Kje so ptiči?

neznan uporabnik

tema odprta - 19. dec 2009 9:23 | ogledi: 42.150 | odgovori: 244

Pogrešam drobne ptičice.

Namnožile so se vrane, vrabčkov, siničk in ostalega pa kar nekako ni?

Ali je še kdo to opazil?

japaja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. dec 2009 9:30

Ja. To je zato, ker so se tako namnožile vrane. Vrane pa so se tako namnožile zato, ker jim dajemo tako lepe možnosti, da brskajo po naših odpadkih, toliko naravnih sovražnikov, da bi njihovo populacijo držali v šahu, pa ni, vsaj v mestu. Da prav veliko naravnih sovražnikov nimajo tudi drugje, smo pa tudi poskrbeli. Tako je s tem. Lep pozdrav, Sonja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. dec 2009 9:59

Pri naši hiši futramo osem kokoši in se mi zdi, da kakšnih sto vrabcev, ne vem koliko golobov, sem pa tja se pojavi kakšna sraka, taščice prihajajo in verjetno še kaj.

rrr

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. dec 2009 10:46

Tudi pri nas jih ne manjkapoleg vrabcev so okrog krmilnic se sinice, plavcki, pa dva strnada in scinkavca brskata po tleh, pa kosi so, na oknu pa je ze bila tudi tascica. Danes je pri nas tudi prvic zapadel sneg, zato je okrog hise pravcati direndaj Tud vran, srak in soj ne manjka, na oddaljnost parih metrov pa lahko opazujem celo zeleno zolno in velikega detla. lp

neznan uporabnik

19. dec 2009 11:04

Jaz sem letos postavila ptičjo hišico in vanjo nasula semena. Ampak ptički ne pridejo. Od hiše je oddaljena cca 2 m in cca 1,5 m od tal, vendar na strani, kjer zdaj pozimi ne hodimo. Ptičke vidim, da letijo mimo, ustavijo se pa ne. Kako naj jih privabim? ajda66

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. dec 2009 11:06

jah, če vrane pred našim blokom pobijajo golobe, jim vrabci gotovo niso prevelik izziv :S bannanna_v_slo ;)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. dec 2009 11:07

Počakaj. Potrpljenje je božja mast. Se bodo navadili, pa bodo prišli. Vseeno pa poglej, da se morebiti kakšen maček ne smuka okoli, da ne bi v ptičji hišici navsezadnje on imel malice.

lp

cervus

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

19. dec 2009 11:11

Že celo jutro z možem opazujeva balkon in posodico s hrano, kjer je v trgovini kupljena mešanica semen ter ostanki orehov (pravkar sem jih zluščila za potico). Prav zabavno je gledati kako se siničke preganjajo za orehovimi jedrci, očitno so jim zelo všeč. Kos pa se baše s plodovi vinike, ki visi na balkonu. Tudi zelenčke sva že opazila. Vrabcev , ki se zadržujejo v steni z bršljanom še ni blizu. Verjetno so to ptički, ki gnezdijo v naših dveh hišicah, ko bo zima prav "stisnila" se bodo pridružili še druge majhne pernate pipike iz bližnjega gozda.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. dec 2009 11:11

Joj, lučka ci me spomila, da že kar nekaj časa nisem videla nobenega kosa

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. dec 2009 11:38

Oh, pa ravno v četrtek sem na ograji za Bežigradom občudovala (žal iz avta pred semaforjem, pa ni bilo možnosti, da bi fotografirala) pravio jato, vsaj kake 15 kosov, ki so živahno obirali plodove z ameriške vinske trte, ki je bogato obrodila.

Sem pa kak teden nazaj na Tivolski v Ljubljani videla tako jato vran, kot v življenju še ne. BVrane so plenilke malih ptic, seveda.

Se strinjam z limnol.

Je pa res, da pri nas na deželi, tik pod gopzdom, ne manjka ptic, čeprav je poleti prav nad nami vztrajno krožila cela družina ujed, mladiča, vsaj dva, sta se učila letat, se oglašala cele popoldneve,.... Res ni težko videti kake 4 vrste sinic, brgleze, vrabce, zelence, tudi detel je pogost gost. Kadar je v gozdu dovolj hrane, jih ni kaj veliko, če je ni, pa siničke kar na okno potrkajo, kadar je krmilnica prazna.

Poleti taščice, šmarnice, pogorelčki, liščki,.... redno preletavajo našo parcelo. Nič posebnega ni, če taščica pride v sobo v pritličju, če so le vrata odprta.... Je pa zanimivo, da so pri nas kosi trenutno redki, a to ne pomeni, da jih čez leto ali dve ne bo.

Morda še to, sem zadnjič brala, da postajajo naši (no, naš res ne in ne bo) mrtve oaze, z mejami iz "cipres", lepo zeleno travico brez enega cvetka, nekaj okrasnimi grmi. Na takih prostorih za ptice ni hrane, torej jih ne bo. Tudi o tem bi bilo vredno malo razmisliti.

Moram pa reči, da mi je bilo najlepše doživetje do zdaj, ko sem ob cesti, na travniku ob reki Gračnici lani konec poletja videla par črnih štorkelj. Ja, vem, nista ravno mali ptički, pa vendarle....

 

rimljanka - zasebno mnenje

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

19. dec 2009 11:39

Tudi pri nas še vedno imamo ogromno jato vrabčkov. Gnezdijo v drevju, ki je na hitro podobno smrekam, ki rastejo pred blokom (ne me z gnilim paradajzom - nisem botanik), jih je pa ogromno - ptičkov mislim. V grmovju pred blokom pa imamo 3 siničke - kar je malo, če pomislim, da je število siničk nekoč presegalo število vrabčkov. Na poti do zdravstvenega doma se po travniku in grmovju vedno podi nekaj kosov, tako da imamo pri nas kar precej pernatih prijateljev. Sicer pa je še vedno največ golobov. Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti