Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

25. feb 2010 18:32

( tole prej sem nehote poslal ), torej kupim povecevalno steklo ( lahko kje srecam kaksnega starcka, pa da mu pomagam ), zelo vroce, zravn morja ( no, ja okeana ) vidim cikito, sama, najbrz se joka ( strt korazon ), pripravim ramo, zal nimam robca frisnega, pridem blizje: ona lize sladoled, kaze da je korazon cel ( a sem povedal, da je peklensko vroce ( bogi jaz)), koncno najdem muzej, za ogled je na zgornjem nadstropju, meni se zdi bolj vroce notr kot zunaj, pa ni, moj termometer kaze 25 stopinj...... si ogledam, nic posebej pretresljivega ni za videt. Grem ven, in vidim v blizini center de llamados in Internet ( moj hospedajo ga nima ) in sem tukaj. Kamorkoli grem, se mi zdi, da je sadje boljse kot pri nam: vceraj kupil grozdje ( belo in rdece ) sladko, ne mores verjamet, pa se ene slive, takih pri nam nisem videl, zelo velike, kot breskve, zelo sladke. Cene: vse se suce okrog pol evra ali mal vec. Meso, ce mal zaokrozim: piscancje cca 2 €, svinjsko 4, najdrazje goveje pa cca 6 €. Riba najdrazja cca 5 € obicajno 1,5 - 2 €. Moram koncat, ura mi bo potekla, pa un prst za tipkat me boli, pa grem, ce se kje da priti do pacifika, da izmerim temperaturo vode. Kaze da je tukaj klimatizirano, od mene ne tece ( moj termometer kaze 23,8 stopinj ). Morda se proti veceru se oglasim, ce naletim na kaksno jokajoco muhero. ezoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

25. feb 2010 20:05

To  Kaj pa noge? Si jih kje namočil?

Srečno!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. feb 2010 20:15

Je je, pa še r....t zraven. Je preverjal kok so visoki valovi.

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 25. 2010 20:16

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. feb 2010 20:26

Jade, preveč pikic si uporabila, ....ali pa r....t pomeni kaj drugega?

rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

25. feb 2010 20:42

Radost Ognjič

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. feb 2010 21:44

Veš kaj ežoj, vse ti bo oproščeno če mi boš prinesel kakšno malo semence. Amak zvezdice pa le dodaj, da ne bo tako grozno, moj korazon ne prenaša vsega prav dobro. lp Vesna

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

25. feb 2010 22:25

hola ( poiscite v slovarju kaj pomeni, ali poglejta prejsnji zapis ) od vse spanscine je najbolj vazno: pescado frio in vino tinto, ostalo lahko odmahnes z roko in bo dober. Pa se eno preizkuseno pravilo: bolj zanikrna je " gostilna " bolj okusne so jedi. Vino jaz imam na recept ( ne vec kot 1 l/dan in ne manj kot pol litre ( vsaj sem jaz tako razumel navodila, ne bom pa preverjal, ce sem prav razumel ), danes mi postregli v cajni skodelici, vino bi rekel " masno " ( s s stresico ), rib komaj sem pojedel, 6 dcl vina vse za 2500 peset ( cca 4 € ). Moram koncat ( ura ) .., jutri se se oglesim. ezoj

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

25. feb 2010 22:57

Hola, ežoj!

Peskadov se boš pa ti zdaj oreng najedel Sam to mi ne gre v glavo, zakaj si začel tinto pit - včasih smo jo uporabljali samo za pisanje s penkalom

Pa da ne boš samo čikite in muhere iskal, še mal poglej, če najdeš kakšne lepe mučačose pa jih mal pofotkaj (če te bojo kaj čudno gledali, ti sam povej, da pripravljaš fotoreportažo za KulSlo). Pa ni treba glih, da imajo strte korazone, so lahko tudi s celimi.

Hasta luego, amigo

Blanchy

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

25. feb 2010 23:12

ezoj je napisal/a:
. Pa 5rusa sedaj deli nasvete kam naj bi sel, lahko bi se prijavila na oglas in bi isli skupaj, sedaj se pa vsi vazijo s spanscino. ezoj
sem očitno nekaj zamudila, pošteno rečeno pa bi bila tudi jaz med tistimi, ki bi šle, ampak ... (tisoč pik). Ker ne vem, kam si namenjen, predvidevam pa - glede na ceno karte, pa treh dni na ladji -, da greš do Pta. Arenas - samo tole: UŽIVAJ in se čim večkrat javi, ker je tale tema ena izmed tistih, ki nam polepša dan, meni pa še skomine dela 5rusa

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

26. feb 2010 6:53

Hola, ežoj! Jutranja kava in tvoje javljanje mi maksi polepšajo dan! Mučačuse bi pa tudi jaz rada videla. Da ne boš pozabil, danes je pri nas izplačilo penzije, zato si le privošči.... ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti