Domač frutek

sosedova micka  

član od: 26.11.2009

sporočila: 11

tema odprta - 4. avg 2011 20:33 | ogledi: 17.217 | odgovori: 7

Živjo.

Doma imamo trenutno večjo količino breskev. Pomislila sem na to, da bo moja mala dojenčica jeseni in pozimi že veselo jedla različne kašice pa me zanima, če mi lahko kdo svetuje, kako bi izdelala breskov frutek kar doma.

Hvala za vse vaše dragocene nasvete.

p.s. Upam, da ne ponavljam kakšne teme - če jo, me prosim polinkajte nanjo. :)

sosedova micka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. avg 2011 21:12

A med recepte za otroško hrano si pogledala, morda je tam kaj uporabnega?

tjas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. avg 2011 21:29

Olupljene breskve, nekaj sladkorja, nekja limoninega soka, skuhaš, zmiksaš, najbrž bi šlo kar s paličnim, vrelo spraviš v steklenice, zapreš, oviješ z odejo in počakaš, da se ohladi. Razmerje med sestavinami po želji.

Če imaš prostor v zamrzovalniku, bi se dal tudi zamrzniti kašast sok, narejen iz zrelih breskev, brez vseh dodatkov, surov.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1548 Tulja je že tekla beseda o breskovem soku.

rimljanka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. avg 2011 22:04

Kot je napisala rimljanka; naše letošnje breskve so bile zelo sladke in smo jih preprosto olupili, narezali in zmiksali, šele nato zavreli ter vrelo polnili v majhne stekleničke (brez dodatkov).

Nikar ne spravljaj v original frutek stekleničke, ker tisti pokrovčki ne bodo držali!

Nekaj tega svežega zmiksanega soka sem vlila v (silikonske) modelčke od muffinov, dala v zamrzovalno skrinjo, da so zmrznile, nato ¨izluščila iz modelčkov ter pakirala po deset skupaj v vrečke. Če delaš hitro, se med seboj ne sprimejo in odmrzuješ po potrebi. Tudi prostora tako zasedejo zelo malo.

tulka

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

5. avg 2011 10:52

Mogoče komu pride prav:  breskve zmiksam, nadevam v posodice za led, nato pa zmrznjene kocke pakiram v vrečke, pozimi pa jih veselo dodajam zelenjavnim smutijem.

neny111

sosedova micka  

član od: 26.11.2009

sporočila: 11

8. avg 2011 15:13

Super! Hvala vsem za nasvete. Kar nekaj se jih je nabralo. :)

Na koncu sem naredila tako, kot mi je svetovala Tulka, in dala zmiksane breskve kar lepo v silikonske modelčke in v skrinjo. Tako, da zdaj že čakajo, da jih bo naša punca na jesen pojedla. :)

sosedova micka

drejkaa  

član od: 18.3.2011

sporočila: 18

10. avg 2011 0:21

Pozdrav!

Jaz naredim breskov kompot,nato pa enostavno odlijem sok,breskve zmiksam,pa dobim kašico

.Ostali sok zmešam z vodo,pa ga spijeta starejša otroka.Je pa tako,da kozarec kompota že skoraj ni dovolj za vse tri.Sicer pa kašice otroci hitro prerastejo,potem pa kompot-breskve stisneš z vilicami,da je  kašica s koščki.

drejkaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. avg 2011 8:25

drejkaa, bo treba vlagati v večje kozarce, take, v katerih ima Eta kislo repo, zelje, rdečo peso. Mislim, da držijo 1 liter.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti