Kulinarika v4 javni test

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

9. okt 2016 12:56

MiriBon je napisal/a:
Da slišimo glas ljudstva.. http://www.strawpoll.me/11384086



~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~









Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 08.okt 2016 01:15

Hm, samo 44 glasov ... pričakovala sem, da bo sodelovalo več uporabnic/uporabnikov KulSlo.

Jernej, zelo lepo povedano

Katarinči

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

9. okt 2016 16:08

Je pa še kako res, ni važna toliko grafična podoba, izgled, praktičnost...... važna je vsebina. Važni so ljudje, ki oblikujejo ta portal s svojimi idejami, domislicami, pronicljivostjo, toleranco , znanjem .....in žal, takih je vedno manj :( nekateri, kii so nekoč dajali ritem in takt dnevnega dogajanja so se povsem umaknili in ni jih več. Škoda, velika škoda. Vse bolj pa zdaj tukaj prevladuje siva povprečnost, kuker neki humor, ki to sploh ni in to ni več torišče kvalitetnih razprav, debat, križanja mnenj. Zato apel: naredimo nekaj vsi skupaj in vrnimo Kulinariki nekdanji blišč in slavo. Brez bedastega humorja in mlatenja prazne slame :) 

hedonist

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12654

9. okt 2016 16:14

Osredotočimo se na komunikacijo, medsebojno spoštovanje in strpnost. Na forumih, komentarjih, pod blogi in na zidu. Da bo toplina na strani sijala iz besed, iz smeškotov, ne iz logotipa ali ogrodja strani. Stran samo nosi naše informacije in te soustvarjamo vsi.
Dopustimo žarnici, da zamenja nostalgično svečo. Tako kot svečke še zdaj prižigamo ob romantičnih večerjah, je del zgodovine stare kulinarike ostal v obliki več kot 250 smeškov, ki krasijo vaše zapise in bodo to počeli tudi naprej. Za vsakdanjo uporabnost strani na vseh napravah, pa smo morali stopiti velik korak naprej.
Pa srečno.   

mopsika

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. okt 2016 16:54

Jernej & Co, dobrodošli v 21. stoletju. Iskrene pohvale za ogromno vloženega dela in truda, ki so končno obrodili svoje sadove.

Najprej za vse, ki jamrate zaradi reklam: kot je zapisal Jernej, od nečesa je treba živeti, in ker živimo v svetu, ko bi vsi radi vse zastonj in nič prispevali k temu, so oglasi pač eden redkih virov prihodkov - elektrika ni zastonj, najem serverja tudi ne, ne nazadnje pa Jernej za preživetje potrebuje še marsikaj drugega kot zrak, ki ga diha - samo vzdrževanje spletne strani na takem nivoju, kot je naša Kulinarika, stane cca. 3000€ mesečno, kje je potem še razvoj in nadgradnje. V kolikor so vam, uporabnikom, le preveč moteči, si inštalirajte AdBlock, NoScript in uBlock. Preverjeno deluje.

Meni je prehod iz v2 na v4, za razliko od prehoda med v1 in v2, všeč, z rahlimi pomanjkljivostmi. Čeprav moja uradna registracija sega dobrih 5 let kasneje od prvih začetkov, Kulinariko spremljam od samih začetkov v prešnjem tisočletju, prav tako pa aktivno spremljam razvoj interneta od samih začetkov, in večni boj med funkcionalnostjo in všečnostjo je prisoten od vsega začetka - danes je ob poplavi vseh informacij funkcionalnost še toliko bolj pomembna, in Kulinarika se je s posodobitvijo temu zgolj prilagodila.

Pomanjkljivosti in predlogi za izboljšanje:

  • Bela podlaga ni ravno OK; je sicer najbolj primerna, kar se odzivnosti tiče, je pa energetsko najbolj požrešna (mobilne naprave imajo baterije z omejenim rokom uporabe do naslednjega polnenja) in neprijazna očem uporabnikov/ic, sploh v temnih okoljih. Jaz osebno bi ostal na tem, kar ponuja v2, sploh ker imam neprestano neprijeten občutek, da sem blokiral napačno skripto in mi je zato zablokiralo vse ...
  • V orodni vrstici na vrhu je več kot dovolj prostora za Bojanovo Hiško, ki predstavlja link za domov - ogoromno spletnih strani, med drugim tudi p2p, to opcijo vsebuje, vsak v svoji obliki hiške - zato lepo prosim, da se izda gradbeno dovoljenje in se jo postavi tja, kjer ji je mesto. Hvala. Za mobilničarje nepomembno, za računalničarje (in nostalgike) nepogrešljivo.
  • Ko brskam po novem portalu, me zmotijo hitri linki na desni strani, ne glede na to, kam grem - zame anketa, kakšen se mi zdi zid, nima nobenega mesta zraven recepta za torto (na primer). Zato sem jih preprosto blokiral, ampak mi na žalost teksta ne raztegne čez celo stran, kot sem upal, da bo, in nočem si predstavljat, kako to izgleda na 7cm zaslonu telefona, ko je že vse tako pomanjšano. Bi se dalo to odstranit per se?

Najbolj pomembno za moje pojme pa je, da je stran kljub prilagoditvi mobilnikom ohranila normalen računalniški format, kakršen je bil v uporabi do sedaj, in nas nihče ne posiljuje s prilagoditvami za touch-screene.

Jernej, vso srečo in le tako naprej. Pa čim manj hroščev ...

Drejček

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. okt 2016 17:01

Še nekaj sem pozabil: bi mogoče novosti od zadnjega obiska raje prestavil v osebni profil, ki se odpre ob avatarju, namesto da je skrajno desno? Konec koncev je to vezano na vsakega posameznega uporabnika, ne na skupnost, in če je že link na beležko po novem tam notri, bi lahko šlo še to?

Drejček

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

9. okt 2016 18:05

Jernej, mislim, da bi moralo pisati "fotoalbumi po kategorijah" namesto "recepti po kategorijah"  (nad rubriko "zadnja mnenja fotografij")  http://v4.kulinarika.net/fotoalbumi/

Lp,



Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 09.okt 2016 18:05

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

9. okt 2016 18:55

drejcek je napisal/a:

  • Bela podlaga ni ravno OK; je sicer najbolj primerna, kar se odzivnosti tiče, je pa energetsko najbolj požrešna (mobilne naprave imajo baterije z omejenim rokom uporabe do naslednjega polnenja) in neprijazna očem uporabnikov/ic, sploh v temnih okoljih. Jaz osebno bi ostal na tem, kar ponuja v2, sploh ker imam neprestano neprijeten občutek, da sem blokiral napačno skripto in mi je zato zablokiralo vse ...

Najbolj pomembno za moje pojme pa je, da je stran kljub prilagoditvi mobilnikom ohranila normalen računalniški format, kakršen je bil v uporabi do sedaj, in nas nihče ne posiljuje s prilagoditvami za touch-screene.

Jernej, vso srečo in le tako naprej. Pa čim manj hroščev ...

Drejček

No, je Drejček lepše povedal, kar je motilo tudi mene.

Prav tako se podpišem tudi pod tisto vsiljevanje ogrodij v stilu pametnih aplikacij.

Meni bo res žal po trenutni KulSlo, ampak kaj čem.

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

9. okt 2016 20:46

drejček,saj si 1x že dobil gradbeno dovoljenje za hiško,ne morjo je vzet brez tvojga dovoljenja 

ultranova

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

10. okt 2016 0:23

Vidim, da si že popravil v fotoalbumih, Jernej, in srečno ob zagonu nove kulinarike - nam boš povedal, kdaj točno se bo zgodilo? 

Katarinči

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. okt 2016 0:39

katarinči, hvala za popravek, sem popravil, ja...

Ob zagonu bo verjetno še kar nekaj napak, nekatere stvari še ne bodo urejene 100%, pisanje blogov bo zaenkrat izključeno, dokler ga ne uredimo na novo.

Delamo po 16 ur na dan, da bi lahko novo stran lansirali v sredo, kajti dokler imamo dve strani je veliko sprememb v sami strukturi baze, slik itd. treba vnašati dvakrat.

Sem ravno uredil prvo stran fotoalbumov v moji kulinariki ;-)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti