Pustni krofi

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

12. feb 2011 17:00

No tudi jaz se ubadam z istim problemov, venec je lep in širok, vendar ko se krof ohladi postane "zguban in zmučkan" se sesede Blitva

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

12. feb 2011 17:03

Preveč rahli ali premalo pečeni, sploh slednje je rado, po okusu so sicer v redu, oblike pa ne zadržijo.

peter

vesnasajn  

član od: 26.12.2009

sporočila: 16

12. feb 2011 19:40

Pečeni so zadosti, možno pa da so prerahli. Verjetno bi morala dati manj mleka, od moke pa uporabljam moko za kvašeno in vlečeno testo. vesnasajn

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

12. feb 2011 19:52

Jaz sem problem rešil z bolj vročim oljem, preverjeno!

peter

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

13. feb 2011 9:35

Z bolj vročim oljem, potem je pa zunaj zapečen znotraj pa še malo surov Blitva

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

13. feb 2011 10:23

Ne ne, samo kakšno stopinjo, ne sme biti preveč bledo rumene barve, le zlato rumen, jaz jih pečem po 4 minute na vsaki strani. Sicer so mi boljši manj pečeni, se pa potem sesedejo. Zase jih navadno naredim nekaj tudi takih, in prav vsi upadejo po kakšni uri. Če so bolj pečeni pa ne. Tempertura pečenja do 160 stopinj, za bolj zapečene pa do 165 stopinj.

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

13. feb 2011 10:28

Sem šel prav pogledat:

http://www.kulinarika.net/recepti/4663/sladice/pustni-k

Vedno jih pečem po tem receptu. Od Stane so ravno pravi, spodaj od Julye pa: premalo časa na preveč stopinj, jaz bi podaljšal za vsaj pol minute, rajši za celo. Pa ene 2 stopinji manj. Seveda je pa res: vsak(a) kuhar(ica) ima svoje trike, ki pa vsak zase delujejo. Preizkusi jih več, ni vrag, da te eden ne odgovarja. Če pa ne boste preizkusili, pa dvomim da bo uspelo. Ali pa.....

peter

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

13. feb 2011 21:31

tukaj kopiram recept od tajne, ker imam nekaj vprašanj glede njega... "Evo recept: Potrebujemo: 1 kg moke (pol gladke, pol ostre moke) 9 dag kvasa 1/2 l mleka 7 rumenjakov 6 dag sladkorja 1 vanilin sladkor 1 dl olja 1/2 dl ruma 1 kavna žlička soli 1/2 limoninega soka Rumenjake, sladkor in vanilin sladkor miksaš da postane masa penasta in naraste. Dodaj olje in rum. Mešaj dalje in počasi dodaj sol, limonin sok, vzhajani kvas, preostanek mleka in moko. Mešaj približno 10 - 15 minut. Ko je zmešano, maso zajemlješ z jedilno žlico in oblikuješ kroglice (približno 7 - 10 dkg mase v kroglici) in jih pustiš hajati približno 30 minut. Med hajanjem jih lahko obrneš, tako hajajo z obeh strani. V kozico daj za 3 prste olja in v ne prevroči maščobi zlatorumeni spečeš jih. " Kako naredimo vzhajani kvas, ga damo v toplo mleko in pustimo nekaj časa? Torej se ta masa miksa z mešalnikom (s katerim nastavkom in ali ni masa trda za miksanje) in ne mesi na roke? Ali se da krogljice z roko lepo oblikovat, se masa ne lepi na roke? Ali jih med vzhanjem vedno obračate, ali pustite da vzhajajo na eni strani (kaj je bolje), potem pa to stran katera je vzhajena namočite v olje, posodo pokrijete, ko krofe obrnete se posoda ne pokrije več? Ali se lahko k masi doda limonina lupina? ursyy Sporočilo je spremenil(a) ursyy dne 13. 2011 21:49

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

14. feb 2011 8:11

- V toplo mleko daš kvas, eno žličko sladkorja in eno žličko moke. Dobro premešaš, da se kvas "razstopi" in pustiš na toplem, da vzhaja.

- Lahko stepaš tudi na roke, če nimaš mešalnika (Mumm se super obnese, baje tudi multipraktik in aparat za peko kruha), z nastavkom za gnetenje

- Kroglico moraš pred oblikovanjem malo povaljati v moki, sicer se lepi

- Krofe vedno obračam po cca 15 minutah, najprej gre v olje stran, ki je bila nazadnje na vrhu, najprej posodo pokrijem, po obračanju pa cvrem odkrito

- Masi VEDNO dodam limonino lupinico: Dr. Oetker Finesse - naribana limonina lupinica ali sveža od bio limon

Še nekaj: postopek pod tretjo alinejo rabi kar nekaj vaje, gotovo pa bo petnajsti krof že super, namesto olja dam stopljeno maslo (če se le da domače)

peter

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

14. feb 2011 10:17

sem delala krofe to soboto po enem drugem receptu in so bili bolj tak, prišli so zmučkani, zdaj pa še bom poskusila po tem receptu.... ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti