Korenjevo perje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. jul 2010 21:23

hedonist je napisal/a:
OK , maš prov. Me mal vročina daje ,pa dneve odštevam do dopusta. Še šestkrat grem spat, pol pa na moj južni otok. LP hedonist

Do takrat pa tole beri:

Kajetan Kovič: Južni otokJUŽNI OTOK

Je južni otok. Je.

Daleč v neznanem morjuje pika na obzorju.

Je lisa iz meglè.Med svitom in temo

iz bele vode vzhaja.In neizmerno traja.

In v hipu gre na dno.

In morje od slastije težko in pijano.

In sol zatiska rano.

In slutnja, da ga ni.

Da so na temnem dnusamo zasute školjke

in veje grenke oljkein zibanje mahu.

A voda se odpre

in močna zvezda vzide

in nova ladja pride

in južni otok je.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. 2010 21:24

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. jul 2010 21:27

Poznam tole pesmico in mi vedno pridejo solze v oči ko jo berem. Lepa, ni kaj. lp hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. jul 2010 0:34

Hedonist, nesrečnik, a nisi v vrtcu poslušal, ko ste pravljice brali? Ubili so tistega, ki je slabe novice prinesel, ne pa tistega, ki jih je zakuhal. Pa lepo se imej na dopustu! Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. jul 2010 4:07

hedonist je napisal/a:
OK , maš prov. Me mal vročina daje ,pa dneve odštevam do dopusta. Še šestkrat grem spat, pol pa na moj južni otok. LP hedonist
Vročina je huda stvar...

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. jul 2010 9:30

To pesmico je mamaF nekoč pripopala v eni drugi temi - vsekakor dopustniški - in res je lepa.

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2010 9:41

Ja, ribaracarak, od tam sem jo skopirala, ker mi jo je stričekG pač pondil. In, se strinjam, lepa je.

rimljanka

neznan uporabnik

11. jul 2010 10:59

Meni je tale Južni otok tudi ena najljubših. Hedonist, daj, ko boš že tam, malo prečekiraj prosim, če kdo od domačinov uporablja listje korenja za kakšno špecialiteto? Tukaj imaš pa nekaj drugačnih špecialitet s trga: česanj ćebuljček paprika za peč domaća salata črešnje pomoranče japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. jul 2010 11:59

Vse vaše nasvete bom upošteval, ok, na mojem otoku ne uporabljajo perje od korenja ziher ne, preverjeno, fajne so pa tiste s trga pa kaj čmo. lp hedonist

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. jul 2010 13:35

japaja je napisal/a:
Tukaj imaš pa nekaj drugačnih špecialitet s trga:česanjćebuljčekpaprika za pečdomaća salatačrešnjepomorančejapaja

Japaja, paradajz in korenjček si pozabila :)

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 11. 2010 13:36

neznan uporabnik

11. jul 2010 15:01

Atina, če verjameš ali ne, za paradajz sem videla tudi že paradajžnik napisano. Seveda sem človeka poučila, da ta pasma ne obstoja (in v zahvalo dobila vrečko paradajžnika) Hedonist, tole je pa zate: prejle sem našla 4-peresno deteljico, kako zdaj s tem ? Aja, pa soseda se je prišla hladit na vrt in je rekla."Joj, taka vročina, sploh nismo mogli jest! Sem samo par peres solate v sebe spravla.." Zdaj grem samo na Googla preverit a ima kivi perje... Drgač je pa danes mlaj japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti