Torte

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 25. jan 2005 10:59 | ogledi: 3.190 | odgovori: 41

KO ZE TOLIKO GOVORITE O TORTA ME ZANIMA KAKŠNE TORTE STE ZE VSE DELALE- S TEM MISLIM OBLIKE JZA OD OKROGLE, KVADRATNE IN LUNCE....KOT PA OPAZAM STE VE BOLJ SPRETNE PA ME ZANIMA KAKA IDEJA?

KAKO SI POMAGATE DA PRIDETE DO ZELJENE OBLIKE? IMATE PEKAČE ALI ŠABLONE?

LP

mihana

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

25. jan 2005 12:55

ful ti hvala mihana

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

25. jan 2005 16:45

Veri in njena žoga Kako pa boš naredila žogo? Ni mi jasno kako naredite tako okroglo obliko (žogo ali pa stoječi medvedek, ki ima lepo okroglo glavo). Kaj je ta biskvit teh oblik sploh s kakšno kremo polnjen. Zdaj pa me še zanima za nasvet glede torte z zibko. Radi bi na torti naredila zibko in dojenčka. Pa me zanima iz česa naj naredim stranice posteljice, saj se mi zdi ticino masa in marzipan premehki. Prosim za ideje! zvončica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 17:37

Naredi iz medenjakov! kot medeno hišico zgradi zibko, zleopi s sladkornim ledom glede okrogle torte - je še nisem naredila, bom probala, za enkrat je v fazi razvijanja ideje - kako mislim, sem napisala pod forumom torta tipkovnica. Vsekakor nobena moja torta NI BREZ kreme, ker obožujem kreme in sočne torte, ne pa suhega biskvita!!!! Veri

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

25. jan 2005 19:17

DEKLETA , enkrat sem že napisala kako sem naredila torto v obliki žoge -bom pa še enkrat - tudi sama sem nekaj časa gruntala kako in kaj pa sem šla pogledat med "piskre "in zagledam kovinsko okroglo cedilo in ideja je padla .Cedilo sem obložila z pergamentnim papirjem ,naredila biskvit iz 3jajc.......do polovice napolnila cedilo in biskvit spekla ,postopek sem ponovila .Tako sem dobila dve polovici , ju sestavila in dobila okroglo žogo,za okrasitev pustite domišljiji svojo pot -lahko si s pomočjo jedilne barve iz tube naredite vzorec nogometne žoge in potem en vzorec obarvate temno ,drugega pa svetlo .Želim vam obilo užitka ob ustvarjanju in lep zimski večer .V četrtek bom napisala še recept za maso s katero prevlečemo torto in je narejena iz mleka v prahu ,olja in par kapljic vode -nisem imela problema z njo kot npr. z ticino maso. Marta

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. jan 2005 19:58

Zelo ste pridne. Meni biskvit sicer rata, pa kakšna nekomplicirana krema tudi. Pri okrasitvi se pa konča z čokoladno glazuro. Da bi pa take umetnine delala kot ve - to pa ne. Lumpica

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

25. jan 2005 21:04

Ojla! Lumpica, tudi jaz sem imela probleme z okraševanjem tort. Pa sem si kot novoletno darilo privoščila tečaj pri mojstru Goljatu. Na začetku tečaja je povedal bistvo: da torta, ki je lepa, ni tudi dobra. Za okraševanje se uporabljajo mase, ki dajo torti izgled, ne ohranijo pa okusa. To je tisto, kar ponavadi ostane na krožniku. Naučila pa sem se, da so stvari enostavne in ne kompliciram in se ne živciram. Zdaj so torte dobre, pa še čedne za povrhu. Z nekaj enostavnimi detajli lahko dosežeš super efekt. Če želiš, ti v osebnem sporočilu pošljem slikce naših izdelkov s tečaja. Ampak, doma imajo pa še vedno raje moje domače torte. Lep pozdravček! Harmonija

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. jan 2005 6:39

OLJUBA dela dolg, za krasitev tort namesto ticino mase ali marcipana lahko naredite maso iz : 25 dak sladkorja v prahu ,1 malo žličko olja ,4dak mleka v prahu in1 jedilno žlico vode.Sladkor ,mleko v prahu in olje zmešamo in po kapljicah dodajamo vodo -ne sme biti masa mehka ,rajši bolj trda in takoj jo je potrebno porabiti, nič pustiti počivati . LP Marta

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

27. jan 2005 8:26

oj harmonija jaz bi se tudi priporočala za slikce moj mejl hanica@email.si v naprej hvala mihana

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

27. jan 2005 8:39

Ojla, Mihana! Ti jih že pošiljam Lep pozdravček Harmonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti