Cake pops

cvirncek  

član od: 9.10.2004

sporočila: 14

19. jul 2012 13:11

Mislim, da bo to res najboljša varianta. hvala.

cvirncek

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

20. jul 2012 7:26

tale s škatlami za jajca mi pa ni niti malo všeč! V prvi vrsti za to, ker so bila noter jajca, katera so na površini umazana in kontaminirana z bakterijami (lahko tudi salmonelo), in mi niti na pamet ne pade, da bi te lepe dobrotice v katere vložiš toliko truda zapičila v to svinjarijo in bog ne daj še koga zastrupila... in seveda tudi za to, ker si mi zdi ponižujoče do cake popsov, da pristanejo v škatli za jajca..

cedilo je sicer super ideja, ampak meni se nekako ni obnesla, ker so palčke padale noter, ko sem delala s slamicami, pa so bile te prevelike, delala sem jih že tudi s temi palčkami za sladoled (lesenimi), s temi je šele problem, teh pa res ne moreš nikamor zapičit!

Kamela a lahko prosim pošlješ link, sem preiskala vse (nemškega), pa jih ne najdem...

valikaben

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. jul 2012 7:39

valikaben je napisal/a:

tale s škatlami za jajca mi pa ni niti malo všeč! V prvi vrsti za to, ker so bila noter jajca, katera so na površini umazana in kontaminirana z bakterijami (lahko tudi salmonelo), in mi niti na pamet ne pade, da bi te lepe dobrotice v katere vložiš toliko truda zapičila v to svinjarijo in bog ne daj še koga zastrupila... in seveda tudi za to, ker si mi zdi ponižujoče do cake popsov, da pristanejo v škatli za jajca..
valikaben

 

Če škatle za jajca obložiš s folijo, odpade nevarnost zastrupitve. Ponižanje cake popsov pa seveda ostane...

nola

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

26. jul 2012 7:42

dobila pošiljko sladkega dekorja... kar malo razočarana...

palčke so debele in dolge, nič podobne onim od lizik... stojalo pa je papirnato, sem pa mislila, da je plastično in, da se lahko pomiva!!

Minus za "sladki dekor" ker imajo pomanjlkjivo opisane izdelke na spletni strani.

valikaben

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

26. jul 2012 11:08

rebecca je napisal/a:

Obstaja tudi knjizica v slovenskem jeziku (pred kratkim videla v knjigarni)http://www.bukla.si/?action=books&book_id=142



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Tole knjižico sem si sposodila v knjižnici. Not je recept za belo in čokoladno maso in nekaj idej za oblikovanje. Bom pa cakepopse pripravila danes ali jutri, odvisno od časa. Ker pa sem se pozno odločila, nisem imela časa naročiti palčk in sem kupila kar palčke za ražnjiče, stojalo bom pa naredila iz stiropora ali pa kar v kozarec s peskom. Je katera mogoče poskusila z gobo za ikebane?

f0rk

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

27. jul 2012 12:18

Eno malo "neumno vprašanje". Pa se te palčke za lizike potem lahko uporabijo večkrat? Se jih pomije in shrani ali jih je potrebno zavreči?

Roncolino

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. jul 2012 13:57

Papirnate vsekakor zavrzes, plasticne pa bi mogoce lahko celo pomil, ce so narejene iz cele plastike, ne pa kot makaroni - tistih luknjic jaz ne grem pomivat

(no ja, za veliko stojalo polno cakepopsov bi si mogoce premislila )

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

27. jul 2012 15:51

No, sem nekje le dobila kos stiroporja. Lizike so narejene, mi pa recept iz te knjige ni všeč - eno sem pojedla pa je za moj okus presladka  Bom naslednjič raje delala po kakšnem drugem receptu, prvič je pa le prvič in nisem upala preveč eksperimentirat. No izgled je pa

f0rk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti