Šivanje - blogi

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

11. jan 2011 23:00

Jasna, kaj točno želiš ustvarjati? Oblačila, Unicefove punčke, unikatne čestitke, nakit? Kateri material te privlači? Papir, blago, perlice? Povej - saj veš: več glav več ve kafetarca Sovica Oka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jan 2011 9:18

Olala,kafetarca kakšne barve.In super blog.

Super izdelke imaš,sem jih že v fotoalbumih občudovala.

 

Če ni skrivnost me zanima kje nabavljaš filc.Sem že nekaj sama iskala,vendar nisem dobila tako živih barv.

Lahko tudi na zs,če je skrivnost.

 

Sem te pa že dodala v stolpec.

 



anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 12. 2011 09:18

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

12. jan 2011 11:54

anaeva je napisal/a:

Olala,kafetarca ... Če ni skrivnost me zanima kje nabavljaš filc.


anaeva

Nakupovanje filca ni nobena skrivnost, lepo te prosim . Kupujem ga v dveh lokalnih trgovinah v Nm: ena se imenuje Aurora, za drugo pa ne vem imela. Meni se zdi, da je izbira skromna in da je vedno manjša. Za razliko od tebe pogrešam pastelne odtenke, ki jih količinsko tudi največ porabim . Zadnjič sem se zanimala za naročilo iz Nemčije, a se zaenkrat nisem opogumila, ker je bila pri tistem ponudniku precej zasoljena poštnina (cene filca pa nekaj takega kot pri nas) . kafetarca Sovica Oka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jan 2011 12:08

O,hvala.Potem so to metražne trgovine.

Izbira je res smešno žalostna.Včasih je imel Filc v Mengšu lepo izbiro.Ampak so nekako prenehali s ponudbo,ker je bilo premalo povpraševanja.

Grem v kratkem tja,mogoče so se kaj poboljšali.

Iz tujine preko neta tudi jaz cincam...Saj filc sam ni težek,samo ponavadi imajo trgovine nekako kar določeno poštnino.

Bom še malo za Italijo pogledala,tam imam malo vez z cenejšo poštnino.

 

 

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

tinnna  

član od: 18.4.2010

sporočila: 83

12. jan 2011 13:23

Filc mengeš ma kar nekaj barv, se mi zdi pa precej drag... Manjše kose v skoraj vseh barvah pa dobiš lahko v prometeju (za bavarskim dvorom), so pa ti seveda dražji. Zadnič sem vidla dost ugodn filc na meter tudi v kilometru v hali A... pa uspešen nakup ti želim ;) http://www.facebook.com/fizzimizzi

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

12. jan 2011 13:46

Pozdravljene, mene pa zanima, kje kupite manjše kose usnja, lahko tudi ostanke. Hvala za odgovor, elba

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

12. jan 2011 13:52

Filc na metre imajo v trgovini Gramatex v Zgoši. Imajo pa različne barve. Se mi zdi, da je tudi cenovno kar ugoden. lucys

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jan 2011 14:44

Ja,Filc je drag,vendar tam lahko tudi zelo ugodno dobiš ostanke,največkrat gratis.

V Kilometru ga še nisem opazila,sicer hodim pod Emporium,bom zavila še v halo A.

 

Za Gramatex slišim prvič-hvala.

 

Koščki usnja,ki jih jaz uporabljam,so res koščki.Slučajno dobljeni ostanki od poslovnih partnerjev prijateljice.

 

Drugače pa imajo najverjetneje(bom še sama preverila v bližnji prihodnosti)usnje v Koži na Slomškovi v Lj.

in pa nekje ob gimnaziji v Šentvidu.Sama sem zbrala ti dve informaciji,vendar jih še nisem preverila.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. jan 2011 20:11

Kafetarca - zanima me vse, trenutno pa predvsem šivanje oblačil in torbic, dodatkov :)

Pridne ste punce, vsaka na svojem področju :)

jasna

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jan 2011 21:51

tinnna je napisal/a:


Če se hočš mal bolj "podučit" o kakšnih stvareh, ti predlagam knjižnico na NTF fakulteti (snežniška 5-nasproti filo faxa). Js sm tam na faxu pa ti lahko zagotovim, da je super založena! :)
Samo če nisi več študentka, rabiš kakšno prjatlco/prjatla študenta s sabo, da si boš lahko sposodla knjige/revije/cdje.. kar hočeš ;)

 

Svoje mlade dni, kot študentka (no, ene 3 leta nazaj:)), sem delala v tej knjižnici. Res imajo krasno gradivo pa še veliko ga je! Tam dobiš vse kar se tiče šivanja, filcanja, krojenja,...ni da ni.

V knjižnico se kot fizična oseba lahko vpiše vsak, plača pač članarino, ki mu velja eno leto. Študentje imajo pač to ugodnost, da imajo v vseh knjižnicah Univerze v Ljubljani zastonj članarino. Vpisnina v te knjižnice se plača pri vpisu v letnik na faksu. 

 

Drugače se mi pa zdi, da ima naša Veri tudi blog o šivanju (popravi me, če se motim). Tudi ona šiva lepe stvari.

Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti