Kitajska kuhinja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

9. nov 2007 10:05

Zdravo! V nedeljo se odpravljam na Dunaj za cel teden. Tam imajo na tržnici baje celo trgovinico s kitajskimi zadevami (tržnica zaprtega tipa). No tako mi je zagotovila prijateljica, ki tam študira. Baje so res obilno založeni. No zdaj pa se ponujam, če kdo kaj želi (kake posebne zadeve, ki se pri nas ne dobijo ali so tam ceneje), da prinesem zraven. Fajn bi bilo, če je kdo iz Mb ali okolice, ker nevem kako bi bilo to po pošti pošiljat-no kakšne manjše paketke že! Pa lep pozdrav ZAČETNICA

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

13. jan 2008 12:39

vanjatajnsek - Katero sojino umako si uporabljala (temno, svetlo, kateri proizvajalec)? smrketa - moj recept za solatni preliv Česen narežeš oz. stisneš v kozarec vode, zmešaš in ga pustiš nekaj časa stati, kitajsko zelje umiješ in narežeš na tanke trakove, potem daš na kit. zelje navadno sol in kitajsko sol (aji shio), kis, belo olje, malo temne sojine umake in nekaj žlic že prej pripravljene česnove vode. Po vrhu pa potrosi mal sezamovih zrnc. Na kumarice, kalčke gre tudi odlično. fasulas

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. jan 2008 13:48

"......malo temne sojine omake in ostrigove omake." torej dodala sem temno omako - 150ml temna flaška z srebrno nalepko na kateri je rdeč znak na katerem, med drugim, piše z belo Pearl river bridge in rumeno SOY SAUCE superior dark. Jaz vedno dam temno omako, ker otroc pravijo, da svetla nima ta pravega okusa. Za piščančje meso sicer ne paše preveč - mislim zaradi barve, a nam je pomembnejši okus. lp, vanjatajnsek

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

14. jan 2008 14:07

vanjatajnsek ! Hvala za informacijo. Tudi jaz imam raje temno sojino umako in tudi od tega proizvajalca. Bom pa v kratkem preizkusil tvoj recept (Mongolsko meso). fasulas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. jan 2008 14:26

začetnica, ne samo baje, ampak imajo resnično vsega - jaz pravim tisti tržnici kar orient v malem. Navdušena vsakokrat, ko jo obiščem, to pa naredim vedno, ko sem na Dunaju. Loni Makaroni

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

17. jan 2008 17:21

vanjatajnsek! Prosim, če mi napišeš, kako se naredi omako iz jedilnega škroba. V soboto namreč nameravam tvoj recept preizkusit in želim, da bo res tak, kot si ga opisala. fasulas Sporočilo je spremenil(a) fasulas dne 17. jan 2008 17:22:57

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. jan 2008 18:50

Omako iz jedilnega škroba? Ne, ne - omaka je iz, "jedilnega škroba, vode, malo temne sojine omake in ostrigove omake." Odvisno pač od tega, koliko mesa imamo, koliko omake želimo,....Vzamem pa tisti škrob, ki se ga uporablja tudi za pecivo, pa nasploh za zgoščevanje - da ne vzamem npr. moke za zgostit omako, vzamem - eh, dam škrob. Najde se na "policah za peko". lp, vanjatajnsek

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. jan 2008 19:04

Namesto škroba lahko uporabiš riževo moko. petkica

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

8. feb 2008 10:05

vanjatajnsek! Zdaj sem že dvakrat naredil govedino na mongolski način, ampak ni še to tisto kar si želim. Največje probleme imam z omako, ker nevem, koliko moram česa dati, pa potem delam vse po občutku. Ampak kljub temu mi je tisto, kar sem spacal bilo zelo dobro. fasulas

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. feb 2008 17:41

Loni je napisal/a:
začetnica, ne samo baje, ampak imajo resnično vsega - jaz pravim tisti tržnici kar orient v malem. Navdušena vsakokrat, ko jo obiščem, to pa naredim vedno, ko sem na Dunaju. Loni Makaroni [rozica]
Ja jaz sem ogromno takrat nabavila. Se kar nabere ojrčkov. To je nekaj takega kot izlet v Sve i svašta. Ogromno različnih stvari vidiš in potem hočeš imeti vse doma! Ampak sem zadnjič v hoferju videla, da imajo zdaj res bogato ponudbo azijskih reči. Sicer si nisem podrobno pogledala kaj vse je tam... Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti