Dolgo potovanje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. feb 2004 13:10

Nič ne dobiš za jest. Jaz sem že letela s čarter letom, pa sem dobila za jest, se ne spomnim, kam. Čokoladke, sladolede in ostale cukrarije smo dobili pa tudi na British Airways letu v ZDA. Je bil v avionu neke vrste samopostrežni hladilnik. Loni

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

16. feb 2004 14:45

Uboga nasa, verjetno ze primerno zmedena. Noza nikar, bojo vrgli v smeti. Plasticni pribor, ce ga rabite, se dobi v Itersparu, 300 sit shop, itd. Hrana in pijača, kar se dobi na letalih ni ne vem kaj, a vsaj ponudba je. Seveda so prevozniki, ki v ceni vozovnice ne nudijo nič (Ryanair) oz. vse morate kupit. Najboljse je prespati, kdor lahko, pa kak Zlati prepecenec,caj ali voda...odvisno, kaksen tip cloveka je kdo, marsikdo bi samo jedel na letalu, nekdo pa nic. Pa srecno pot in fajn se imejte, se boste najedli na cilju, se bolj pa potem doma, haha.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. feb 2004 17:52

Zdaj ste me pa šele prestrašili. Torej nič noža, tudi plastičnega ne mislim jemat za vsak slučaj. Pa saj nismo tako nobl in si lahko pomagamo tudi drugače. Skrbi me ker gremo v ZDA. Kaj res nič hrane? Moj pršut, pa suha klobasa? Tudi če je vakuumsko pakirano??? Saj vem, da se vam zdim neosveščena, vendar se za to nisem nikoli resno zanimala, ker pač nisem pričakovala takih počitnic. Vidim da imate veliko izkušenj pa sem radovedna še naprej. Kaj pa diabetiki - insulinski svinčniki so zelo nedolžni, če je v njih res to kar naj bi bilo. Potrebuješ kakšno zdravniško potrdilo ?? Kaj pa druga zdravila? Že vidim, da bom pred poletom uporabila nekaj domačega vsestranskega zdravila - šilce ali pa raje dva ta domačega.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. feb 2004 18:13

Vcibej, če greste vZDA, potem ni problema. Za VSE bo pokrbljeno. Za tako dolge proge je večinoma na vojo hrana - ponavadi "cup noodles" ali sendviči - tudi takrat, ko niso servirani redni obroki, torej če si lačen, le greš do stevardese in vprašaš, če se da kaj dobit, so zelo prijazni tako da nič se bat!:) Tako je bilo, ko smo šli na Japonsko in kolikor mi je znano, je tako na vseh tako dolgih letih. Kar se tiče plastičnih nožkov pa ti svetujem, še posebej če greš v ZDA, da zanj raje poprosiš na letalu.....no, mogoče pa kakšen mali paketek plastičnih nožkov v nahrbtniku zraven malice tudi ne bo povzriočal težav. Lepo potovanje vam želim, zala Zala

neznan uporabnik

16. feb 2004 22:44

To je vec informacij o prehodu meje v ZDA: http://www.aphis.usda.gov/travel/usdatips.html#approved http://www.aphis.usda.gov/travel/travel.html Nobenih mesnih izdelkov (klobas, prsuta, mesnih pastet, salam.....) neglede na to kako so pakirani. Seveda jih lahko jeste ne letalu po poti do tja, a ko prestopite v ZDA morate vrect stran vse kar je ostalo (ali pa pustite na letalu). Dovoljeni so pa piskoti, kruh, peciva, vlozena zelenjava. Kam in za koliko casa pa vas nese pot v ZDA? Pa srecno pot! Sporočilo je spremenil(a) mtrutsch dne 16. feb 2004 22:46:02

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

17. feb 2004 8:53

Nozev in podobnih reci res ne bi priporocala. Ko smo bili zadnjic (januar 2003) z zborom na gostovanju, so nasemu dirigentu tezili ze zaradi glasbenih vilic, ki jih je "za vsak slucaj" nosil v rocni prtljagi. ribica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

17. feb 2004 9:48

Odvisno kdaj potujete - zvečer ali čez dan. Na letalu se dobi sigurno 1x za jest, če potujete zvečer - proti jutru je navadno še zajtrk, brezalkoholno pijačo po želji, mislim da se dobi tudi kakšno pivo ali vino zastonj (nisem sigurna), žgano je potrebno doplačati. Kakšne klobase najbolje vakumsko pakirane - na letališčih imajo pse, ki vohajo hrano. Prej pojejte ali dajte v kovček. Mi smo tako vozili za naše ljudi čez lužo. Še nasvet za pakiranje: tekoča mila je najbolje prelepiti z selotejpom - čez pokrov, da jih nimate potem razlite po celi toaletni torbici, kovček si tudi dobro zaprite in najbolje zalepite s osebnim trakom. Pa lepo se imejte Rebeka Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 17. feb 2004 09:50:01

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

22. feb 2004 19:52

Ko smo mi prvič potovali čez lužo pred 12 leti z otrokoma (10 in 12 let), težav s prehrano nismo imeli. Pijače so nam nudili dovolj, dobili smo topel obrok (piščanec, riba, zrezek s prilogo - krompir, makaroni, riž), za "zajtrk" pa tople rogljičke in žemljice. Kasneje je bil na medcelinskih poletih že večji problem, ker je hči postala zbirčna in polovice (meni sicer okusnih jedi) ponujenih stvari ni jedla, pa smo malo kombinirali s kruhom (tople žemljice ...), ki so nam ga stevardese dodatno postregle, pa je šlo. V začetku julija se ponovno odpravljamo na dopust na Havaje, bomo pa pri letalskem prevozniku naročili vegetarijanski menu, saj hči že 4 leta ne je mesa. Priporočam pa, da imate za otroke s sabo v ročni prtljagi kakšne knjiige ali igrice (karte), da jima bo čas hitreje minil. Sicer pa na takih dolgih letih pred spanjem vrtijo risanke, da otrokom ni dolgčas, kasneje pa tudi filme za odrasle. Kar pa se nože tiče, res niso potrebni. Meni so lani v Španiji pregledali celo torbico, ker sem imela v njej najnujnejši "pribor" v kompletu - pilica, škarje in pinceta. Jim je bila pinceta sumljiva. Ko pa smo pred šestimi leti v vojaškem muzeju na Havajih kupili obesek za ključe v obliki patrona in ga je imel sin na ključih za pasom, smo imeli pa na letališču v Los Angelesu cel "kažin", ko so mu zasegli ključe, jih zapakirali v škatlo velikost 50x50 in jo dali v posebno prtljago do Brnika. Škatlo smo potem dobili na posebnem prostoru, kot da bi bili teroristi. Tudi nam so se cariniki smejali, ko so videli, kaj je v škatli. Je pa škoda majhne otroke spravljati v zadrego... Aja, še tole: oblecite s komot (ne v tesna oblačila..) in toplo, saj je med poletom na avionu mrzlo, kljub odeji, ki jo dobite. Sicer pa mislim, da ste lahko brez skrbi glede hrane, Mi na takih potovanjih še nikoli nismo bili lačni.Pa prijetno potovanje in ogled znamenitosti! Uživajte! Nada

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

24. feb 2004 21:29

edino nadaM je povedala to, kar sem hotel tudi jaz - do sedaj je bila zame VSA hrana na avionih okusna. Ne vrhunec kulinarike, v povprečju pa bistveno bolje od običajnega dnevnega kosila v običajni restavraciji. Pa tko fletn zapakiran... plastični pribor, ki ga dobiš zraven, obdrži, pa je problem nožev ipd. rešen. to se nanaša na Adrio, Air France, Turkish airlines in Thai Airlines. Še preveč je futra. Če vam je pa slabo, je pa tako ali tako bolje, da čimamnj jeste. Za otroke priporočam banane, če jih še nihče ni. Edino kar je zoprno stalno prositi stevardese, je voda. napakirajte si jo s sabo.

Anda  

član od: 10.9.2002

sporočila: 24

25. feb 2004 11:21

Na letalu nas še nikoli niso pustili lačne in žejne, tudi na čarter letih ne ( tu se običajno doplačajo le alkoholne pijače ), prav okusna pa ta hrana res ni. Če torej niste preveč izbirčni, ne bi smelo biti problemov. Več sivih las vam lahko povzročijo varnostne kontrole pred poletom v ZDA ( telesne preiskave, pregledi kovčkov...), menda so od 11. septembra dalje prav paranoični. Sicer pa, vkolikor ne potujete v lastni režiji, bi morali na agenciji tudi vedeti, kaj nudi prevoznik. Pa prijeten dopust ! Anda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti