Kitajska kuhinja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. okt 2007 17:12

Ej, flex,

to najlažje ugotoviš tako, da greš v knjižnico. Kolikor vem, obstoji tudi možnost pregleda na računalniku, menda se  programu ( sistemu ) reče cobios ( ali nekaj podobnega ). Ko sem pred enimi desetimi leti prišel do stopnje, da kupim več knjig, kot jih lahko preberem, sem nehal hodit v knjižnico, zaradi tega ne vem natančno.

Jaz se velikodušno ponudim da ti pomagam ( kar vprašaj, sem zapisal ), vendar sem v Sloveniji bil le dvakrat v kitajski restavraciji, pa še dvakrat v tujini, pa še zmeraj so me drugi povabili, tako da niti ne vem kaj tam ponujajo ( kot sem zapisal, nisem ljubitelj take kuhinje, firbčen sem pa vseen, in sem si nabavil knjige ).

veliko uspeha pri iskanju 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. okt 2007 17:30

Sistemu se reče cobiss. ežoj

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

6. okt 2007 20:57

sm že pogledu pa nimajo teh dveh knjig flex567

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

7. okt 2007 15:57

flew567, kaj te zanima, katere jedi? Mongolska govedina, mravlje plezajona drevo, piščanec po sečuansko, pečen riž, pečeni rezanci, sladko kisla juha, piščanec v sladko kisli omaki, govedina s čebulo, suho pražena govedina, piščanec z arašidi, goveji, ribji ali svinjski chop sui ali kaj drugega?

Sporoči malo bolj natanačno ker na jedilnih kitajskih restavracij je enih 50, 60 jedi, in vseh teh receptov ti res ne bi pisala.

 

Imam pa med drugim doma knjigo wok bible, pa še nekaj drugih o kitajski kuhinji, med njimi dve najnovejši, prispeli s Kitajske, v katerih je vsak recept najprej v kitajščini, šele potem v angleščini.

 

Pri nas večinoma dobiš vse osnovne sestavine za kitajsko kuhinjo, razen nekaterih čisto specifičnih.

 

Mamamia

 

mamamia

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

7. okt 2007 19:51

Velik jedi mi je všeč(Mongolska govedina, Sladko-kisli piščanec, Piščanec po Sečuansko, Kislo-pekoča juha, piščanec bombao...) 1x mi je že nekdo(ne na tem forumu) povedu recept za Mongolsko govedino pa ni izpadl pol tko kokr je v restavraciji. Zato sm mislu da bi raj kak recept iz kakšne (profesionalne) kitajske knjige probu. So mi tut uredu angleške knjige ker dobr razumem angleščino. flex567

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. okt 2007 20:09

Kako se pa kislo pekoča juha naredi, pa spomladanske zavitke bi tudi naredila" Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

7. okt 2007 20:16

Spomladanski zvitki so zdaj preprosta reč, ker se dobijo pri nas za kupit riževi listi, s katerimi se delajo. Je malo zamudno, ker moraš list po list vlažit oziroma držat pod vlažno krpo, da se ne izsuši, saj ga potem ne moreš lepo zvijat.

 

Nadev je pa lahko samo zelenjavni ali mesno-zelenjavni, pa stekleni rezanci so lahko zraven, začinjeno s sojino omako in praženo na sezamovem olju.

 

flex, ti bom prepisala recept za mongolsko govedino iz kitajske kuharske knjige (tam izdane, ne kakšne zahodne verzije), pa boš videl in primerjal.

 

Tebi teka bom pa poslal recept ka kislo pekočo juho in zvitke.

 

Pozdrav obema, mamamia

mamamia

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. okt 2007 20:21

Jaz sem spomladanske zavitke naredila iz moke in vode. Nadev mi pa še zdaleč ni prišel tako dober kot v kitajski. Mamamia, že vnaprej hvala. Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 07. okt 2007 20:26:41

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. okt 2007 11:20

V nadevu ne sme manjkati sojina omaka, praži se na sezamovem olju, od sestavin naj ne bi manjkalo zelje in korenje, pa ingver, stekleni rezanci, mlada čebula...

Sem včeraj že našla nekaj variant, samo čas še ulovim, da prepišem pa pošljem. mamamia

mamamia

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

15. okt 2007 11:03

@mamamia
mamamia je napisal/a:

Spomladanski zvitki so zdaj preprosta reč, ker se dobijo pri nas za kupit riževi listi, s katerimi se delajo. Je malo zamudno, ker moraš list po list vlažit oziroma držat pod vlažno krpo, da se ne izsuši, saj ga potem ne moreš lepo zvijat.

Nadev je pa lahko samo zelenjavni ali mesno-zelenjavni, pa stekleni rezanci so lahko zraven, začinjeno s sojino omako in praženo na sezamovem olju.

flex, ti bom prepisala recept za mongolsko govedino iz kitajske kuharske knjige (tam izdane, ne kakšne zahodne verzije), pa boš videl in primerjal.

Tebi teka bom pa poslal recept ka kislo pekočo juho in zvitke.

Pozdrav obema, mamamia

mamamia
a bos napisala ta recept za mongolsko govedino? flex567

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti