Novoletno pecivo 2016

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

18. nov 2016 8:55

Iščem pa ne najdem recepta...Kot piškoti so,gor pa je masa iz suhih marelic,zmešana z nečim.Pa niso angelski keksi...Mogoče ve katera kaj bi to bilo??Jedla sem v službi,pa zdi se mi,da je kuharca govorila o nekih cesarskih piškotih al nekaj podobnega,ampak tudi tako ne najdem;-((

tatam

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. nov 2016 9:24

tatam, so morda bogataševi cekini?

No, kakorkoli, dobri so

lp

mzm

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

18. nov 2016 12:55

 Mišzmoke ja to je to,najlepša hvala!Ne vem kak sem jaz na cesarja prišla;-))

tatam

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. nov 2016 13:31

Enostavno, tatam, cesar-cekin (zlatnik)

lp

mzm

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

18. nov 2016 18:32

Bi se dalo zelo lepo prosim dobit recept za kokos - ananasove razpokančke. Obe sestavini, ki sta v naslovu recepta imamo zelo radi. Na izgled, seveda razen po barvi so podobni čokoladnim razpokancem, ki so zelo dobri in jih več krat pečemo. Recept za te piškote je v bazi na kulinariki. Bom zelo hvaležna za recept.

vrtnica

sabinčica  

član od: 29.2.2012

sporočila: 48

18. nov 2016 18:40

Živjo punce

Sama dosti kuham in pečem pecivo a keksov dosti manj.. Letos bo rada to spremenila in te praznike še malo bolj popestrila.

Zanima me kako dolgo kaj pocakajo keksi na sploh. Da vem kdaj jih lahko že začnem ustvarjati? hvala za odgovor.

 

sabinčica

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

18. nov 2016 18:54

vrtnica je napisal/a:

Bi se dalo zelo lepo prosim dobit recept za kokos - ananasove razpokančke. Obe sestavini, ki sta v naslovu recepta imamo zelo radi. Na izgled, seveda razen po barvi so podobni čokoladnim razpokancem, ki so zelo dobri in jih več krat pečemo. Recept za te piškote je v bazi na kulinariki. Bom zelo hvaležna za recept.

vrtnica

Vrtnica, na prvi strani te teme lahko prebereš, da bo Vrtejbenka, avtorica recepta za ananasove razpokančke, recept predvidoma objavila šele v decembru:  https://www.kulinarika.net/forumi/tema/28075/novoletno-p

Katarinči

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

18. nov 2016 19:01

sabinčica je napisal/a:

Živjo punce

Sama dosti kuham in pečem pecivo a keksov dosti manj.. Letos bo rada to spremenila in te praznike še malo bolj popestrila.

Zanima me kako dolgo kaj pocakajo keksi na sploh. Da vem kdaj jih lahko že začnem ustvarjati? hvala za odgovor.

 

sabinčica

 V dobro zaprti posodi (ni važno ali je plastična ali kovinska) na hladnem zdržijo tudi mesec ali več. Za piškote je najbolje, da jih spečeš prej, krasiš pa jih lahko kasneje). Jaz začnem peči novoletno peko vikend po Miklavžu.

 

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

18. nov 2016 20:56

Jaz piškote pečem kakšne 3 dni pred božičem... prej ne...običajno jih potem tudi podarim in mi nekako ni, da bi podarjala "stare" piškote.. no vsaj ne več kot nekaj dni.. potico pa pečem okrog 15. ga decembra (torej kakšen teden dni pred božičem)..za Miklavža pečem posebej.. najbrž bo to tisto ned. pred Miklavžem..

Vitavitameae

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti