Kje so ptiči?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. jan 2010 7:34

Rimljanka, kaj pa podnebne spremembe? Hocem reci, da kar je veljalo, recimo trideset let nazaj, danes ne drzi vec tako zelo... Opazam namrec, da so zadnje case pri nas redni gostje ptice, ki so bile znacilne za druga okolja. Na nasem koncu niti najstarejsi ne pomnijo sivih capelj, galebi so bili le ob morju, zdaj imamo capelj in galebov vse polno. Kake tri, stiri leta poleti lahko opazujemo jate cudovitih cebelarjev, za katere tudi pravijo, da jih v nasih krajih se ni bilo. Krasne ptice, lahko jih opazujem na elektricni zici tik nad naso hiso. http://en.wikipedia.org/wiki/European_Bee-eater -. V nekaterih virih sem zasledila, da se bojijo cloveka, "nasi "se pa sploh ne zmenijo za take ugotovitve..., ali pa se morda ( poleg podnebja) spreminjajo tudi njihove ustaljene navade? In ker je ze govora o cipah - v eni mojih it. knjig za travnisko cipo (Anthus pratensis) pise, da da je stacionarna, v drugi knjigi in na spletu sem pa zasledila, da je delna selivka oz. selivka. Pa se znajdi, ce se mores... lp

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

10. jan 2010 10:58

lučka 52 se strinjam steboj ,da je nekaj novih ptic.Tudi prinas že tri leta živijo štorklje.Sprva sta bili le dva, lani jih je bilo že osem,kako jih je bilo lepo opazovati, na sosedovem dimnikukako so tolkle s kluni.Kot bi ropotal klopotec. Letos je pa zelo malo drugih pticle ,nekaj vrabčkov in ena sinica ,pridejo po hrano v hiško.Je pa veliko srak in vran. Milži

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. jan 2010 13:42

Kako, kje so ptiči. Evo:

Jaz se sicer na ptiče ne spoznam, tako, da ne vem koliko je štorklj in koliko galebov.

ežoj

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. jan 2010 14:33

Tudi pri meni jih ni. Pravijo, da sem prepozno nastavila krmilnici, okrog 15. decembra. Da ne bo pomote, obe sta napolnjeni s semenkami, pa oljne kroglice, pa lešniki... Sem zelo žalostna, edino vrane pridejo, ker jim nastavljam orehe in veselo poskakujejo. lp, pinka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. jan 2010 14:40

Mi smo letos porabili že 14kg semen. Vsa leta prihajajo jest v glavnem iste sorte ptičkov - sinice, taščice, kosi, dleski, zelenčki. Letos so se pojavili še eni novi, pa brskam in brskam po knjigah in ne najdem imena. No, pa saj je vseeno - lepo jih je gledati, upam da se bodo spomnili name tudi poleti. Lisa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. jan 2010 15:10

pinka, mal je čudno, da ne najdejo, bodi vztrajna, bodo že prišli. Glede krmilnice: jaz prvič nastavim ko pade prvi sneg in naprej redno vsak dan.

Lisa: seveda se bojo spomnile, derejo se od zgodnjega jutra naprej, čez cel dan, ko pa nehajo, se začnejo žabe dret.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jan 2010 16:31

Morda pa ne opažate NOVIH ampak ptiče, ki so ŽE BILI, pa jih ni bilo, zdaj pa spet so......

Lep primer so sive čaplje, ki jih pred 25 leti tako rekoč ni bilo (več), zdaj pa so postale že nadležne, toliko jih je....

In - ni vsega krivo ogrevanje, .... morda pa pomislite na to, da je okolje tudi manj obremenjeno, da pač imajo hrano na voljo (pe je prej ni bilo), da... Stvari niti slučajno niso enostavno razložljive, verjemite.

rimljanka - zasebno mnenje

kozamurnik

sporočila: 2311

11. jan 2010 17:10

Lahko je tudi obrnjeno, da galebi na morju ne najdejo zadosti hrane, pa zato prihajajo v notranjost. Brala sem tudi, da je nekaterih ptic vse manj, ker se vsepovsod uporabljajo strupi in druga neškodlijiva škropiva kar vpliva na plodnost, zato se jih izvali pol manj, kot bi se jih , ali pa sploh ne. Stari naravni kmečki sadovnjaki, kjer so vsaj sinice prej nemoteno gnezdile, so tudi skoraj vsi izginili. Pri meni razen vrabcev ni nobenega . murnik

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. jan 2010 21:04

Ežoj. Kozamurnik pri meni še vrabcev ni. lp, pinka Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 11. 2010 21:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti