Torta za rojstni dan

neznan uporabnik

17. sep 2001 15:23

Se opravičujem za tale spodrsljaj. Potrebujemo 100 g sladkorja. Hvala za opozorilo. Nadvse me veseli, da vam je ugajala. Beti

neznan uporabnik

18. sep 2001 21:18

Čeprav je rojstni dan mimo, vam ponujam še naslednje recepte. Če ne prej, pa bodo prišli prav drugo leto, kajne? Malakoff torta Penasto zmešajte gladko maso iz 3 rumenjakov, 6 žlic vode, 18 dkg sladkorja in vrečke vanilijevega sladkorja. Dodajte trd sneg iz 3 beljakov in na koncu 18 dkg moke, premešane s ½ žlice pecilnega praška. Pecite 30 minut pri temperaturi 220° C. Razrežite in premažite s kremami po vašem okusu. Bisvit za torto I - 4 jajca (sneg posebej), - 25 dkg moke, - 7 dkg sladkorja, - ½ dcl ruma, - 1 vanilij, - ½ pecilnega praška Biskvit za torto II (tega delam jaz) - 5 jajc, - za težo 5 jajc sladkorja (oz. toliko dkg kot je teža jajc), - toliko žlic vode, kot je jajc (v tem primeru 5), - 1 pecilni, - 1 vanilij Ločiš rumenjake in beljake. Polovico moke in sladkorja daš k enim, polovico k drugim. Testo zahteva precej tekočine za vlaženje. Jaz polivam čezenj sladko nestepeno smetano. Torto prerežemo in namažemo s poljubnimi kremami. Jagodova krema: 500 g jagod, 50 – 100 g sladkorja, ½ l sladke smetane, 1 vanilij. Lp, Beti.

neznan uporabnik

19. sep 2001 21:10

Hojla! Ceprav je rojstni dan ze mimo (na zalost sem sele danes prebral tvoje sporocilo) ti posiljam en res bozanski recept za cokoladno torto. Torta je resnicno zelo dobra in jo je vredno poskusiti! COKOLADNA TORTA Biskvit: 4 jajca, 8 zlic mrzle vode, 20 dag sladkorja, 22 dag moke, 4 dag kakava, 1 pecilni prasek Beljake z polovico vode stepi v trd sneg. Rumenjake skupaj z preostankom vode dobro raztepi, dodaj sladkor in mesaj dokler masa dobro ne naraste. Moko, pecilni prasek in kakav dobro premesaj in presej. Jacni zmesi narahlo primesaj (z leseno zlico, da se mehurcki ne ubijejo - to se namrec zgodi pri mesanju z kovinsko ko dodajamo sneg in moko) polovico snega, previdno primesaj presejano mesanico moke z dodatki in na koncu narahlo primesaj se drugo polovico snega. Tortni model oblozi z peki papirjem in ga namazi z margarino (dno in obod). Peci v na 180 C, priblizno 30 minut. Medtem pripravi NADEV: 1/2 l tekoce sladke smetane, 15 dag surovega masla, 400 g jedilne cokolade. Sldko smetano, na kocke razdrobljeno cokolado in surovo maslo daj v posodo in ob stalnem mesanju (zato da se ne prismodi) kuhaj na sibkem ognju dokler se masa ne segreje na 90 C (skoraj do vretja). Nato maso ohladi in jo zmiksaj do primerne mase za mazanje. Ohlajeno tortno osnovo dvakrat prerezi, vsako plast namazi, namazi torto se povrku in ob strani, ob strani torto po zelji obsuj z cokoladnimi ostruzki in jo po vrku okrasi z stepeno sladko smetano. Ceprav se priprava zdi malo zapletena je vredno da jo poizkusite.

neznan uporabnik

25. sep 2001 12:09

Peter, spekli smo čok. torto po tvojem receptu: nadev je res božanski, testo pa je bilo precej suho in nerahlo, čeprav smo se držali tvojih navodil...Okus pa res dober, prava čok. torta! LP!

neznan uporabnik

25. sep 2001 14:57

Mogoče je v receptu preveč kakava. Pred časom sem delala ene rezine in je bilo v testu tudi več kakava tako, da je bilo testo trdo in precej nižje kot bi moralo biti. Vse druge sestavine so se mi zdele primerne. Počakajmo, mogoče se bo oglasil Peter in povedal še kaj o pripravi testa.

neznan uporabnik

25. sep 2001 20:38

Drage kuharice! Se opravicujem za recept, saj sem pozabil navesti, da preden torto namazes, da vsako plast namocis z mesanico mleka in ruma (ne prevec) da je torta bolj socna. Kar se pa tice kakava je pa tudi res, da sem napisal priblizno kolicino saj kakava nikoli ne tehtam, ker ga dajem po obcutku. Sicer pa sam kot kakav uporabljam "Oslajeni instant kakav v prahu za pripravo čokoladnega napitka Sonny" ( na skatli na sprednji strani piše Sonny spodaj pa 800 g in Preparato per bevanda al gusto di Cioccolato. Sam sem nad njim resnicno zadovoljen saj ima malo mocnejsi okus in glede na to da je ze sladkan dodam potem malo manj sladkorja. Prodajajo ga rjavkasto bes skatli z rdecim pokrovom v Intersparu. Daj drugis res malo manj kakava in ga navlazi preden namazes, pa bo vse skupaj se boljse. Se opravcujem za predhodno povrsnost. Vsem skupaj zelim lep kulinaricni pozdrav in veliko uspeha pri pripravljanju kulinaricnih specialitet.

neznan uporabnik

25. sep 2001 20:41

Kar se pa tice rahlosti torte pa poskusi drugic tako, da morda za na koncu pustis malo vec snega in ga cisto narahlo vmesas v testo (sneg lahko ostane se viden med testom) in testo potem narahlo nadevas v pekac z cim manj mesanja in z cim manj potezami ravnanja testa. Lp peter

neznan uporabnik

25. sep 2001 20:43

Hm, Peter...,koliko tort je bilo trdih zaradi pozabljivosti?

neznan uporabnik

25. sep 2001 21:06

Hojla! Meni so na sreco se vse torte do sedaj uspele (morda je bila na zacetku kaksna za stran), ja pa na zalost res tudi to da je ze cez moje roke slo nesteto tort in vcasih povsem pozabim, da se drugi tudi toliko ne "spoznajo" na stroko in moras vse po vrsti razloziti od koraka do koraka. Odgovor za Polonco: Sedajle sem sel pogledat kaj pise o tem v knjigi Slaščičarstvo (za vsak primer, da ne bo kaj narobe) kjer pise, da lahko kakavovega prahu dodamo do 10 % glede na količino moke, ne da bi morali spremeniti recept. Če dodajamo več kakava v prahu, ga pomešamo z oljem. Tako se spremeni tudi recept. Ce pa uporabimo jedilno cokolado pa je postopek naslednji: Jedilno čokolado stalimo, pomešamo z oljem in previdno vmešamo v biskvitno maso, potem ko smo ji že vmešali moko. Masi se močno zmanjša volumen. Poleg tega prvih 20 minut peke ne smes odpirati pecice, saj ti drugace zmes upade. Upam, da sem bil dovolj izcrpen in da ti bo drugic bolje uspelo. ce ti pa karkoli ne bo jasnega se pa oglasi.

neznan uporabnik

25. sep 2001 21:19

Poskusi se z drugo zvijaco: Polovico snega vtepi v sneg iz beljakov: To storis tako, da beljake najprej do tri cetrt stepi, nato pa zelo pocasi dodajaj sladkor in stepaj dokler sneg ni resnicno trd. Tako sneg ostane dalj casa cvrst zaradi kompaktnejse strukture in tudi med peko zato pocasneje deluje in torej dalj casa rahlja testo. Pa seveda ne odpirat pecice. Bodi previdna, da je tudi testo res peceno predno ga vzame ven. Preizkusis z zobotrebcem; testo je peceno, ce se nam na zobotrebec ne prime niti ena drobtinica testa.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti