Kje so ptiči?

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. maj 2010 15:03

Iii kakšen fajn ptič. Pri nas so se letos v valilnico na drevesu naselili eni taki kričavi ptički velikosti kosa, malce zelenomodro obarvani - baje so škorci. Jih je pravo veselje gledati, ko stara dva nosita v gnezdo. So pa glasni in to navsezgodaj. Vrabcev je še vedno veliko, le siničke zadnja leta pogrešam. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. maj 2010 17:24

Vikica, pri eni drugi temi so se nekateri jezili, da se zivalim ne daje cloveskih imen...upam, da nisi uzaljena. Moj Viktor je namrec dobil ime po... italijanskem kralju.... ker, ko razpre pahljaco na glavi, ta zgleda kot prava krona.Pa tudi sicer je neverjetno lepa, rekla bi resnicno kraljevska ptica. Letos gnezdi v drvarnici, v odprtini na zidu, ki je bila narejena prav za ptice(v ostalih dveh sta pogorelcek in velika sinica). Prejsnji dve leti je bil v gnezdilnici, ki pa smo jo morali odstraniti, ker se je vanjo naselil roj srsenov. Sicer pa upupa ali smrdokavra ponavadi gnezdi v drevesnih duplih, zidnih odprtinah...vendar najveckrat v blizini sadovnjakov, vinogradov ali ob robu gozda. Zelo zelo redko v naselju oz. tako blizu hise. Viktor je torej izjema.Ocitno je, da se pri nas dobro pocuti... Takole se slisi njeno oglasanje: http://www.naturamediterraneo.com/upupa/ Pa vsem veliko veselja s pernatimi prijatelji. lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 27. 2010 17:43

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. maj 2010 21:20

No, jaz sem ga videla sredi naselja in se prpričana, da je ena najlepših ptic, ima pa tudi imenitno ime. Nomen est omen.

Mi imamo letos prvič valilnice: v apartmaju z balkonom je velika sinica, solidarnitno stanovanje pa ni naseljeno. Naša tamala je skoraj znorela od veselja, ko je videla pernato bučko, ki je pogledala skozi luknjico.

No, jaz sem si želela liščke, pa moram pogledat kako veliko luknjico rabijo. ( Se počutim ko ptičji nacionalist.)

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. maj 2010 21:30

Liščki rabijo premer luknjice nekako 3 cm, se mi zdi, pa menda 2 m od tal. Si pa res izbirčna - kar liščke, ohoho. Neko zimo sem jih videla enajst na kupu - lepo je bilo

lp

cervus

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

28. maj 2010 10:25

EH! Po zvoku sodeč, nimam UPUPA v bližini hiše. Moj ptič joka bolj: piuu! piuu! Beatrice beatrice

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

28. maj 2010 10:35

beatrice to je vijeglavka. Tudi jaz še nisem slišala smrdokavre, ima pa impresivno oglašanje.

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

28. maj 2010 10:44

U, Sem poguglala kakšna je na fortki. vijeglavka, kakšno hecno ime. Nisem je še videla v živo. Beatrice beatrice

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jun 2010 0:14

...za tiste ki se pritozujete, da k vam ni ptic...posadite to cudovito grmovnico( amelanchier ali smarna hrusica), pa se boste morali skorajda stepsti z njimi, kdo bo prej pozobal jagode, ki po okusu ne zaostajajo prav dosti za veliko bolj znanimi borovnicami Grm je vse leto lep-od zgodnje pomladi, ko bogato belo cveti, pa do jeseni, ko se listi odenejo v cudovite odtenke oranzne in rdece barve. Pa se skromen in nezahteven je. lp lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jun 2010 8:00

Kanadska šmarna hrušica, je zadnjič Matjaž Mastnak o njej nekje pisal. Sorodnica njena krasi topla, južna pobočja naših hribov, marsikje, a nima tako sočnih plodov.

rimljanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jun 2010 9:08

Seveda, da ni ptičev, ko se pa vsi pojajo po naših češnjah, letos ne vem, če so otroci dobili vsak po 3 so jih ptiči vse pospravili, še skoraj zelene.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti