila; letos bi jo rada presenetila s kakšno novo, zanimivo, dobro in seveda enostavno za pripravo. Prosim pomagajte!

neznan uporabnik

11. sep 2001 16:05

Engadinska orehova torta Priprava: 1 ura Počivanje testa: 2 uri Testo: - 350 g moke, - 125 g sladkorja, - 1 ščep soli, - 1 jajce, - nastrgana lupinica 1/2 limone, - 150 g masla. Nadev: - 300 g orehov, - 1 jedilna žlica masla, - 250 g sladkorja, - 2 jedilni žlici medu, - 1/8 l sladke smetane, - 1 – 2 žlici češnjevca (ali borovničevca). Premaz: - 1 rumenjak, - 1 jedilna žlica mleka. 1. Naredimo testo: moko presejemo v skledo, na sredini naredimo jamico, vanjo damo sladkor, sol, jajce in lim. lupinico. Na rob jamice nastrgamo maslene kosmiče. Zgnetemo in postavimo za 2 uri v hladilnik (testo zavijemo v folijo). 2. Orehe debelo sesekljamo. V kozici stopimo maslo, dodamo sladkor in med in vse skupaj pri blagi vročini in med stalnim mešanjem karameliziramo. Posodo odstavimo in v karamel vmešamo sladko smetano, nato znova pristavimo ter dodamo orehe in češnjevec. Nadev ohladimo. 3. Model /približno 26 cm/ namastimo in pečico predgrejemo na 200° C. 4. Na pomokani delovni ploskvi razvaljamo 2/3 testa. Položimo ga v model in oblikujemo približno 2 cm visok rob. Testeno dno prepikamo in naložimo nadev. 5. Rumenjak in mleko razžvrkljamo in s tem premažemo testeni rob. Preostalo testo razvaljamo in ga položimo na nadev. Nepokriti rob rahlo upognemo na testeno ploščo. Površino torte premažemo z rumenjakovo zmesjo in napikamo. 6. Pečemo 30 – 40 minut. Lešnikova torta s skuto Priprava: 40 minut Pečenje: 35 minut Sestavine: - 100 g lešnikov, - 4 jajca, - 100 g zmehčanega masla, - 100 g skute, - nastrgana lupinica ¼ limone, - 1 ščepec soli. Namaz: - 4 jedilne žlice marelične marmelade, - 1 – 2 žlici vode. Posip: - 50 g grenke čokolade, - 4 žlice vanilijevega sladkorja v prahu, 1. Lešnike zmeljemo, beljake ločimo od rumenjakov. 2. Maslo in sladkor mešamo z mešalnikom, da dobimo kremo in da se sladkor popolnoma razide. Postopoma dodajamo rumenjake. Masi nato primešamo še skuto in lešnike ter limonino lupinico. 3. Model namastimo in pomokamo. Pečico predgrejemo na 180° C. 4. Beljake in sol stepamo v trd sneg in mešanico rahlo potegnemo v rumenjakovo zmes. 5. Testo vlijemo v model in pečemo 35 minut v srednji legi. 6. Torto ohladimo in jo prevlečemo z marmeladnim namazom (v lončku močno segrejemo vodo, dodamo marmelado in zmešamo). 7. Na koncu torto potresemo s čokolado in vanilijevo sipo. Če bom našla še kakšen dober recept, se oglasim. Pozdrav, Beti

neznan uporabnik

11. sep 2001 21:55

In še recept za enostavno skutino tortico! - 500 g skute, - 1 kisla smetana, - 1 navadni jogurt, - 2 jajci, - 8 žlic moke, - 7 žlic sladkorja, - 1 vanili, - 1 pecilni. Vse sestavine zmešamo v multipraktiku (zmes je tekoča). Po okusu lahko dodamo rum. Pečemo v namaščenem in z moko posipanem tortnem modelu pri 180 - 200° C. Ko je pečena, jo posipamo s sladkorjem v prahu. Je enostavna, vedno uspe, zanjo ni potrebno veliko časa – predvsem pa: je odlična! Lp, Beti.

neznan uporabnik

11. sep 2001 22:22

Kolac s cokoladno kremo 4 jajca 180 g sladkorja v prahu 180 g margarine 250 g moke 1 zlicko pecilnega praska nastrgano lupino ene limone Krema: 125 g cokolade 65 g margarine 75 g sladkorja v prahu 2 rumenjaka Pripravimo in specemo kolac: penasto umesamo rumenjake s slarkojem da narastejo, dodamo zmehcano margarino in gladko razmesamo. Dodamo moko, presejano s pecilnim praskom, in nastrgano limonino lupino. Iz beljakov stepemo trd sneg in ga rahlo zmesamo v to zmes. Namastimo pekac skatlaste oblike. Vanj damo testo. Pecemo v pecici pri 200 C priblizno 40 minut. Pocakamo da se ohladi. Krema: na zelo majhnem plamenu ali v vodni kopeli raztopimo cokolado in maslo. Primesamo sladkor v prahu in rumenjaka. Kremo damo za najmanj eno uro v hladilnik. Kolac trikrat prerezemo, vsako plosco namazemo s cokoladno kremo. Kolac spet sestaviom. Preden ga razrezemo, ga hranimo na hladnem.

neznan uporabnik

11. sep 2001 23:14

Se ena sadna varianta: Sarlota z malinami 1 zavitek baby piskotov 8 rumenjakov 10 zlic sladkorja 10 zlic moke 5 dl mleka 250g masla ali margarine maline malinovec vrecka slag pene Piskote namocite v malinovec (razredcen z malo vode) in jih polozite po dnu in stranicah manjsega kvadratnega pekaca. Napolnite tako pripravljen "model" z izmenjavajocimi vrstami kreme in malin, na koncu pa pokrijte s piskoti. Ohladite jo v hladilniku in servirajte zvrnjeno iz modela, okraseno s smetano. Krema: Jajca in sladkor zmesajte ter dodajte moko in nekaj mleka, dokler ni zmes enakomerno zmesana. Medtem segrejte preostalo mleko - nekaj manjsih zajemalk vrocega mleka dodajte v to mesanico rumenjakov ob neprestanem mesanju, da jajca ne zakrknejo, nato vse skupaj dodajte v vrelo mleko in ob neprestanem mesanju kuhajte, da dobite pudingu-podobno kremo. Pokrijte jo s celofanom (na povrsini) in ohladite na sobno temperaturo. Ko je zmes hladna, jo vmesajte v maslo ali margarino, da dobite gosto kremo.

neznan uporabnik

11. sep 2001 23:21

Pozabila sem na se en recept za res najbolj nenavadno torto: Krompirjeva torta 1 kg krompirja 500 g sladkorja 250 g margarine ali masla (spenjenega z mesalnikom) 300 g mletih orehov 100 g raztopljene jedilne cokolade Skuhajte krompir, olupite ga, spasirajte in zmesajte z mikserjem v enakomerno maso. Ob neprestanem mesanju dodajte sladkor in margarino, orehe in cokolado. Za okus po zelji dodajte vanili sladkor, muskatni oresek ali malo cimeta. Oblikujte v zeljeno obliko (npr. v modelu za torte) in po vrhu prelijte s cokoladno glazuro ali prekrijte s smetano in okrasite.

neznan uporabnik

12. sep 2001 7:18

Hvala za vse recepte in ideje o nenavadnih tortah, eno sigurno preizkusim ta vikend in potem povem mnenje. Hvala vsem, če ima še kdo kakšno idejo pišite ni še prepozno!

neznan uporabnik

12. sep 2001 8:52

Poglej med recepte in izberi Šerbin recept za torto. Jaz sem ga preizkusila prejšnji teden in moram rečti, da je torta v trenutku izginila v želodce. Poleg tega pa še tako hitro in enostavno nisem nikoli pripravila torte (oblate sem kar kupila). moni

neznan uporabnik

12. sep 2001 11:08

Nahoku, ali krompirjeve torte ni potrebno peči? Res nenavaden recept... Beti

neznan uporabnik

12. sep 2001 17:06

Ne, krompirjeve torte ni potrebno peci, saj krompir je pa tudi ze skuhan. Stvar sem najprej poizkusila kot "kostanjevo pecivo" ko so me povlekli za nos in prepricali da jem kostanjevo zmes, ne krompirjevo!! Hec je bil pa v tem da je nekdo imel rojstni dan in pokvarjeno pecico

neznan uporabnik

17. sep 2001 7:26

Draga Beti! Preizkusila sem tvoj recept za Lešnikovo torto s skuto: bila je zelo dobra, pojedli smo jo kot bi rekel keks, a pri pripravi testa sem naletela na en problemček: verjetno si v recept pozabila napisati koliko sladkorja potrebujemo. Ostale preizkusim v dolgih, mrzlih zimskih mesecih.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti