Praznično pecivo 2012

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. dec 2012 10:54

Bravo punce!! Dva dni me ni(potepala po Prekmurju)in kaj vidim,čisto lepoto...jaz sem s piškoti zaključila,danes samo obnavljam zalogo..orehi,biscotini in mehki cimetovi piškotki...sedaj bodo na sporedu peciva,gibanica in potička...

lp goga

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

22. dec 2012 14:20

Jaz sem danes spekla biscotinne in lešnikove vejice. Zvečer se lotim še enih, ne vem še točno katerih, verjetno razpokančke ali pa huzarske krapke. Jutri pa še kokosovo potico, mami pa še orehovo.

msegov

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

22. dec 2012 14:39

pirnica je napisal/a:

Zelo verjetno je preveč masla. Jaz sem jih delala po temle receptu. zelo lepo uspejo.

http://www.kulinarika.net/recepti/4377/sladice/preprost

Pa bonbone 505 s črto, seveda, čeprav jih je težko dobiti.

Saj si mislila steklene piškote, ali ne? Tole, kar sem jaz napisala, velja za steklene, seveda.

pirnica

 

Mene pa zanima za te "steklene piškote", če se lahko uporabi tudi bonbone "švicarski mentol" ?

Hvala!

anka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. dec 2012 16:59

Ker me kar nekaj ljudi sprašuje po imenih mojih piškotkov, sem dodala k slikam imena.

Aja, pa zraven je še navedeno kje sem pobrala recepte

MM

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. dec 2012 18:31

Anka, niso vsi bomboni, če so trdi, tudi primerni za steklene piškotke. Vem iz izkušenj, saj sem še v fazi, ko sem eksperimentirala, poskusila z več bomboni (kupila nekaj različnih na vago v trgovini Bombon), pa se niso vsi topili! Ne vem, kaj je v njih. Zagotovo so 505 v redu, pa tudi tisti, ki se dobijo v okroglih  kovinskih škatlicah.

Sweetie

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. dec 2012 23:58

Debela neža

lp goga

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

23. dec 2012 1:03

Pozdravljena Goga!

 

Želim ti prijetno potepanje po Prekmurju! Lahko oz. če ti čas dopušča in se uživaš v okolici Moravskih Toplic,  pa se mi le  oglasi, da spijeva kakšno kavico.

 

LP Sonce

sonce51

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. dec 2012 7:47

Vrtejbenka je napisal/a:

Tako pa zgleda pri nas ,ko se šamrole preoblečejo v novoletne svečke :))

 

 

 

 



Vrtejbenka



IIIIII. PRELEPO!!
Pa saj so vsi sladkiši SEXY in SUUUPER.

Pri nas danes 6letni pomočnik. Pekla bova jogurtovo pecivo z limonino sezamovim prelivom, ter ingverjevi piškoti. V torek pa me čaka pod smrekico GOGINA ALPSKA TORTA. So mi škratje prišepnili, da bo moja želja le uslišana!! SAMO ZA MENE, TALE NAAAAAJ NAAAAAJ SKUTINA ZADEVA!!! Komaj čakam

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

23. dec 2012 10:29

Včeraj so zvečer res nastali še čokoladni huzarski krapki. Danes mama že pripravlja orehovo potico, potem sem na vrsti še jaz s kokosovo. Zvečer pa verjetno še razpokančki ali orehovi rogljički.

msegov

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti