Odvoz smeti

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jul 2016 6:38

marja in dari: sta kdaj povprašali vašega koncesionarja za odvoz smeti, zakaj tako meša odpadke?   Jaz vem, da bi ga nemudoma, saj bi tudi mene tako ravnanje pošteno razjezilo. 

Cila

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. jul 2016 6:42

Ja, draga Cila, pri nas so letela odprta pisma , pa so se zadeve tajile in potučkale, zaradi dol. osebkov.... ki,.... itd.

Smeti so dandanes velik biznis, se vidi po premoženju dol. osebkov, ...ki....

 

 

marjja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jul 2016 6:50

Mimogrede z malo brskanja po medmrežju: nekateri izvajalci odvoza smeti uporabljajo kombinirana vozila za istočasen odvoz več vrst odpadkov. Vozila se na zunaj ne razlikujejo, le znotraj imajo več posebnih komor. Domnevam, da so primerna zlasti za redko poseljena področja. 

Biznisa pa v mešanju ločeno zbranih odpadkov  gotovo ne vidim.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 13. 2016 06:52

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. jul 2016 7:40

Tvoje domneve so napačne, jaz z okna vidim direktno eno samo veliko komoro in ene "vilice" na katere se natakne kanta.

Ono o biznisu si pa razumela, kot si sama hotela. Gotovo ni poanta v mešanju odpadkov.

marjja

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

13. jul 2016 8:35

Za eno vrečloeo stisnjenih pločevink plačajo na dinosu 6 evrov, pol si lahko mislite koliko tega smetarji prodajo, da o plastenkaih  sploh ne govorimo.Včasih je bilo to delo za ljudi iz bratskih republik, danes je to dobro plačano delo za slovence. Denar nikoli ne smrdi.

cotkan

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

13. jul 2016 9:27

Snaga Ljubljana papirja in embalaže ne prodaja ampak mora to predati naprej družbam, ki to sortirajo.

trac

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jul 2016 10:02

cotkan je napisal/a:
Za eno vrečloeo stisnjenih pločevink plačajo na dinosu 6 evrov, pol si lahko mislite koliko tega smetarji prodajo, da o plastenkaih  sploh ne govorimo.Včasih je bilo to delo za ljudi iz bratskih republik, danes je to dobro plačano delo za slovence. Denar nikoli ne smrdi.

cotkan

Je res tako težko uporabiti veliko začetnico?

In veš, vse pločevinke in plastenke sproducirajo potrošniki, a le tisti, ki jih, bolj ali manj množično, uporabljajo. Za moje pojme dosti bolje, da jih nekdo, kdorkoli pač, reciklira, kot, da bi pristale v naravi. Še tako ji preveč.

rimljanka

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

13. jul 2016 10:43

Jaz pločevinke spravljam v veliko vrečo in dam sosedi ki zbira za eno bolno punčko.

dvorana

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. jul 2016 15:20

Mene pa jezi predvsem velik naval proizvajalcev na plastično embalažo, namesto da bi se uporabljal npr. reciklirani papir/plastika. Pa da ne omenjam zavijanja vsakega piškotka, vijaka itd. posebej - to me pa še ekstra pogreje. Ko sem v trgovini na sadnem/zelenjavnem oddelku, različne vrste sadja in zelenjave vedno kombiniram v eno samo vrečko (in mi zato ni niti približno všeč, kadar označevanje opravljajo zaposleni), dokler ni polna do maksimuma, pri zbiranju pa z njih odtrgam nalepko, ker je iz papirja (doma me pa gledajo iz zmajujejo z glavo, rekoč, da si dam preveč opravka).

Menim, da se veliko premalo pozornosti namenja skokovitemu porastu plastične embalaže v zadnjih desetletjih, še manj pa se naredi (na politični ravni), da bi se sprejeli ukrepi za spremembe na tem področju. Sama jih zmanjšujem, kolikor le morem, pa se vreča za plastiko kljub temu ZELO hitro napolni.



Life is war against boredom~

 

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 13. 2016 15:23

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. jul 2016 15:30

MiriBon, sva podobnih misli.

Premalo se pritiska na proizvajalce in prodajalce, problem je treba začeti reševati pri izvoru. 

RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti