Shranjevanje bučk

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2015 23:20

To že, ampak okus da pa vse drugo kar si naštela. Služijo samo kot neki vehikel kisli smetani, ajdovi kaši, panadi.. :) to pa je vse zelo dobro mmmmm

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

27. sep 2015 10:45

Ne, ne - mi jih imamo zares radi, tudi okus nam ustreza...

Kot odgovor na tvojo pripombo Bannanna - katero živilo pa ješ brez vsakega dodatka - krompirju, fižolu, testeninam, rižu, vsej zelenjavi.....dodaš vsaj sol, če pa dodaš še malo olivnega olja ali masla in kakšno začimbo pa postane že hrana...

tisa55

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

27. sep 2015 10:58

Bučke so meni super, res pa je, da jih oplemenitim z začimbami. Ker se hitro skuhajo jih dodam proti koncu kuhanja. Vsekakor poleti izkoristim bučke za prilogo žaru, dodam na koncu pri peki krompirja, v juhah, v rižoti, ocvrte, v omaki, na pizzi, solati, nadevane, popečene s paradižnikom in mocarelo. Za zimo pa sem jih skuhala v omaki s paradižnikom, nekaj naribala, prostali višek pa je dobila moja mami in skoraj odseljena hči. 

Sem jih probala v kompotu, v kisu in so tudi zanimive. 

Letos imam na vrtu tri sorte- okrogle, temno zelene in svetlo zelene. Zdaj zdaj pa bo tudi čajote, upam, da jh ne bo prehitel mraz. Te pa še nisem sprobala. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

27. sep 2015 13:53

Pri nas pa jih damo v kis, nekaj jih je šlo v sataraš, letos sem jih prvič naribala v kozarce malo posolila in v pečici pasterizirala, bom videla kako se bodo obnesle, cilj je, dobiti boljši shranek kot iz skrinje, bom pozimi poročala, ko odpremo prvi kozarec .

Sandra_a

Michela  

član od: 9.7.2013

sporočila: 1

27. sep 2015 15:47

Tudi pri nas jih damo v zamrzovalnik za cez zimo lahko jih pa popecemo na olju ali v kaminu ko se ohladijo jih malo posolimo dodamo svež česen,svež peteršilj in jih ponudimo kot hladno solato katero lahko tudi tako pečeno vstavimo v  vrečke in v zamrzovalnik.

Michela

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

28. sep 2015 11:45

milja44 je napisal/a:

... oz zamrznem, ker take sploh niso več tako okusne. Shranim pa bučke hokkaido, ...

Buč hokaido ni treba zamrzovati - kar dolgo stojijo (in ob tem še malo dozorijo) na sobni temperaturi.

rdkapica

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

29. sep 2015 18:22

rdkapica, jaz sem napisala, da bučke hokkaido shranim in ne, da jih zamrznem. Ne vem ali tebi pomeni shraniti enako kot zamrzniti? Navedene bučke se dozorele hranijo na hladnejšem mestu. Toliko v vednost in lep pozdrav.

milja44

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. okt 2015 17:20

tisa55 je napisal/a:

Ne, ne - mi jih imamo zares radi, tudi okus nam ustreza...

Kot odgovor na tvojo pripombo Bannanna - katero živilo pa ješ brez vsakega dodatka - krompirju, fižolu, testeninam, rižu, vsej zelenjavi.....dodaš vsaj sol, če pa dodaš še malo olivnega olja ali masla in kakšno začimbo pa postane že hrana...



tisa55

 

fižol, krompir, testenine,... vse je dobro že brez soli, bučke pa skoraj neužitne

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

1. okt 2015 18:00

Pri nas jemo  ne fižola, ne krompirja in testenin brez soli, razen v različnih kombinacijah z omakami, prilogami, kuhani v jedeh. Bučke so pa na žaru tudi brez dodatkov dobre,  tudi krompir, če se doda sočna okusna priloga. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

jadra  

član od: 30.1.2007

sporočila: 32

3. okt 2015 6:57

Ker imam odlično klet mi tudi cukete  v kleti zdržijo vsaj do novega leta,hokaido in muškatne buče pa še dolgo v pomlad.

Jadranka

jadra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti